Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wibracje po uderzeniu w krawężnik


Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli dobrze widzę to przerwy w zapłonie występują na 1 cylindrze - przyjrzał bym się wtyczce wtryskiwacza - kiedyś w serwisie powiedzieli mi, że mieli taki przypadek w tym silniku. Wiązka jest OK? Może był gryzoń pod maską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

20 godzin temu, szwagier24a napisał:

Jeżeli dobrze widzę to przerwy w zapłonie występują na 1 cylindrze 

Został do jutra w serwisie.

Zobaczymy, ale przyznali że wibracje też czują... i coś im się praca silnika nie podoba. W 3 letnim aucie? gdzie wszystkie serwisy na czas a wymiany oleju co 15tyś.

 

Mam jeszcze pytanie co to za dźwięk? Takie terkotanie trochę jak traktor (nie chodził tak. Wcześniej ładnie cykał jak zegareczek, nie było go słychać w kabinie a teraz słychać) nagrałem zanim został w serwisie. I słychać na tym nagraniu też taki głuchy dźwięk w tle jakby jakaś rolka czy coś hałasowało (dobrze słychać pod koniec filmiku).

Wibracje w aucie są mniej więcej w rytm tego terkotania pomieszane z tym głuchym huczeniem w tle. 

Wrzucam nagranie. 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam o 1 tyś. większy przebieg. Dziś jest temperatura na plusie i mój dziś zdecydowanie delikatniej pracował niż jak są temperatury ujemne. Niestety na filmie: nie widać wibracji - włączona stabilizacja obrazu, nie słychać za dużo niepokojących dźwięków. Cyka jak mój. Jedynie co widzę to brak tego czarnego kapturka na pompie wysokiego ciśnienia. Połowa dźwięków na nagraniu to praca właśnie tej pompy - u mnie jest zdecydowanie cichsza bo jej praca jest ograniczana podczas pracy na LPG - możesz to zauważyć po tym jak podniesiesz obroty i puścisz gaz. Za nim spadną obroty do poziomu ponownego uruchomienia wtryskiwaczy, wydajność pompy wysokiego ciśnienia jest ograniczana i jej tak nie słychać.

Jedyne skojarzenia to: łańcuch rozrządu i pompa wody.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie. Niestety nie miałem czasu od zeszłego tygodnia napisać. Skończyło się wolne. 

Wracając do tematu to samochód był w serwisie kolejny raz. Wymienione świece. Ustąpiły drżenia na pedale gazu podczas przyspieszania oraz drżenia całej budy podczas przyspieszania.  Potwierdzili wypadanie zapłonu na 1 cylindrze. Świeca miała już dość. 

Natomiast pozostały delikatne drgania wyczuwalne na podłokietniku, fotelach, budzie na biegu jałowym oraz w czasie jazdy bez względu na prędkość, jazdę na luzie czy z gazem czuć jakby się jechało "wozem drabiniastym". 

Cóż stwierdzili że silnik pracuje ok i że wibracje obecne pochodzą teraz od wyząbkowanych opon przednich,  które to wyząbkowały się z powodu nieprawidłowej pracy amortyzatorów... cyt. "to znaczy wie Pan amortyzatory jako tako są sprawne i trzymają ale ich praca jest nieprawidłowa, chodzi o skok i to ząbkuje opony. Trzeba wymienić i przełożyć opony przód na tył". 

Czy to możliwe???

Ja tam nie widzę żadnych ząbków kuźwa, na stacji diagnostycznej wychodzi że amortyzatory jak i całe zawieszenie jest w stanie bardzo dobrym. Jutro jadę do wulkanizatora zweryfikować opony (nowe które mają 3 miesiące). Nie pasuje mi to. 

Do tego na biegu jałowym też czuję wibracje i wg. mnie silnik nadal nie pracuje jak kiedyś. Słychać takie terkotanie obok "cykania", mam wyrażenie jakby w tle było słychać też szum i tłuczenie się  jakiejś rolki...

Najlepiej słychać zaraz na początku filmu i od 16tej sekundy.

 

 

A może to coś ze zmiennymi fazami rozrządu... czuje się już bezsilny.

Dodatkowo w Carscanner i Pyclip wywala mi nadal wypadanie zapłonu ( po 5 minutach odczytu zliczył 78 wypadnięć) oni twierdzą że jest dobrze. 

Podłączam do drugiego auta Hyundaia i wypadanie zapłonu jest 0. 

Zaraz wyślę jeszcze jeden filmik w którym widać takie jakby drgnięcia silnika

Teraz, Radek001 napisał:

Zaraz wyślę jeszcze jeden filmik w którym widać takie jakby drgnięcia silnika

 

3 do 10 sekunda.

