Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wibracje po uderzeniu w krawężnik


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 22.12.2022 o 17:50, szwagier24a napisał:

Pyclip

Podpiąłem i mam takie coś:

W ECU

Licznik wypadania zapłonu 65535

Oraz wypadanie zapłonu na cylindrze 1

Jednak nie wywala błędu wcale i kontrolka check też się nie świeci. 

Załączam zdjęcia. Screenshot_20221227-191036.thumb.jpg.c013e886de24b3838e6f418432f87bdf.jpgScreenshot_20221227-191042.thumb.jpg.a611d02b2b3a74a9fe2a1e312e4e1f6d.jpg20221227_175538.thumb.jpg.d8caf33cc3a50d9d8ed5902e76e480c0.jpg

Screenshot_20221227-191027.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta liczba ładnie pasuje do zapełnionej zmiennej typu INT. Śmiem twierdzić że to błąd w odczycie a nawet błąd w aplikacji który powoduje wyświetlanie głupoty. Ciekawe co by pokazał Clip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też pokazuje 65635. To musi być jakiś błąd odczytu.

Mam Maxiecu i tam jest licznik wypadania zapłonów dla każdego cylindra osobny, ale za każdym razem są same 0. Nie wiem czy co uruchomienie się kasuje czy poprostu nie ma czego zliczać.

1766202982_Screenshot_20221120-150454_PyClip180.thumb.jpg.d63ea5411bb55e3008ad433787bd3bc7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, szwagier24a napisał:

U mnie też pokazuje 65635. To musi być jakiś błąd odczytu.

Nie koniecznie błąd. A może ta liczba 65535 to maksymalna liczba wypadnięć zapłonu w określonym czasie po której wywala chceka. Jest na zielono bo nie zliczył tylu czy coś...

Poza tym podpiąłem do innego auta i zliczył zero wypadnięć zapłonu. Screenshot_20221228-065928.thumb.jpg.43d14d2d85447d9c6e63ff483319b6c0.jpgScreenshot_20221228-065937.thumb.jpg.599895b972653a0a9c935f55329b6f82.jpg

 

Podpinam pod mój i proszę (skan co 10-20 sekund jak klikałem "odśwież"Screenshot_20221228-070719.thumb.jpg.c434ecb9affa2f5fef9eab37bb29845a.jpgScreenshot_20221228-070645.thumb.jpg.eb877b762024a5176cad631065686bde.jpgScreenshot_20221228-070728.thumb.jpg.881b0d1993f86309ed7785ad636f9e18.jpg

 

i do tego silnik pracuje nieco głośniej. Nie znacznie ale tak jakby traktor ale taki kulturalny, takie tyrkotanie ale na prawdę nieznaczne. No i te wibracje na pedale gazu i na całej budzie. 

W dniu 22.12.2022 o 10:13, Andrzej-2010 napisał:

Objawy drgań na ;

  - pracującym silniku??

  - stojącym aucie

Na pracującym silniku i stojącym aucie. W czasie jazdy nasilają się i wibruje podał gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal bym to zweryfikował Clipem. Mi osobiście ta wartość się nie podoba. Wygląda na zapełniona zmienna. Więc albo sterownik jest bardzo czuły i w krótkim czasie zapełnia zmienna a programiści nie przewidzieli że może być więcej. Lub rzeczywiście jest to błąd. Ja na ten moment obstawiam to drugie:) ale szanuje inne zdanie. Powodzenia w rozwiązaniu zagadki. Niestety ten silnik znam tylko z wypożyczenia na 24h auta na testy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Radek001 napisał:

Jednak nie wywala błędu wcale i kontrolka check też się nie świeci. 

Czyli jest w granicach tolerancji błędu sterownika;

  - wymienić świece,

  - dodanie środka do czyszczenia wtrysków,

  - aktualizacja sterownika ecu,

  - jazda na Pb 98,

2 godziny temu, Radek001 napisał:

silnik pracuje nieco głośniej. Nie znacznie ale tak jakby traktor ale taki kulturalny, takie tyrkotanie ale na prawdę nieznaczne.          No i te wibracje na pedale gazu i na całej budzie. 

Podgląd na clipie;

   -  ilości spalań stukowych,

   -  kąta wyprzedzenia zapłonu,

Czy terkotanie szczególnie słyszalne w zakresie 1500 - 2000 obr/min ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Andrzej-2010 napisał:

  - wymienić świece,

  - dodanie środka do czyszczenia wtrysków,

  - aktualizacja sterownika ecu,

  - jazda na Pb 98,

Czy terkotanie szczególnie słyszalne w zakresie 1500 - 2000 obr/min ???

 

Środek do czyszczenia był dodany.

Na Pb98 jeżdżę regularnie co jakiś czas. 

