Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Żywotność 2.0 tce 180


mielony

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Andrzej-2010 napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

Autko sprowadzone w grudniu 2020r. przy przebiegu 272 966km, aktualnie ok 301k km.

Do jakiej ceny dążyłbyś mając na uwadze przebieg oraz uszkodzenie zderzaka? Auto z 2020r, wersja GT, poniżej zdekodowany nr VIN. Wersja wyposażenia nie jest najwyższa, brak m.in ogrzewanych foteli, skrętnych reflektorów, ale za to jest szklany dach, radiom Arkamys.

Rzeczywiście nie ma ono start-stop czy te dekodery VIN nie są miarodajne?

Przeglądam różne auta i jak dotąd nie trafiłem na wersję bez start stop, nawet z początku produkcji.

 

VIN meagne 3 grandtour GT.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, danioRM napisał:

Butla montowana w kole zapasowym, wtryski oraz sterownik pochodzi od tej samej firmy.

Nie chodziło mi o komponenty tylko głównie o sposób zamontowania wtryskiwaczy LPG. 

 

I gdzie montaż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CzechuXX

@concer

@omega

@Andrzej-2010

@conqest

 

Dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi, a jaką macie opinię macie o 1.4 TCE?

Ta Megane z 2.0 F4Rt była w kombi, a nie ukrywam że zależy mi na coupe.

Dodatkowo nie była wyposażona w nawigację, która według wielu jest słaba. Z drugiej zaś strony miała xenoxy, podobno świetnie świecą Podzielacie ta opinię?

Mam dylemat, czy lepiej brać auto nr:

1. 2.0 F4Rt z LPG,

~300k przebiegu.

Kombi w wersji GT

2010r. bez nawigacji, z radiem Arkamys + szklany dach, świetne 18" felgi

Auto sprowadzone 1.5 roku temu ze Szwajcarii przez obecnego właściciela.

Praktycznie brak historii ASO.

2. 1.4 TCE 

~235k przebiegu

Coupe w wersji GT line

2012r. z nawigacją, radiem Arkamys bez szklanego dachu

Auto sprowadzone w tym roku że Szwajcarii 

Długa historia napraw, potwierdzona w ASO.

Jeszcze 3 opcja:

3. 2.0 16V 140KM z automatem CVT

~150k przebiegu

Coupe w zwykłej wersji bez pakietu GT line

2011r. nawigacja, radio Arkamys bez szklanrgo dachu

Auto krajowe, 2 właściciel 

Z tego co przeczytałem w sieci spalanie dla 2.0 w fazie waha się między 8-12l, zaś opinie o 1.4 są różne. Niektórzy wskazują, iż da się zejść poniżej 6l, inni że 8l to min. na trasie, a 10 w mieście. Macie może jakieś doświadczenia w tym aspekcie?

Cena obu podobna - 26k do negocjacji, pierwsze 2 auta znajdują się w tym samym mieście, trzecie na drugim końcu Polski.

Edytowane przez danioRM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.07.2022 o 19:31, danioRM napisał:

Przeglądam różne auta i jak dotąd nie trafiłem na wersję bez start stop, nawet z początku produkcji.

Nie mylisz przypadkiem systemu start stop z przyciskiem do uruchamiania auta?

System start stop z tego co się orientuję miały dopiero Meganki po liftingu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mielony@CzechuXX

Nie, sprzedały się nim dojechałem na miejsce.

Została jeszcze ta z automatem, ale mam 300km w jedną stronę. Megane z 2012r. z 1.4 TCE właściciel finalnie zostawił dla żony, bo jej się nagle spodobała ,:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Andrzej-2010Niestety, szukam więc dalej.

Zastanawiam się również nad sprowadzeniem. Zastanawiam się czy lepiej osobiście czy przez jakąś firmę, która się tym zajmuje. Wstępna wycena dla podobnego auta przed taką firmę 35-40k, świec dość sporo. Opcja z automatem nadal jest dostępna, ale zastanawiam się dlaczego przez miesiąc się nie sprzedał. W dodatku na dniach kończy się OC. Rozważałbyś 2.0 z CVT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, da się kupić dobry, używany samochód. Brutalnie muszę to napisać, jednak nie będzie Ciebie na niego stać np.: https://www.autoscout24.pl/oferta/renault-megane-2-0-tce-gt-navi-pdc-shz-tempo-bose-benzyna-czerwony-e28d858f-0c87-4a25-be0e-d74a5c6e5655?sort=price&desc=1&lastSeenGuidPresent=false&cldtsrc=listPage&cldtidx=3&position=3&search_id=eoii8bh5f4&source=listpage_search-results

