Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Megane IV - rabaty


Zi3lu

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Stoję przed zakupem nowej meganki z wyprzedaży rocznika 2019. Otrzymałem kalkulację ceny na model GT line 140 FAP. Cena wyjściowa lekko ponad 92tys., kalkulacja ok 76tys. zł. Pytanie do Was. Czy od tej niższej ceny są jeszcze szanse na wytargowanie czegoś u dilera? Jakie są Wasze doświadczenia i wskazówki jak rozmawiać w salonie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie kupowałem nowego, ale jak kupowałem to tak, ze pokazywałem po ile są na rynku. Idziesz do salonu pokazujesz link https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-megane-1-3-tce-fap-gt-line-ID6CEeXH.html#881fc6cbc4 i proponujesz, albo sprzedacie za 60 parę albo pójdę do konkurencji. Powinno zadziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, bardziej chodziło mi o zasadę, że zbierasz z Polski (a może warto np. z Rumuni czy Ukrainy) ceny i takowe linki w smartfonie zapisujesz, co by je we właściwym momencie negocjacji wyciągnąć z kieszeni jako przysłowiowego asa. Rafa, nie jestem handlowcem a programistą, ale widzę, że np. jak sprzedajesz samochód i proponujesz cenę przykładowo 10900 i podejdzie handlarz to co rzuci? 10000? absolutnie nie. Zaproponuje Ci 5000 po to, żeby się gdzieś w połowie spotkać. Wtedy faktycznie nakrywamy się jak to mówisz nogami i tracimy "orjentacje w terenie" Ja tak właśnie tanio sprzedałem poprzedni samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, omega napisał:

Zwróć uwagę na fakt, że cena auta z ogłoszenia jest uwarunkowana od pozostawienia w rozliczeniu auta o wartości powyżej 10 kPLN. Czyli jest pewnie tak jak u mnie gdy za auto, które finalnie sprzedałem za 17 kPLN proponowano mi 7,5 kPLN. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi cenami z ofert np z otomoto lub stron dilerow to trzeba uwazac bo np czasami sa uzaleznione od obowiazkowego skorzystania z finansowania rci, na ktorym diler tez zarabia. Ja sobie finansowanie sam zalatwilem duuuuuzo taniej niz to rci (drogie je maja, radze uwazac) i to bez zabezpieczenia banku na aucie.
 

Co do ceny to u mnie bylo 16% rabatu ceny katalogowej - auto z placu wyprodukowane na koniec lipca, ja kupilem w polowie pazdziernika. Ostatnie 2000 zl wyrwane argumentem ze w innym salonie daja lepsza cene, ale zazyczyli sobie dowod oferty z mejla z tamtego salonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.11.2019 o 14:51, omega napisał:

No, bardziej chodziło mi o zasadę, że zbierasz z Polski (a może warto np. z Rumuni czy Ukrainy) ceny i takowe linki w smartfonie zapisujesz, co by je we właściwym momencie negocjacji wyciągnąć z kieszeni jako przysłowiowego asa. Rafa, nie jestem handlowcem a programistą, ale widzę, że np. jak sprzedajesz samochód i proponujesz cenę przykładowo 10900 i podejdzie handlarz to co rzuci? 10000? absolutnie nie. Zaproponuje Ci 5000 po to, żeby się gdzieś w połowie spotkać. Wtedy faktycznie nakrywamy się jak to mówisz nogami i tracimy "orjentacje w terenie" Ja tak właśnie tanio sprzedałem poprzedni samochód.

Takie negocjacje można prowadzić pomiędzy osobą fizyczną, a Mirkiem-handlarzem i o ile osoba fizyczna może sprzedać auto poniżej jego wartości, tak dealer tego nie zrobi, a te 60 parę to jest znacznie poniżej opłacalności.

 

Moje auto cennikowo warte było 90500 zł, kupiłem za 77900 zł + opony zimowe i dywaniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zresztą zakup samochodu kojarzymy z przyjemnością i tak ma zostać. Nikt nie będzie handlował jak z Mirkiem. Można negocjować, można porównać oferty, nawet dla sportu. 

I nie można porównywać rabatu jednej osoby do drugiej, ponieważ każdy z nas kupuje w innym okresie auto i inne ma nastawienie dealer. Czasami dealer ma też cisnienie i sprzeda taniej. 

Bywa różnie. Zależy też od polityki dealera. U mnie w mieście salon Toyoty dale 1 000 zł rabatu, czasami 2 000 zł plus dywaniki. Bardzo ciężko się negocjuje. W renault można wynegocjować lepszą cenę nawet do 10-12 000 zł. Ale za dacię ten sam dealer max 2 000 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Jak kolega też planuję zakup nowej 4 w hatchback.

Dostałem oferty na wersję limiter i intens i przesłałem do innego salonu.

W odpowiedzi napisali że są jak najbardziej przedstawić lepszą ofertę.

 

Jutro jadę zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, TOJO napisał:

Kolego 16 tyś mniej to ciekawa propozycja ,niech dołożą jakieś pierdoły i kupować ,ja parę lat utargowałem tylko 8 tyś.

 

 

pozdrawiam

Jest tak wersję intens 1.3 140 km

Oferta na 78tyś.wyrwałem z pakietem parkowanie + kamera i światłami LED pełne kolor kosmos. No i opony z felgaami jak się da.

Teraz jeszcze muszę dostać pakiet serwisowy na 2 lata i chyba wezmę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zależy od miasta, we Wrocławiu (2 różne salony) i 8% wartości to był max od ceny katalogowej przy zamówieniu auta lub dla "świeżych" aut na placu. Więcej to albo na auto demo lub na wersje z placu, które wiedzieli, że będą mieli problem sprzedać. U mnie diler był bardziej skłonny dorzucić coś z akcesoriów niż obniżać jeszcze bardziej cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!