Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Powoli schodzi z obrotów.


Rekomendowane odpowiedzi

Tu kolega @aston76 słusznie to zauważył. Jeśli opór mechaniczny wskutek źle dobranego regulatora jest za duży to silnik zużywa energię na pracę alternatora.

Czy masz Twój akumulator nie ma jeszcze roku?

Czy za bardzo nie grzeje się alternator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sebakos napisał:

Czy alternator miałby jakiś związek z  tym dławieniem? 

 

Jest parę tematów na forum odnośnie objawów jakie opisywałeś. Nie spadanie obrotów, utrzymywanie się na stałym poziomie mimo puszczenia pedału gazu. Przyczyną jest zamiennik oryginalnego regulatora napięcia. Sam miałem taki problem po regeneracji alternatora. Zatrzymywały się obroty na 1300, 1600 i nie spadały. Po wymianie na oryginalny regulator objawy ustąpiły jak ręką odjął, a mechanik już chciał wymieniać połowę uszczelek w korektorze dolotowym.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem ładowanie i wszystko było ok, jak i na postoju tak i w trakcie jazdy, żadnych skoków napięcia. Choć na biegu jałowym oświetlenie kabiny delikatnie mruga. Jakie numery powinien mieć oryginalny regulator. 

Mi już  obroty się nie wieszają tylko dławi się przy zmianie biegów i ruszaniu. 

Na wieszanie się obrotów pomogło przyuczenie przepustnicy aplikacją pyclip. Ale wolne schodzenie z obrotów zostało. Choć i tak jest dużo lepiej niż było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy pedał hamulce i sprzęgła są u was na tej samej wysokości bo u mnie podał sprzęgła jest dużo wyżej niż pedał hamulca. W każdym samochodzie który miałem oba te pedały były na tej samej wysokości,a tu jakoś inaczej. 

Edytowane przez Sebakos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej samej wysokości. Te pedały mają czujniki położenia które służą do logiki dla uch i sterownika silnika.

Serwo działa prawidłowo?

 

@jabrze odpowiadasz bezpośrednio pod postem, to nie cytuj go nawet X. Aston76

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że serwo działa ok. Nie zauważyłem jakiś niepokojących objawów. Jeżeli chodzi o czujnik sprzęgła i hamulca to wszystko ładnie działa i sterownik widzi te czujniki. Tylko ta różnica wysokości. Czym to może być spowodowane, jest tam jakaś regulacja bo ja nic takiego nie widzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaprowadziłem samochód do majstra i stwierdził, że rozrząd jest źle ustawiony. Nie poprawiał bo on tylko całość chce wymienić i mówi żeby jechać do gościa który ten rozrząd wymieniał. Czy rozrząd może dawać takie objawy i nie spotkały by się zawory z tłokami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie ktoś coś na temat tego rozrządu, może to być przyczyną? Z gościem jestem umówiony dopiero na 17 października na ustawienie ale on żadnej gwarancji nie da, że będzie dobrze i zastanawiam się czy naciąga na wymianę rozrządu czy rzeczywiście coś może być nie tak z ustawieniem. Mówił, że blokady nie pasowały jak sprawdzał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!