Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Bąbelki w przewodach paliwowych


n1gdy

Rekomendowane odpowiedzi

No ja też zrobiłem kiedyś głupio, bo jak po raz pierwszy wymieniałem filtr paliwa to nie wiedziałem, że to są szybko-złączki, zadzwoniłem do mechanika i się zapytałem jak to rozpiąć a Ten mi, że trzeba wyciągnąć tę opaskę śrubokrętem (myślał wtedy o du..e Maryny), no to wyciągnąłem... później już jednak się poprawiłem i kupiłem używany przewód za kilka złotych i przełożyłem tę złączkę. Tamtędy żadne powietrze nie ma prawa się dostać. Filtr stosuję PURFLUXA o indeksie: FCS770

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, omega napisał:

 Tamtędy żadne powietrze nie ma prawa się dostać. Filtr stosuję PURFLUXA o indeksie: FCS770

To wiem ale wymiana przewodów na oryginalne nowe też nic nie pomogła. Wymienię teraz filtr z manna na purflux i zobaczę. Generalnie skąd indziej może zaciągać lewe powietrze? 

Edytowane przez n1gdy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, n1gdy napisał:

Tutaj moje pytanie jaka marka jest najlepsza w filtrach do tego modelu? 

Filtry markowe; mann, knecht, purflux,

21 minut temu, n1gdy napisał:

Generalnie skąd indziej może zaciągać lewe powietrze? 

Przewód od filtra do gruszki, komplet razem z gruszką muszą też być szczelne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienilem dwa przewody

- jeden z filtra do pompy, 

- drugi z filtra do przewodu za gruszką oczywiście razem z gruszką. 

Na zdjęciu widać nowe czarne przewody. 

IMG_20191231_151616.thumb.jpg.c8b8b890a3775a88dadcc1b78b3a893d.jpg

zamówiłem dzisiaj jedną oryginalną śrubkę co wkręca się do filtra razem z podgrzewaczem więc wkręcę ją w ten drugi pusty otwór i zobaczę czy będzie poprawa czy nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

U mnie był filtr Filtron, Mann, teraz PURFLUX nie wiem ile razy zmieniałem oringi i zakładałem wężyki na zaciski i nadal takie jak u ciebie powietrze idzie. Wychodzi że TTTM albo ci co mają czarne wężyki nie widzą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, n1gdy napisał:

Niestety bez zmiany. Wkręcenie tej śrubki nic nie pomogło. 

Te pęcherzyki w czymś przeszkadzają. Wymieniłeś na oryginalne czarne przewody i powiem szczerze mam takie same i według mnie tam nic nie widać. Napisz czemu drążysz temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego że co jakiś czas te pęcherzyki powietrza idące z filtra paliwa do pompy dochodzą do niej i słychać taki dźwięk jakby pompa pracowała bez paliwa w tym momencie jak wlecą te pęcherzyki powietrza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!