Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Defaillance Electronique (awaria elektroniczna) -proszę o pomoc


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Po uruchomieniu silnika wyskakuje błąd "awaria elektroniczna". Świecą się kierunki,(ale tylko na liczniku), nie działa obrotomierz, caly czas są włączone wycieraczki. Świeci się również żółta kontrolka "silnika".Auto nie reaguje na przycisk wyłączenia. Silnik pracuje równo - wszystko mechanicznie sprawne.

 

Proszę o pomoc. Zaznaczam, że mechanika, elektronika w aucie jest na baardzo podstawowym poziomie :P spacer.png 

 

Megane II 1.4 16v 98 km. 2003r.

 

 

Edytowane przez Witek_Karol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Witek_Karol napisał:

Po uruchomieniu silnika wyskakuje błąd  " awaria elektroniczna " 

Prawdopodobnie, zalane/zawilgocone UPC, 

Powód; niedrożne rynienki odpływu pod podszybiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działa obrotomierz, to brak jest synchronizacji z wieńca koła zamachowego wału. O jej braku zobaczyłeś po awaryjnych na tablicy i żółtej lampce. Przy zaniku w czasie pracy silnik przeszedł do stanu awaryjnego. Sprawdź połączenie czujnika położenia wału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jabrze napisał:

Sprawdź połączenie czujnika położenia wału.

Czy przy uszkodzonym czujniku położenia wału jest możliwe, że auto nie odpali mimo sprawnej baterii? Wczesniej auto odpalało...

 

Parę dni temu żona mówiła mi, że na wolnych obrotach (na skrzyżowaniu) szarpało jej troche autem... to pewnie sprawka tego czujnika.

 

1 godzinę temu, Andrzej-2010 napisał:

Sprawdziłeś stan UPC?

Należy je przesuszyć i przeczyścić z nalotu. 

 Jeszcze nie zdarzylem sprawdzić. Jak latwo dostać się do tej skrzynki? Nie potrafiłem tego znaleźć :/

 

Dzięki za zainteresowaniem się tematem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Witek_Karol napisał:

Czy przy uszkodzonym czujniku położenia wału jest możliwe, że auto nie odpali mimo sprawnej baterii?

Tak.

Czujnik wchodzi bezpośrednio do sterownika silnika.

Jego zniekształcony impuls najdotkliwiej się objawia na wolnych obrotach -  spójne z "opisem żony".

Po włożeniu karty i starcie następuje zwolnienie immo, zwolnienie blokady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis po pracy juz nawet auta nie moglem otworzyc z kluczyka. Otworzylem kluczykiem awaryjnym. Wydarlem ten UPC.... w niektorych stykach byl "kisiel"... masakra jednym slowem. Czym to mozna dokladnie wyczyscic. Kupilem jakis spray do czyszczenia stykow. Co mozna jeszcze zrobic?

5 godzin temu, jabrze napisał:

Po włożeniu karty i starcie następuje zwolnienie immo, zwolnienie blokady?

Po tym jak auto przestało odpalać to nie było  zwolnienia blokady. Po naciśnięciu Start świeciły  się  kontrolki i słychać  było  pstrykanie w okolicach gdzie znajdują s9ie bezpieczniki( wewnątrz auta). A dziś nie wiem czemu ale auto nie chciało się nawet z pilota otworzyć :/ coś go całkiem rozładowało? !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Witek_Karol napisał:

Wydarlem ten UPC.... w niektorych stykach byl "kisiel"... masakra jednym slowem.

Czym to mozna dokladnie wyczyscic.

Jeżeli to kisiel, warto by zamieścić zdjęcie,

Możliwie, że będziesz zmuszony zakupić nowe UPC,

Warto sprawdzić stan ECU,

Będzie prawdopodobnie potrzebna pomoc kumatego elektryka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Andrzej-2010 napisał:

Jeżeli to kisiel, warto by zamieścić zdjęcie,

Nie wiem czemu ale nie moge dodać żadnego zdjecia w poście...

Po oczyszczeniu UPC zamontowalem i podłączyłem. Zero reakcji i włączając się  alarm - to już się  działo wczoraj przed wymontowaniem UPC... auto otwieram z kluczyka. Nie ma żadnej reakcji - tak jakby w ogóle  nie miał pradu. Ale alarm wyje... Pomocy....

Jednak czyszczenie UPC pomoglo. Po prostu bateria padła. Podłączyłem kablami do drugiej meganki i zapalił  od strzała.... zero błędów na kompie.

Edytowane przez Witek_Karol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam, mam problem DEFAILLANCE ELECTRONIQUE I PALI SIE KONTROLKA SERVICE.

Skrzynka z bezpiecznikami wyczyszczona i sucha. Po naciśnięciu start po chwili tytułowy błąd elektroniki i włącza się wentylatora na chłodnicy. Na wyświetlaczu pojawia się napis, by wyciągnąć kluczyk. Trzeba rozpiąć przewody akumulatora, by wyłączył się wentylator na chłodnicy. Rozrusznik nie kręci.

Samochód to MEGANE II CC 2.0 16V

Skrzynka bezpieczników sprawdzona w innej megane II działa bez zarzutu.

Zanim auto tak się "ustabilizowało" były całkowite rozładowania akumulatora po tygodniu nieodpalania. Stary akumulator padł, toteż wymiana na nowy, a po tygodniu to sami + błąd elektroniki.

Proszę o wskazówkę jak się poruszać, by naprawić usterkę.

Dziękuję za każdą pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzenia pomarańczowy przewód między brązową wtyczką komputera silnika a modułem UPC. Połaczenie: Pin D4 brązowa wtyczka komputera i pin 2 brązowa wtyczka PEM modułu UPC. Opis dotyczy wersji UPC do 2005 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!