Zostaje więc szukanie tzw. igieł od Polskich handlarzy i z całej gamy padliny i gruzów wybrać najmniejsze zło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kasa, jest zabawa: https://www.autoscout24.pl/oferta/renault-megane-iii-coupe-dynamique-2-0-turbo-180-ps-benzyna-pomaranczowy-3b2ad2b7-876d-4d32-9676-4e28aff7f3d5?sort=standard&desc=0&lastSeenGuidPresent=true&cldtsrc=listPage&cldtidx=1&position=1&search_id=jlkv9i21c6&source=listpage_search-results

Serio, to chciałem Ci pokazać, ile kosztują normalne samochody na "dzikim zachodzie" Żebyś sobie teraz porównał te kwoty + podatki za sprowadzenie z tymi 35-40k, gdzie jeszcze handlarz nie zarabia 1000zł i wyciągnął wnioski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@omega @CzechuXX @mielony @guciol @conqest

@jabrze

Witam ponownie.

Finalnie udało się dorwać auto z opcji nr 1., tj. Megane 3 GT w wersji Grandtour w gazie 

Cześć,

 

Jest ktoś może z Warszawy, jestem ciekawy opinii doświadczonego użytkownika Megane ;).

Z usterek to niedziałające czujniki parkowania, klima słabo chodzi (poprzedni właściciel nie nabijał jej od 2 lat), podczas oględzin okazało się że prawy sworzeń jest do wymiany. Dodatkowo delikatne ogniska korozji na lewym przednim i tylnym prawym progu oraz przedni zderzak do lakierowania.

 

Da się jakoś samemu sprawdzić czy cały układ klimatyzacji jest sprawny, po włączeniu słychać charakterystyczne cyknięcie, więc chyba rzeczywiście wystarczy uzupełnić czynnik? Jeśli chodzi o czujniki parkowania, to przednie działają bez problemu, wie może rzeczywiście coś nie tak z elektryką?

Układ hamulcowy przód jak nowy, tył do zmiany przy wymianie klocków za 10k km.

Sprawność amortyzatorów poprawna, różnice na osi 2-3%, to samo że skutecznością hamulców. Diagnosta twierdzi, że o opony o profilu 225/45 nie nadają się do miasta, dlatego że zawieszenie mocno dostaje w kość, potwierdzacie tą tezę?

Jeśli chodzi o opony, to założone są wielosezonowe z 2021r., bieżnik ok 6mm.

 

@Andrzej-2010 Sprawdzałem ten kąt wyprzedzenia zapłonu, wahał się między 9-11 stopni, pomiar w normie?

Po diagnostyce nie wykryło żadnych błędów, jedynie przepaloną żarówkę STOP miesiąc temu.

Edytowane przez danioRM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, danioRM napisał:

włączeniu słychać charakterystyczne cyknięcie, więc chyba rzeczywiście wystarczy uzupełnić czynnik?

Nie bądź naiwny. Jako sprawny układ klimatyzacji uważa się ten co ma ubytek bodajże do 100g na rok. Przy 300g powinien wziąć mrozem prawie że.

2 godziny temu, danioRM napisał:

Dodatkowo delikatne ogniska korozji na lewym przednim i tylnym prawym progu

Szukaj bez korozji. 

2 godziny temu, danioRM napisał:

tył do zmiany przy wymianie klocków za 10k km.

Jak sam nie będziesz robił to licz prawie 1000zł

2 godziny temu, danioRM napisał:

Diagnosta twierdzi, że o opony o profilu 225/45 nie nadają się do miasta,

Pewnie jakiś stary dziad co jeździ Dacią z silnikiem od kosiarki. To jest jeden z najbardziej standardowych rozmiarów opon. A wręcz powiem , że moim zdaniem  najpopularniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CzechuXXTak, tyle że autko już jest u mnie. Chłodnica wygląda ok. Przeczytałem, że z tymi czujnikami ten problem jest notoryczny i występuje u wielu użytkowników. Najczęściej problem jest z centralną, bądź wiązką. Zastanawiam się czy odnawiać czy to nie ma sensu, bo wcześniej czy później i tak się zniszczą. To samo z malowaniem zacisków, szkoda że fabrycznie takie wyjeżdżały.

IMG_20220803_214245.jpg

IMG_20220803_072402.jpg

IMG_20220803_072408.jpg

IMG_20220803_072414.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!