Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Który silnik benzynowy? +ocena propozycji


Kondziowsky

Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwilą, Kondziowsky napisał:

Na https://historiapojazdu.gov.pl/ wpisuje rejestracje, VIN i datę pierwszej rejestracji ale nie znajduje

Nie znajduje auta? Musi. A jak nie to coś jest nie teges.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-ID6CpIeF.html - no niestety nie ma go w tym spisie. No to mnie utwierdziłeś, że to raczej odpuszczam. Zadzwonię jutro do niego i podam powód, może ma jakieś ciekawe wyjaśnienie xd

Edytowane przez Kondziowsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopytam gościa po prostu o dane, bo może coś źle wpisuje.. ale wg VIN'u który mam, rejestracja była 01.06.2009, a rejestracje mam z ogłoszenia.. Zobaczymy co napisze. 

 

Ale rozumiem, że w cepiku nie będzie danych odnośnie Niemiec? 

@pbet mógłbyś sprawdzić? na pw dane zaraz wyślę - już mam

Edytowane przez Kondziowsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyskoczył mi cały raport.

Screenshot_20190919-221958_Chrome.thumb.jpg.4d5e92ddd03e9ad99355d0a575eec724.jpg

Należy się zastanowić dlaczego ktoś kupił to auto w sierpniu i od razu chce sprzedać. Czy zarejestrował je na siebie?

Edytowane przez pbet
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, raport jest, nawet dane z zagranicy wyglądają ok.. tylko znowu, gość mówi, że jest pierwszym właścicielem, a tu dwóch w samej Polsce. Jutro do gościa zadzwonie i zapytam, ale coś za podejrzane to xd

 

Czy to aby nie jest ewidentny handlarz? Nawet jego gadka o tym, że córka chciała to auto oraz sms podczas naszego spotkania odnośnie aktualności oferty mi nie pasowały.

Edytowane przez Kondziowsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.6 110 KM to dobry niezawodny silnik - miałem go w III, tylko niestety to silnik dla dziadka z temperamentem ślimaka i niestety całkowicie niezdatny do wyprzedzania (zajmuję to wieki i jest po prostu niebezpieczne). Ten silnik był jedynym powodem mojej zmiany na Megane IV - teraz 1.3 140 KM 240 Nm. Tak się teraz zastanawiam, jak ja tamtym mułłłeeemmmmm jeździłem. Ma jeszcze jedna wadę, jak chcesz jakoś przyśpieszać (marnie ale nie bardzo marnie)  to zostają wysokie obroty i 10-11 litrów na 100, więc jest paliwożerny. Ale dla dziadka i pod gaz POLECAM....

Edytowane przez satisati
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krzychu73 Mistrzu :) Szacun.

W sumie to chyba zacznę pisać, że właściciele 1.4 Tce to frajerzy. Bo kto o zdrowych zmysłach kupuje auto z silnikiem, w którym notorycznie pada UPG i świadomie naraża się na kosztowny remont silnika w przyszłości. Żeby nie było to wcale tak nie uważam i mam szacunek do innych, a to tylko przykład który prezentuje poziom wypowiedzi @satisati i wielu innych gdy piszą o 1.6 16V 110KM.

Ja już nie mam siły na dyskusje z takimi ancymonami ale czasami coś mnie strzeli i właśnie strzeliło. Rozumiem, że można wypowiadać się o silnikach ale powinno się to robić z szacunkiem do innych i bez oceniania ludzi, którzy taki motor w swoim aucie posiadają. Mam czasami odruchy wymiotne gdy widzę takie teksty:

5 godzin temu, satisati napisał:

niestety to silnik dla dziadka z temperamentem ślimaka i niestety całkowicie niezdatny do wyprzedzania (zajmuję to wieki i jest po prostu niebezpieczne)

5 godzin temu, satisati napisał:

Ale dla dziadka .... POLECAM....

Ja mam 34 lata. Poruszam się tym autem sprawnie i nie rzadko wyprzedzam inne, często lepsze, nowsze i pewnie szybsze samochody od mojego, nie przekraczając przy tym 4000 obrotów, a spalanie gdy jeździłem na benzynie było dużo niższe niż

5 godzin temu, satisati napisał:

10-11 litrów na 100

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@satisati takie "Kubice" z turbiną pod maską są bardziej niebezpieczni. Uważają się za bogów szos i wyprzedzają na żyletki (co, ja będę w sznurku jechał!)...a ja tam lubię swoje życie i wolałbym nie zginąć przez takiego "pryndkiego". Ogólnie wstrzymałbym się trochę z takimi ocenami, bo sam mam swoje zdanie o rajdowcach na drodze, ale jakoś nie dochodzę do wniosku, że każdy kupujący 1.3 to wariat dostający do łapki narzędzie zbrodni :D Natomiast Ty najwyraźniej doszedłeś do wniosku, że każdy kupujący 1.6 to dziadzio albo dusigrosz, gratki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ciekawa dyskusja się wywiązała :D ogólnie jak pisałem wczesniej, jeżdżę gulfem 4 1.4 75km z '99 roku i TO jest dopiero muł. Tym się nie da nawet normalnie włączyć do ruchu. Także wolę sobie wziąć coś troszkę szybszego i mieć przyjemność z każdej kolejnej zmiany na inne auto ;) Także na spokojnie :D

 

Ogólnie mam zaufana osobę, która szuka fur w Niemczech i sprowadza tylko w pełni udokumentowane - zastanawiam się jeszcze nad Audi a3, ale jakoś megane coupe mnie strasznie zauroczył - nawet kosztem trochę droższych napraw. 

 

Mam tylko pytanie - doszły do mnie opinie, że megane ma wiele scalonych że sobą części i jak coś padnie to często trzeba wymieniać kilka rzeczy na raz - czy to na pewno tyczy się silnika 1.6? Bo trochę mnie to to męczy. A może to bzdura? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie części masz na myśli?

Ja zanim zdecydowałem się na Megane III otworzyłem kilka sklepów internetowych i zobaczyłem ile kosztują różne części (markowych producentów). Na tej podstawie oceniłem czy mnie stać na ten samochód. Tobie też polecam takie działanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!