Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Mam problem  Megane 3 2011r. Co jakiś czas wyskakuje "usterka układu kierowniczego" kierownica robi się sztywna jakby nie było wspomagania. O dziwo robi to przy małych prędkościach lub gdy zwalniam z wiekszych.

Na Autostradzie raczej nie ma problemu dopiero przy deptaniu hamulca ale to tylko czasem. 

Mechanicy odsyłają mnie od jednego do drugiego, jeden doradził wymianę świec, pomogło na 300km i znowu wróciło. 

Dodam że wstawiałem gaz jakoś 1000km przed rozpoczęciem się tego problemu. Gaz w dobrej firmie i dobrej jakości. Znajomy wstawiał równolegle w tej samej Megane i wsyztso ok więc odrzuciłem ten powód ale może niesłusznie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak byłem już o 4 różnych mechaników + serwisie który zajmuje się tylko Renault. Na komputerze o dziwo nic nie pokazuje. Tak jakby nigdy nic się nie działo, nic w pamięci nie ma. W tym serwisie renault powiedzieli że kolumna kierownicza do wymiany, 6 tys. 

Z któregoś polecenia trafiłem do gościa który po podłączeniu stwierdził że najlepiej zacząć od najtańszych rzeczy czyli na początek swiece, potem udać się do gazwonika bo może to być problem przez gaz, a dalej można spróbować "poprawić zimne luty" podobno to pomaga ale nie ma gwarancji na jak długo... Zakładałem w goscicinie (najlepsza renoma w okolicach ) instalacja BRC 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zimą przy dużych  mrozach (-22) też straciłem wspomaganie po odpaleniu samochodu i komunikat na czerwono awaria układu kierowniczego. Auto zgasilem i ponownie zapalilem ,potem już nigdy to niewystapilo. Bardzo ważne  jest to że było słychać cały czas przekaźnik który głośno cykal w momencie tej awarii.

Podczas pierwszego przeglądu zgłosiłem o tym w serwisie.Po podpięcieu pod Clipa zero błędów.

Profilaktycznie wymienili ten przekaźnik i do dzisiaj spokój.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Cześć,

podepnę się tutaj.

Wysiadło wspomaganie, poprzedzone błędem "usterka układu kierowniczego".

Dziś jak odwoziłem auto do majstra, od razu mi je podpiął pod kompa.

Komputer niby nie widział auta. Mechanik wsunął kartę, nacisnął START, było słychać przez chwilę zapłon - auto już nie odpaliło mimo kilku prób.

Abstrahując od jedynego problemu (wspomaganie), z którym do niego przyjechałem - co się mogło stać po podłączeniu komputera, że auto przestało palić?

Jakieś zwarcie?

Czytałem , że były przypadki (w innych markach aut), że mógł nawet paść sterownik silnika.

Może to tylko chwilowe, jednak teraz obawiam się o zwiększenie kosztów naprawy przez problem, który nie występował do momentu podłączenia komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.

Auto odebrane.

Brak możliwości odpalenia wg faceta, był związany niby bezpośrednio z tym błędem lub jego następstwem. Tłumaczenie bardzo mętne. Niestety nie mogłem zrozumieć.

Za naprawę zapłaciłem 400zł.

Do książeczki dostałem wpis, że zostało wykonane "programowanie modułu wspomagania kierownicy".

Części żadnych nie wymieniał.

Jak to bywa - dopiero na chłodno (tak, wiem - mogłem zapytać na miejscu) zacząłem się zastanawiać co on dokładnie zrobił i dlaczego moduł się "rozprogramował". 

Wydaje mi się, ze po prostu został mi wymieniony padnięty bezpiecznik.

I teraz pytanie: czy jest jeden bezpiecznik odpowiadający za wspomaganie? Rozpiska z manuala nic o tym nie mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwa bezpieczniki, jeden 5 A + po zapłonie dla zasilenia elektroniki wspomagania, drugi 80 A dla zasilania silnika wspomagania kierownicy. Oba w komorze silnika ale w różnych puszkach.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!