Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Benzyna w oleju.


Rekomendowane odpowiedzi

Już chyba wiem o co chodzi z tym nadmiarem oleju. Powszechną praktyka w ASO jest nalewanie zmierzonej ilości oleju. Czyli wiedzą, że np. 1.6 potrzebuje po spuszczeniu 4,5 litra oleju, że by był MAX. W procedurze serwisowej jest podana ilość oleju ale dla silnika całkowicie go pozbawionego. W silnikach z turbo całkiem sporo (nawet 0.5 litra) oleju zostaje do zlaniu (skomplikowany i długo układ smarowania, turbina). Możliwe, że nalewali podaną ilość i nie sprawdzali później na bagnecie - sami wiecie jak trudno to dokładnie zrobić. Silnik był nowy, zero doświadczenia mechaników, rutyna i mamy efekty...

Edytowane przez satisati
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Dnia 18.10.2019 o 19:22, Phil_ips napisał:

Bardzo prawdopodobne. Na dzisiaj mam przebieg 15000 i żadnych problemów z olejem. Ani w dół ani w górę. 

Proszę o aktualizację: jak przedstawia się stan oleju? Czy posiada nutę benzyny? Olej był wymieniony przez serwis czy sam za niego płaciłeś? Wskazówka od temperatury cieczy po odpaleniu ciepłego, gorącego silnika od razu wskazuje aktualny stan czy leży jak mój cukier przed obiadem? Czy po aktualizacji nadal szarpie przy zmienie biegów z 1 na 2 zwłaszcza? U mnie olej wonia aż nie miło, ale stanu nie przybywa, może dlatego, że jeżdżę odcinki od 20 do 45 km jednorazowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.05.2020 o 17:03, szwagier24a napisał:

Proszę o aktualizację: jak przedstawia się stan oleju? Czy posiada nutę benzyny? Olej był wymieniony przez serwis czy sam za niego płaciłeś? Wskazówka od temperatury cieczy po odpaleniu ciepłego, gorącego silnika od razu wskazuje aktualny stan czy leży jak mój cukier przed obiadem? Czy po aktualizacji nadal szarpie przy zmienie biegów z 1 na 2 zwłaszcza? U mnie olej wonia aż nie miło, ale stanu nie przybywa, może dlatego, że jeżdżę odcinki od 20 do 45 km jednorazowo.

Olej niesie nutę zapachu benzyny :) Za każdą wymianę oleju płacę sam (oczywiście ponadnormatywną - mam pakiet serwisowy). Przy incydencie z paliwem w oleju serwis wyrównał poziom oleju i tyle. Wymiany robiłem przy przebiegu 3000 km (po tej wymianie był problem z poziomem oleju) i ostatnio przy 20 000 km. Poziom oleju się nie zmienia. Zakładam więc, że wszystko jest w porządku. Od aktualizacji oprogramowania nie mam problemu ze wskaźnikiem poziomu paliwa. Nie zdarzyło się, żeby nie wstał przy uruchamianiu samochodu. Nie zauważyłem problemu z szarpaniem przy zmianie biegów. Przejeżdżam z reguły 2 x 15 km w cyklu miejskim dziennie, więc silnik jest dobrze dogrzany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Chodziło mi o wskaźnik temperatury cieczy chłodzącej. U mnie na ciepłym silniku, przy ponownym uruchomieniu silnika, wskazówka leży, silnik realizuje jakby ponowny rozruch (a jest gorący) i w magiczny sposób, wręcz zero-jedynkowy, podnosi się do właściwego wskazania czyli do poziomu. Czy też tak masz, czy jednak od razu wskazuje aktualną temperaturę? Problem z szarpaniem jest dość powszechny i liczę, że ten problem rozwiążą. W najbliższy wtorek mam wizytę w serwisie to dam znać co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem po serwisie. Po aktualizacji oprogramowania silnika. Wskazówka od temperatury wstaje też już od razu. Zobaczę czy spadnie spalanie. Przede mną wymiana oleju i dalsze szczęśliwe użytkowanie. Zmniejszyło się szarpanie przy zmianie z 1 na 2, praktycznie można jechać jak "automatem". Serwis stanął na wysokości zadania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się skąd Wy macie te aktualizacje. Jak byłem ostatnio to sprawdzano przy mnie i nie ma żadnej aktualizacji. Dowiadywałem się także w innym serwisie. Jutro zostawiam samochód w ASO i mają robić "reprog" czyli ponowne wgranie softu silnika. Jak dzwoniłem do dwóch innych ASO to też wspominali o "reprogu". Normalnie by mnie znowu olali, ale wspomniałem o tej wskazówce temperatury silnika i dało im to do myślenia. Może u Was też ponownie wgrali soft a powiedzieli Wam, że zrobili aktualizację. Dziwi mnie to trochę, bo przecież co bym im zależało w moim przypadku gdyby rzeczywiście była dostępna aktualizacja... Ponadto rozmawiałem z kierownikiem serwisu i zdziwiony był, że są jakieś problemy z 1.3 Tce. Powiedział, że odkąd Renault wycofało 1.2 Tce, to skończyły się problemy z silnikami, bo tam to bywało różnie.

