Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Mapa LPG


makin23

Rekomendowane odpowiedzi

Na zdjęciu parametry pracy silnika po przejechaniu 116 kilometrów na samej benzynie.Co najgorsze na benzynie też czuć delikatne poszarpywanie , wcześniej przy krótkich dystansach tego nie zauważyłem.

Andrzej-2010 - wkleiłem kilka postów wcześniej zdjęcie swojej instalacji bo chcieliście zerknąć jak wygląda a na tą chwilę nikt się nie wypowiedział.  

IMG_1806.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łącznie korekta na 18,7 to znaczy, że jest ubogo i coś kuleje na benzynie. Lewe powietrze?

Jak z Twoim układem zapłonowym? Świece, cewki robiłeś kiedyś? Podglądałeś pracę sondy - powinna falować.

Edytowane przez deku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zaczął się problem z poszarpywaniem to pierwsze co zrobiłem to wymieniłem świece na oryginalne zakupione w ASO Renault  ( stare miały tylko 30 tyś przejechane ) .Później założyłem 4 nowe cewki , niestety te zmiany nic nie dały. Odczyt wskazań sondy programem SDPROG jest zmienny ( czyli faluje ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Kolego makin23 jeśli po dłuższej jeżdzie na pb dalej kotektę lift masz wysoka to trzeba szukać przyczyny w samochodzie być może gdzieś jest nieszczelność ,brudny przepływomierz i sonda nie pracuje jak powinna .

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ostatniej regulacji lpg zrobiłem około 1300 km i znowu auto zaczyna poszarpywać i strzelać.Na benzynie są wyczuwalne tylko delikatne poszarpywania przy płynnej jeździe.Poniżej foto parametrów pracy silnika na benzynie i lpg.

 

Benzyna 

benzyna.JPG

 

Lpg 

 

lpg.JPG

Edytowane przez makin23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby łapał lewe powietrze ,powinny byc jakies zmiany z odczytu cisnienia absolutnego w kolektorze ,a widac ze czujnik pracuje dobrze bo kazda zamian RPM Powoduje lekka zmiane odczytu czujnika . Jesli błędy pojawiaja sie po 1000 km , to ewidentnie rozjazd mieszanki przez lpg . Błędy czujnikow i nieszczelnosc kolektora, to wyszloby za drzwiami warsztatu regulującego LPG. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.10.2019 o 19:03, Quentin88 napisał:

nie wiem dlaczego torq pokazuje mi tylko krótkoterminowa korektę - "krotkoterminowa korekta czasu wtrysku paliwa - bank1" stft1, jakies pomysły ?

Dobra zainstalowałem pistona, jechałem 30 min na gazie częściowo w korku, oto liczby:
temp cieczy chłodz  89

chwilowa korekta wtrsyku 3,1% (-4.7)
korekta wtrysku 14,8 (11.7)

temp zasysanego powietrza 47
czujnik przepływu powietrza 0

sonda lambda1 0,83 (0.11)

sonda lambda2 0,885 (0.47)

 

W nawiasach wartości z kolejnego przejazdu. 

czy zmiana paliwa z 95 na 98 może w jakiś sposób rostroić mapę gazu?

Edytowane przez Quentin88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, makin23 napisał:

Quentin88 - jaką masz instalację ? czy możesz wrzucić jej foto ?  

Staq Qbox, wtryski hana, reduktor ac R01 250 założony w Silesia cars. Zdjęcia jeśli są do czegoś konieczne to jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dobra wracam z tematem korekta długoterminowa na poziomie 11 po jeździe w korkach rośnie do 16.
co mogę sprawdzić, czytałem ze to może być jakaś nieszczelność w układzie dolotowym. Albo zanieczyszczony przepływomierz, jakieś inne tropy?

Przy okazji wrzucam zdjęcie, czy ktoś mógłby mi go zaznaczyć co i jak zweryfikować ?

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!