Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Płyn chłodniczy


krzys2263

Rekomendowane odpowiedzi

Witam  dziś  podczs jazdy  zauważyłem  na zegarze  wszystkie  kreski  temperatury  silnika  i do tego  włączyła  się chłodnica. Po otwarciu  maski  w pojemniku  zero  płynu, dolałem  połowę  borygo  ale  widziałem  tylko  bombelki  i płyn  znikł,po dolaniu  następnej  połowy  płyn  znowu  znikł  w parę  sekund. Pod  autem  sucho. Wróciłem  15 km do domu  ale  temperaturę  trzymało  w połowie. Co mogło  się  popsuć? Ach nie było  żadnego  ostrzeżenia  minimalnego  płynu  w zbiorniku  ani  wysokiej  temp. Silnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, krzys2263 napisał:

Ach nie było  żadnego  ostrzeżenia  minimalnego  płynu  w zbiorniku

I nie będzie. Nie ma czegoś takiego.

6 minut temu, krzys2263 napisał:

ani  wysokiej  temp. Silnika

to było ostrzeżenie:

6 minut temu, krzys2263 napisał:

dziś  podczs jazdy  zauważyłem  na zegarze  wszystkie  kreski  temperatury  silnika

A jeśli chodzi o:

6 minut temu, krzys2263 napisał:

Pod  autem  sucho

Jak maszy wyciek z układu chłodzenia, a silnik jest gorący to niczego pod autem nie zobaczysz bo wszystko wyparuje w mig.

 

Nie chcę Cię martwić ale takie szybkie ubywanie płynu + gotowanie silnika może oznaczać awarię uszczelki pod głowicą. Sprawdź jaki masz poziom oleju i jaki jest jego stan.

Masz dwie opcje. Nieszczelność w układzie chłodzenia lub UPG. Obydwa przypadki są bardzo niebezpieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo czegoś takiego w M3 nie ma, gdzieś na forum były tematy o samodzielnym montażu czujnika poziomu płynu i kontrolki na desce. Fabryka trochę zaoszczędziła na tej jednej funkcji.

Jedynym sygnalizatorem braku płynu jest przegrzewający się silnik i wyświetlanie wszystkich kresek na wskaźniku temp. silnika.

Edytowane przez MichalVTS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krzys2263 ale to nie jest ostrzeżenie o niskim poziomie płynu tylko o krytycznej temperaturze dla silnika i jak Ci się taka kontrolka zapali to może być już za późno...

image.thumb.png.7c22de36bd6f1a54c7000cbec906bc4e.png

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krzys2263 ta ikonka wyświetliłaby się dopiero w krytycznym momencie dla silnika wraz z ikonką "STOP". Osobnej ikonki informującej o niskim poziomie płynu chłodniczego (np. jak w autach z grupy VW) tutaj nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zdjęciach to wszystko jest ok. 

 

Nie ma żadnych plam pod autem ?  Jak tyle wciągałby silnik to kopciła by na biało jak Batory. 

Może płyn leje się na obudowę dolną silnika i wnika w gąbki. Może pompa wody cieknie. 

Edytowane przez Sarna1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie  zero  wycieku, leżałem  dzisiaj  pod samochodem  i właśnie  patrzyłem  ze może  na obudowę  się  lać. No nic  umowie  się do mechanika, nie chce  tylko  żeby  mnie na jakąś  niepotrzebną  wymianę  nabił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!