Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wibracje po uderzeniu w krawężnik


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim... 

 

Niedługo cieszyłem się spokojem z wibracjami które tak uwielbiam czuć w samochodzie... 

Są one wyczuwalne tylko podczas skrętu w prawo. Im mocniejszy zakręt tym wibracje są mocniejsze, dochodzą one z przedniego koła od strony kierowcy. 

Wyeliminowane zostały czynniki:

- geometria kół 

- felgi 

- opony 

- wahacze 

- tarcze hamulcowe 

- drążki kier. 

- łożysko piasty 

 

Wg mnie zostały do sprawdzenia: 

- półoś (nie wiem czy to może być przegub wewnątrzny czy zewnętrzny) 

- ugięty amortyzator (nie wiem czy mógłby dawać takie objawy?) 

 

Co sądzicie? Jakieś sugestie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kolejny wpis... 

Wymieniłem lewa półoś tj ta która jest dociążana prze skrecie w prawo. 

Założyłem oryginalną, używana. 

Niestety po wymienia sytuacja bez poprawy. 

Nie ma efektu bicia promieniowego podczas hamowania więc chyba mogę odrzucić piastę koła. 

Pozostaje mi chyba sprawdzenie mcpersona. Na geometrii, przy nieruchomym samochodzie parametry są wszystkie ok, zbieżność wzorowa. Czy może wibrac tak łożysko amortyzatora? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lukasz243243 napisał:

Czy może wibrac tak łożysko amortyzatora? 

Jak ma wibrować, jak obciążony jest sprężyną. Problemy z tym łożyskiem widoczne byłyby przy sprawdzaniu geometrii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy lewa półoś te ma łożysko podporowe czy mówisz o łożysku podporowym prawej półosi? 

 

Poduszki w samochodzie są od nowości więc trochę już przeszły ale dlaczego miałyby powodować wibrac odczuwalne na pedałach? Jeśli byłaby zarwana to sądzę że niezależnie od prędkości dawałaby o sobie znać. Jeżeli już poszedłbym w stronę poduszek to bardziej poduszka silnika czy skrzyni biegów? Dolna była wymieniona 20k tys temu. 

 

Sanki - mówimy o ich geometrii czy coś konkretnego do wymiany może być w tym elemencie co mogłoby powodować wibracje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Temat do zamknięcia. 

Mimo braku typowego objawu łożyska piasty tzn zero huczenia to właśnie ono okazało się winowajcą. Nie był wyczuwalny luz w kole podczas ręcznego sprawdzania, trzy niezależne warsztaty się mu przyglądały i nikt nic nie zauważył. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
47 minut temu, lukasz243243 napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

Dzięki. Może to rozwiąże mój problem..

Co prawda nie jest dokładnie taki jak Twój i raczej nie po uderzeniu. Nie przypominam sobie żebym uderzył w krawężnik czy wjechał w jakaś dziurę. Szukam pomysłów już wszędzie. 

Megane IV grandcoupe 2019 rok.  Benzyna. Przebieg 45.000.

Końcówka wrzesienia tego roku wibracje na pedale gazu + w sumie przednia cześć budy. Później przy chłodniejszych dniach wibracje na pedale gazu mniejsze ale z większą częstotliwością, wibracje całej budy, czasem czuć nawet po fotelach przednich. Wibracje jak przy pierwszym stadium Parkinsona. 

Wymienione felgi (i tak zmieniałem na alu), nowe opony. Efektu brak. 

Zbieżność x 4, wyważanie x 4. Padło łożysko lewy tył i że niby niesie. Wymienione razem z tarczami i klockami obie strony. Kontrola amortyzatorów wszystko ok, zawieszenie ok, ścieżka diagnostyczna ok,  półosie przód ok, poduszki niby ok, sprzęgło i docisk pracuje prawidłowo. 

Kupa kasy poszło. 2 serwisy ASO Renault rozkładają ręce, mechanik nie ASO rozkłada ręce. 

Wystąpiło to pewnego dnia rano bez żadnej przyczyny.  Żeby było śmieszniej 8 mcy po gwarancji. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuję ogromu kasy która wsadziłes w niby rozwiązania problemu. W moim przypadku łożysko przód też było jednym z ostatnich elementów układanki.Po pewnym czasie  pojawiały się przy większej prędkości oraz jednoczesnym skręcie samochodu w prawo. Odciążając łożysko przestało huczeć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki silnik? Ja miałem epizod w 1.3 że pojawiały się drgania. Licznik wypadania zapłonu liczył 65 tyś.  Winny jest układ zapłonu bądź zasilania. Nie wiem czy to zbieg okoliczności ale po dodaniu środka do czyszczenia wtrysków wszystko ustało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, szwagier24a napisał:

Jaki silnik?

1.3 tce.

Ciekawe to?

U mnie ewidentnie nie pochodzi to od zawieszenia, kół, opon, skrzyni, sprzęgła itd... 

Dodam jeszcze, że ostatnio zaobserwowałem iż na postoju czuję delikatne wibracje na drzwiach, na podłokietniku ale naprawdę bardzo delikatne. Wcześniej ich nie było. 

W ASO powiedzieli, że nic nie czują i że mam już z tego powodu przeczulice?‍♂️

7 godzin temu, szwagier24a napisał:

Licznik wypadania zapłonu liczył 65 tyś. Winny jest układ zapłonu bądź zasilania.

Jak to sprawdzić kolego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Radek001 napisał:

Megane IV grandcoupe 2019 rok.  Benzyna. Przebieg 45.000.

Końcówka wrzesienia tego roku wibracje na pedale gazu + w sumie przednia cześć budy. Później przy chłodniejszych dniach wibracje na pedale gazu mniejsze ale z większą częstotliwością, wibracje całej budy, czasem czuć nawet po fotelach przednich. Wibracje jak przy pierwszym stadium Parkinsona. 

Wymienione felgi (i tak zmieniałem na alu), nowe opony. Efektu brak. 

Zbieżność x 4, wyważanie x 4. Padło łożysko lewy tył i że niby niesie. Wymienione razem z tarczami i klockami obie strony. Kontrola amortyzatorów wszystko ok, zawieszenie ok, ścieżka diagnostyczna ok,  półosie przód ok, poduszki niby ok, sprzęgło i docisk pracuje prawidłowo. 

Kupa kasy poszło. 2 serwisy ASO Renault rozkładają ręce, mechanik nie ASO rozkłada ręce. 

Wystąpiło to pewnego dnia rano bez żadnej przyczyny.  Żeby było śmieszniej 8 mcy po gwarancji. 

Objawy drgań na ;

  - pracującym silniku??

  - stojącym aucie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Radek001 napisał:

1.3 tce.

Ciekawe to?

U mnie ewidentnie nie pochodzi to od zawieszenia, kół, opon, skrzyni, sprzęgła itd... 

Dodam jeszcze, że ostatnio zaobserwowałem iż na postoju czuję delikatne wibracje na drzwiach, na podłokietniku ale naprawdę bardzo delikatne. Wcześniej ich nie było. 

W ASO powiedzieli, że nic nie czują i że mam już z tego powodu przeczulice?‍♂️

Jak to sprawdzić kolego?

 

Pyclip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!