Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z odpalaniem i kopci na biało


mossoo

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Mam problem z moją Megane. Mianowicie od jakiegoś czasu ma problem z odpalaniem strasznie długo kręci po czym jak odpali to dymi mocno na biało i chodzi jak traktor. Po przejechaniu nie dużej odległości chodzi normalnie i odpala normalnie. Tylko jak postoi znowu z 5h to jest ten sam problem. Wymieniłem już świece zarowe, akumulator.

Oleju pobiera 3,5l na 10-12 tys.

Auto to 1,9dci 131 km

Przebiy 375000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mossoo napisał:

Mianowicie od jakiegoś czasu ma problem z odpalaniem ;

  - strasznie długo kręci po czym jak odpali to dymi mocno na biało i chodzi jak traktor.

  - Po przejechaniu nie dużej odległości chodzi normalnie i odpala normalnie.

Konstrukcja silnika należy do udanych,

Przebieg - jest bardzo konkretny,

2 godziny temu, mossoo napisał:

Oleju pobiera 3,5 l  na 10-12 tys.

Co wiadomo na temat stanu;

  - kompresji,

 -  egr-u,

 -  turbiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbina odkad go kupiłem zawsze dymiła a mam już 6 lat. Przebieg spory bo jeździ na taxi.

A jeśli chodzi o EGR i kompresję to nic nie wiem.

 

Przeszło mi przez myśl że może paliwa mało dostaje przy rozruchu bo spada z rurki i zamin doleci to tak długo kręci w sensie że układ jest zapowietrzony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, mossoo napisał:

Turbina odkad go kupiłem zawsze dymiła a mam już 6 lat. Przebieg spory bo jeździ na taxi.

A jeśli chodzi o EGR i kompresję to nic nie wiem.

Silnik do generalnego przeglądu, aby nie doszło do generalnego zniszczenia silnika w wyniku ;

   - tzw;rozbiegania silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że się nie znam ale dlaczego silnik? Po tym jak się odpali chodzi normalnie odpala chodzi równo. Problem jest tylko z odpalaniem jakby jakieś iskry nie było może jakiś przekaźnik albo paliwo nie dochodziło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.11.2019 o 19:18, mossoo napisał:

Przeszło mi przez myśl że może paliwa mało dostaje przy rozruchu bo spada z rurki i zamin doleci to tak długo kręci w sensie że układ jest zapowietrzony

Mój 2.0 dci ma to samo. Po postoju też spada paliwo i wtedy ciut dłużej kręci, lecz nie dymi. Raz na jakiś czas, ale to raczej para niż dym. A korekty i ciśnienie w listwie mam w normie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku ciężkiego odpalania rano - winna może być gruszka, która jest wyposażona w zawór zwrotny.

W 1.9 dCi 120KM też miałem taką sytuację, że jak auto postało kilka godzin albo po nocy, to musiał dłużej pokręcić aby odpalić.

 

Łatwo to sprawdzić. Po nocy jak odpalisz auto, zgaś je i odpal ponownie. Jak zakręci tylko chwilkę to winowajcą jest gruszka.

 

Biały dym to może być skroplona woda w układzie wydechowym ( w wyniku różnicy temperatur ), jeśli jest tego sporo to może być to problem z układem chłodniczym ( np. UPG i płyn przedostaje się na cylindry ).

 

Jak wcześniej - zmierz kompresję i będzie to pierwsza wskazówka gdzie dalej grzebać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!