Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwny dźwięk, łożysko? 1.6 16v 110km


gw8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w mojej Megane po uruchomieniu rano zauważyłem taki dźwięk słyszany tylko z zewnątrz: 

czy to może być zużyte łożysko np. alternatora? Nie ma żadnych komunikatów o błędach, autem normalnie dojechałem do pracy (30km)

Mogę spokojnie wrócić, czy to coś poważniejszego?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gw8 napisał:

po uruchomieniu rano zauważyłem taki dźwięk słyszany tylko z zewnątrz: 

                   2075945609_Braknakrtki.thumb.png.add2d170574003271e9a03a6bff7687f.png

Ze zdjęcia wynika, że brakuje nakrętki przy śrubie górnej mocującej alternator ; 

  - prawdopodobnie drga alternator,

  - pasek alternatora pracuje z wibracjami, co źle wróży,

1 godzinę temu, gw8 napisał:

Mogę spokojnie wrócić, czy to coś poważniejszego?

Bez dokręcenia śruby alternatora - nie jeździć.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

X

Dzięki za odpowiedź. Śrubę oczywiście dokręcę, natomiast jeśli dobrze kojarzę, to odkąd mam auto (rok)to nie było tam nakrętki...Mogło to sprawić ze po tym czasie coś się wypracowało?

lapka2.gif

REGULAMIN - 

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dokręceniu nakrętki włączyć; klimatyzację, światła, dać po garach i obserwować czy ;

  1/ pasek osprzętu;

        -  chodzi cicho?

        -  nie ma skłonności do spadania?

        -  jest wystarczająco mocno naciągnięty?
        -  czy napinacz oraz pasek nie wpadają w drgania ? ( wymiana napinacza i paska ),

        -  czy alternator drga ?

  2/ koło pasowe wału chodzi równo i nie bije na boki ?

       -  czy wszystkie koła są w jednej płaszczyźnie? ( wymiana na nowe ),

       -  czy koła nie są nadmiernie wyrobione/wypracowane??

  3/ dokładnie osłuchać miejsce skąd ewentualnie pochodzi ten dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po sprawdzeniu wygląda na to że z kołami, paskiem, alternatorem wszystko jest w porządku...natomiast dźwięk nadal jest. Dodam jeszcze że występuje  tylko na zimnym silniku, po kilku, kilkunastu minutach ustaje. Jeżeli w czasie tego pisku zgaszę silnik i uruchomię jeszcze raz, to już go nie słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten dźwięk nie jest z naprężacza paska osprzętu? Umnie przy wymianie pasków nowy naprężacz na zimnym chwiłę po rozruchu hałasował. Była na to reklamacja, którą uznano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem napinacz i jest raczej w porządku, przy kręceniu nim  nie widać nic podejrzanego. Natomiast koło pasowe sprężarki klimatyzacji stawia opór - ciężko się nim obraca jedną ręką, tak powinno być, czy może to ono wydaje ten nieszczęsny dźwięk? Klimatyzacja chłodzi dobrze, ale gdy jest włączona to wentylator cały czas na wysokich i głośnych obrotach.

Edytowane przez gw8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!