Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Bąbelki w przewodach paliwowych


n1gdy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem małe bąbelki w przewodach paliwowych i co jakiś czas większe czy ktoś wie co to jest i od czego? jest to silnik 1.5 dci poniżej zamieszczam filmik z tym problemem. 

 

Edytowane przez n1gdy
Zmiana zdjęcia na film
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj podobnych tematów, bo było sporo.

Jest gdzieś mała nieszczelność na którejś złączce, uszczelce.

Może zmieniałeś filtr paliwa?

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Przy okazji demontażu lampy zerknąłem w przewody paliwa i bąbelki są tylko w przewodzie od filtra paliwa do pompy wtryskowej. Zauważyłem że tym przewodem z końcówką mogę ok 1 cm podnieść i opuścić ale jest nasadzony dobrze. Myślicie żeby wymienić ten przewód? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, n1gdy napisał:

bąbelki są tylko w przewodzie od filtra paliwa do pompy wtryskowej.

Podstawowy warunek to;

  - brak bąbelków powietrznych pomiędzy filtrem paliwa a pompą wtryskową,

 -  konieczność zmiany przewodu lub zmiany szybko-złączek,

 -  nadmierna ilość bąbli powietrznych, prowadzi do awarii pompy wtryskowej i wtryskiwaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, n1gdy napisał:

Zauważyłem że tym przewodem z końcówką mogę ok 1 cm podnieść i opuścić ale jest nasadzony dobrze

Jeżeli piszesz o przewodzie nasadzonym na filtr paliwa to przy prawidłowym zatrzaśnięciu nie powinien wykazywać jakiegoś większego  ruchu góra-dól. Dociśnij porządnie przewód do jego zatrzaśnięcia. Kołnierz złączki ma przylegać do obudowy filtra. Jeżeli masz silnik k9k 836 z systemem siemens to połączenie złączki z filtrem powinno wyglądać jak na poniższym zdjęciu.

20180907_152730.thumb.jpg.5c1c060bf00a059235357abc2833cb34.jpg

Edytowane przez aniewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj wymieniłem 2 przewody na nowe oryginalne i zauważyłem mniejszą ilość idących bąbelków w stronę pompy.  Wyczytałem gdzieś że odpowietrzenie układu odbywa się poprzez ściskanie gruszki i pompowanie paliwa oraz odkręcanie zaworku odpowietrzajacego. Pytanie tylko gdzie on jest? 

IMG_20191231_151616.thumb.jpg.09d8bf1c078eb7f7804e97b39207852f.jpg

Edytowane przez n1gdy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciąż bez zmian. Zauważyłem że posiadam filtr paliwa mann WK 9012 X i posiada on dwa otwory na śruby z których jeden jest wolny bo w drugim jest przykrecony ten czarny plastik czy ten otwór ma być tak sobie wolny? Screenshot_20200102_184500_de.autodoc_gmbh.thumb.jpg.46d1875d1ba3bd226bbd5ad408efa7d2.jpg

Edytowane przez n1gdy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!