Szwagier24, gdzie byłeś w ASO?

Edytowane przez seimi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, pisałem wyżej. Jestem już po aktualizacji. Wskazówka od razu wstaje na ciepłym silniku. Mam wrażenie, że nie robi rozruchu gorącego silnika co prawda są podwyższone obroty. Benzyna do oleju będzie się dostawać bo to specyfika bezpośredniego wtrysku. Jeżdżę ale mam wrażenie że spala mniej. Może to wpływ pogody. Reklamowałam też ładowanie. Diagnozowali długo. Stwierdzili że ok wszystkie parametry. Zalecili dłuższe odcinek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.06.2020 o 20:12, seimi napisał:

Zastanawiam się skąd Wy macie te aktualizacje. Jak byłem ostatnio to sprawdzano przy mnie i nie ma żadnej aktualizacji. Dowiadywałem się także w innym serwisie. Jutro zostawiam samochód w ASO i mają robić "reprog" czyli ponowne wgranie softu silnika. Jak dzwoniłem do dwóch innych ASO to też wspominali o "reprogu". Normalnie by mnie znowu olali, ale wspomniałem o tej wskazówce temperatury silnika i dało im to do myślenia. Może u Was też ponownie wgrali soft a powiedzieli Wam, że zrobili aktualizację. Dziwi mnie to trochę, bo przecież co bym im zależało w moim przypadku gdyby rzeczywiście była dostępna aktualizacja... Ponadto rozmawiałem z kierownikiem serwisu i zdziwiony był, że są jakieś problemy z 1.3 Tce. Powiedział, że odkąd Renault wycofało 1.2 Tce, to skończyły się problemy z silnikami, bo tam to bywało różnie.

Szwagier24, gdzie byłeś w ASO?

 

ASO stwierdziło, że sterownik wtrysku został zaktualizowany. Nie mam powodu by twierdzić, że tak nie jest. Oczywiście nie sprawdzałem wersji oprogramowania bo nie mam takiej możliwości ale problem z dolewaniem benzyny do oleju i wskaźnikiem temperatury zniknął więc to IMO nie jest tylko reprog. W sumie dla mnie to trochę dziwne, że ASO w procedurze serwisowej nie ma obowiązku sprawdzenia czy jest nowsza wersja softu i uaktualnienia układów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem po wizycie w ASO. Mówili, że zrobią reprog a napisali, że wykonali aktualizację oprogramowania sterownika wtrysku. Wskazówka temperatury budzi się zawsze, ale podwyższone obroty dalej występują jeśli silnik nie jest całkowicie nagrzany. Samochód jeździ tak jak przedtem. Wzrost/spadek spalania ciężko określić, bo zamontowałem bagażnik rowerowy bo i jeżdżę na 18", więc nie jest to miarodajne. Zobaczymy co będzie dalej. Oczywiście oleju nie wymienili bo nie ma takich zaleceń. Ciekawe, że taką wagę przywiązuje się do klasy oleju, jego jakości, a jak zostaje rozcieńczony benzyną (nawet minimalną ilością), to jest ok.

Najlepsza jest obsługa serwisowa. Samochód przyjmuje facet, który jest w temacie. W następny dzień dzwoni ktoś inny z informacją co wykonali i zdziwiony, że cokolwiek trzeba było robić, bo przecież olej jest poniżej MAX (nie wiedział, że przedtem odssysali mi olej). Na koniec odbieram samochód u gościa, który w ogóle nie ma pojęcia co zostało wykonane i jest przekonany, że mam diesla. Czy tak powinna wyglądać obsługa serwisowa?

I najgorsze jest to, że o taką "naprawę" musiałem się prosić miesiącami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem przy tej aktualizacji. Auto sprawdzane jest online i następnie wgrywa jest najnowsza wersja sterownika wtrysku. Może Twoje ASO ma takiego "elektronika".  Mi ten wskaźnik temp też nie wstawał po aktualizacji jest ok... Oleju ubyło mi przez 8 tyś jakieś 2 mm wiec ok... Pierwszą wymianę zrobiłem przy 3 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!