Takie drgania.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być uszkodzony ślizg łańcucha lub nieprawidłowo pracujący napinacz łańcucha.

Może być uszkodzona cewka na tej świecy.

Akumulator jest doładowany- wiem że auto odpala, ale nadmiernie obciążony alternator może wywoływać drgania.

Jaki parametr pokazuje w pyclip ilość wypadających zapłonów? Chyba jest tylko licznik ogólny bez wskazania cylindra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, szwagier24a napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

No więc w PyClip pokazuje tylko licznik wypadania zapłonu: 65535 i to wszystko. 

132358844_Screenshot_20230110-183557_Chrome2.thumb.jpg.62de0e182903577b08835e234d4caf78.jpg

 

Ale na jałowym biegu czuję cały czas wibracje, przy lekko wciśniętym gazie w czasie jazdy też, szczególnie utrzymując stała prędkość. Jak depne w podłogę to ustępuje. Serwis tym razem stwierdził, jak wyżej pisałem że opony wyząbkowane to powodują a je z kolei uszkodziła nieprawidłowa praca amortyzatorów przednich. Chcą mi kolejną rzecz wymieniać. Byłem dziś w serwisie opon i opinia jest odmienna. Opony stan idealny, była znów przekładka i nie ma to wpływu na nic. Na stacji diagnostycznej amortyzatory wychodzą ok. Serwis zaś mówi że silnik pracuje dobrze. Według mnie nie. I tak w kółko...

Chyba musiałbym w swoim rejonie znaleźć kogoś z 1.3tce i poprosić aby dał porównać i może za opłatą zgodziłby się ze mną pojechać do serwisu żeby pokazać różnicę w pracy silnika i jeździe. 

Poza tym w innej aplikacji licznik zapłonu

Screenshot_20230109-072558.thumb.jpg.41a6b4eaadbc4016d6b12fa66961843f.jpgScreenshot_20230109-072605.thumb.jpg.00b43b83877e1266e9136e583ffb8740.jpg

 

Po podpięciu do Hyundaia sąsiada 

same zera 

Screenshot_20230109-150812.thumb.jpg.94059765eaadfab6d7564617ea9a636e.jpgScreenshot_20230109-150825.thumb.jpg.3a64c697b3153beebeb349d299f38b00.jpg

 

Serwis mówi że błąd aplikacji. 

ja mówię to pokażcie na swoim. Nie można na warsztat ?‍♂️

Gada ze mną gość od przyjęcia samochodu i przekazuje niby info na warsztat a warsztat przez niego do mnie. Tragedia. 

Chyba trzeba zrezygnować z ASO tylko nie mam pojęcia gdzie uderzyć. 

Spróbuję jutro zamienić cewki...

 

Akumulator w pełni sprawny, naładowany. 

A może miałbyś czas kiedyś nagrać mi pracę twojego silnika tak z 30 sekund...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrałem stosowne filmiki. Może coś pomogą. Pierwszy na LPG:

 

 

oraz dwa na Pb:

 

 

 

 

Stosujesz środki do czyszczenia wtryskiwaczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.01.2023 o 19:22, szwagier24a napisał:

Stosujesz środki do czyszczenia wtryskiwaczy?

Regularnie nie stosuje. 

Teraz tylko licząc że coś pomoże... Ale niestety bez efektu. 

Świece nowe bez efektu, zamiana cewek 1 z 2 nie wniosła nic nowego. 

Drgania nadal są...

Zastanawiają mnie poniższe parametry w PyClipie.

Otóż Licznik wypadania zapłonu dla cylindra 1 pokazuje w czasie jazdy:

Godzina 7:35 - 22 wypadnięcia.

Godzina 7:42 - 49 wypadnięć 

Godzina 7:43 - 40 wypadnięć 

Screenshot_20230113-073553.thumb.png.a529d6a54bbd5ff42caa8d47418836b2.pngScreenshot_20230113-074242.thumb.png.af7b85452174ebdbf4abd6a99c577092.pngScreenshot_20230113-074338.thumb.png.49d3aeac1aceee55b2133aac5e4f050d.png

 

1. Czy to normalne?

2. Dlaczego nie pokazuje innych cylindrów?

 

Kolejna rzecz która mnie zastanawia to sygnał spalania stukowego pokazuje jakieś wartości dla cylindra 1 i cylindra 2.

Screenshot_20230113-073808.thumb.png.8d32097802fe5c2a8c6e5154d3f185fd.pngScreenshot_20230113-073852.thumb.png.e05617fd21c4a5cac51548962cfb5da7.pngScreenshot_20230113-075502.thumb.png.9e4a278025b8fa03e4cc53a50b799107.png

 

Oraz takie coś jak korekcja wydatku paliwa... dla cylindra 1 wartość nigdy się nie zmienia. 