Terkotanie pomiędzy 1200 a 2000 najbardziej. Drgania pedału i budy najbardziej czuć podczas spokojnego przyspieszania bieg 2 i 3 prędkość 25 - 40 km/h. Potem są delikatne ale o większej częstotliwość (jak parkinson).

Jutro jadę ogarnąć temat od strony clipa, świec itd. 

Dam znać wtedy. 

Ale strasznie mnie dziwi że 2 różne ASO i 1 niezależny i mi kazali zmieniać opony, felgi, i cześć zawieszenia, rozbierali półosie itd.

Mają przecież diagnostykę komputerową to tylko mówili że nie ma błędów to jest ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Radek001 napisał:

Ale strasznie mnie dziwi że 2 różne ASO i 1 niezależny i mi kazali zmieniać opony, felgi, i cześć zawieszenia, rozbierali półosie itd.

Mają przecież diagnostykę komputerową to tylko mówili że nie ma błędów to jest ok. 

Przy władzy jest obecnie tzw; "dobra zmiana"

  - i wszystko jasne

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Andrzej-2010 napisał:

Przy władzy jest obecnie tzw; "dobra zmiana"

  - i wszystko jasne

Pewnie to nie ma najmniejszego związku z kompetencjami pracowników ASO i niezależnych mechaników.

Na tym forum też są "doradcy" o kompetencjach tak zwanej "dobrej zmiany" ale chyba bez związku z obecną władzą. Nie wtrącajmy wątków politycznych do naszego forum.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie drgań: czy oglądałeś koła jak kręcą się np na wyważarce? kiedyś miałem przypadek, że koło było wyważone, a auto drgało - na wyważarce było widać jak koło sobie pływa na drodze. Pytania o poduszki silnika miałeś - miałem przypadek, że w przedziale 90-100 Clio II mi drgała. Wymienione dwie felgi przód, drugi komplet opon i nic. Zużyta okazała się poduszka olejowa. Można wcisnąć pod czas występowania drgań sprzęgło, wtedy wykluczyć można co nie co z układu napędowego - typu krzywa oś, uszkodzony przegub. Drgania mogą być od: tarcze hamulcowe korodują, utleniają się felgi aluminiowe i warto oczyścić powierzchnię styku felgi z tarczą.

W Twoim przypadku jest gorzej, bo jeżeli drgania pojawiają się na postoju. Czy wciśnięcie sprzęgła nie przynosi poprawy?

Ja mam instalację gazową to w pewnym stopniu mogę wykluczyć niesprawność wtryskiwaczy PB.

Miałem taki przypadek, że lał mi wtryskiwacz PB (ale to było w MII 1.6) i w dużym skrócie po przełączeniu na LPG drgania ustawały (bo wyłączała się pompa paliwa) a po powrocie na benzynę od razu drgania powracały - nie było checka.

Jaką masz różnicę ciśnień na filtrze cząstek stałych na wolnych obrotach, przy rozgrzanym siniku? u mnie jest 2 mbar latem, teraz nie przekraczam 4, ale pamiętam poprzedniej zimy, jak nie miałem jeszcze gazu i jeździłem na krótkich odcinkach do sięgało 5 mbar.

Jeżeli masz wypadania zapłonów to: kat się mocno podgrzewa, silnik powinien zubożać mieszankę aby nie truć środowiska, to powinieneś mieć korekty ujemne. Dużą masz rozbieżność między tankowaniem na dystrybutorze a średnią z licznika - u mnie bez gazu od 0,4-07L komputer zaniżał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, szwagier24a napisał:

W sprawie drgań: czy oglądałeś koła jak kręcą się np na wyważarce? kiedyś miałem przypadek, że koło było wyważone, a auto drgało - na wyważarce było widać jak koło sobie pływa na drodze...

Jeżeli chodzi o kręcenie kół na wyważarce nie mają bicia i nie pływają.

Mimo wszystko opony wymienione. Felgi też przełożone.

Poduszki silnika sprawdzone przez serwis. Są ok.  Jak zresztą całe zawieszenie plus wymienione to co pisałem w pierwszym poście na drugiej stronie tego wątku.

Wciśnięcie sprzęgła nie daje żadnej różnicy. Zresztą było sprawdzane. Półosie rozbierane i też nic. 

Różnica ciśnień na filtrze cząstek stałych na wolnych obrotach nie mam pojęcia...

Jeśli chodzi o rozbieżność między tankowaniem na dystrybutorze a średnią z licznika to nie zauważyłem żadnej większej różnicy. 

Za to rejestruje coraz więcej tych wypadnięć zapłonu.Screenshot_20221228-153434.thumb.jpg.c13d424b8f60fc03e30ef2f7f83e692f.jpg

jutro się zobaczy na serwisie bo tego nie badali i nie sugerowali ani razu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!