Screenshot_20230113-073947.thumb.png.950c70a57328d63ece30be347301c1a2.pngScreenshot_20230113-075522.thumb.png.f79d245d26065dde7da78d89c7b04e0d.png

 

 

Nagrałem jeszcze silnik bez stabilizacji obrazu. Wg mnie co chwilę wybija się z rytmu...

   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.01.2023 o 20:46, Radek001 napisał:

samochód był w serwisie kolejny raz. Wymienione świece.

Ustąpiły drżenia na pedale gazu podczas przyspieszania oraz drżenia całej budy podczas przyspieszania. 

Potwierdzili wypadanie zapłonu na 1 cylindrze. Świeca miała już dość. 

Natomiast pozostały delikatne drgania wyczuwalne na podłokietniku, fotelach, budzie na biegu jałowym oraz w czasie jazdy bez względu na prędkość, jazdę na luzie czy z gazem czuć jakby się jechało "wozem drabiniastym". 

Serwis aso posiada odpowiednie urządzenie diagnostyczne,

Nie widzę informacji aby ;

  1/  zaktualizowano sterownik?

  2/  dokonano pomiaru kąta wyprzedzenia zapłonu?

        - niewłaściwy kąt wyprzedzenia zapłonu oraz terkotanie to;

              - napinacz i łańcuch rozrządu do kontroli/wymiany,

  3/ pomiaru ilości spalań stukowych na poszczególnych cylindrach?  

        - duża ilość spalań stukowych na poszczególnych cylindrach oraz wypadania zapłonów to;

              -tzw; niekontrolowane samozapłony LSPI,

4/ Prawdopodobnie pora na wymianę rozrządu oraz czyszczenie;

     - zaworów i tłoków z nagaru 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2023 o 18:03, Andrzej-2010 napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.6, 5.7, 5.9 :!: - aniewa/Prezes

1. Nikt nieaktualizowal sterownika. 

 

2. Nic mi nie wiadomo żeby ktoś sprawdzał kąt wyprzedzenia zapłonu. 

Napinacz i łańcuch? Wg. Książki po 6 latach lub 150tkm... mój ma 2 lata 10 miesięcy. 47tkm.

 

3. Wydajacy auto z serwisu mówił że w nie ma spalań stukowych... 

 

4. Rozrząd, zawory,  tloki??

47tkm, 2 lata i 10 miesięcy auto?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 grudnia zalecałem takie działania,

Warto poczytać o zjawisku  " niekontrolowane samozapłony LSPI "

 - i jego wpływ na stan silnika małolitrażowego, turbodoładowanego, z bezpośrednim wtryskiem,

Na nagraniach słyszę;

  - metaliczne dźwięki;

          - tak jakby ktoś stukał metalem o blachę,

          - połączone z terkotaniem

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te metaliczne stuki o blachę to praca pompy wysokiego ciśnienia. Łańcuch wydaje dźwięk o niższej barwie i będzie słyszalny niżej niż na głowicy. U Ciebie nie ma tego czarnego kapturka na pompie wysokiego ciśnienia jak u mnie.

To co mnie niepokoi to odgłos pracy silnika jak by w nim nie było oleju, jakby na głowicy nie było oleju. Taki odgłos miałem na serwisowym oleju Castrol i bez ceramizera. 

U mnie ten licznik wypadania zapłonów na 1 cylindrze nigdy nie wskazywał wartości innej niż 0. Swoją drogą to dziwnie ten parametr nalicza bo licznik zmalał. Kasuje się co uruchomienie silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta pianka na pompie bardzo wycisza jej pracę. Nie widziałem jeszcze H5H bez tego więc gdzie posialiście swoje? W tej aplikacji musi być błąd w tłumaczeniu. Nia ma możliwości aby pokazywało licznik wypadania zapłonów dla pierwszego cylindra a dla pozostałych nie. Może to jest po prostu licznik wypadnięć zapłonu (na wszystkich cylindrach) podczas pracy silnika. W przypadku tego silnika, najczęściej problemy z jego pracą pojawiają się z powodu różnych problemów z dawką paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również obstawiam problem z wtryskiem paliwa dlatego pisałem o dodatku do paliwa. Przy tym stanie wtrysku trzeba by przejechać że dwa zbiornik aby mógłby być widoczny efekt. Auto-dyżur na yt ma fajna maszynkę na sprężone powietrze do podawania środka do czyszczenia wtrysków z paliwem z pominięciem zbiornika paliwa.

Jak wygląda świecą z tego pierwszego cylindra? Różni się od pozostałych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!