Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czujniki cofania - opóźnione działanie.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Ostatnio zauważyłem u siebie coś takiego: wbijam wsteczny bieg, od razu załączają się czujniki cofania i wyskakuje grafika na ekranie tabletu - niby jest wszystko OK. Dziwna sytuacja ma miejsce gdy wyłączam bieg wsteczny i wrzucam "1" - czujniki i grafika na tablecie wyłączają się dopiero po jakiś 5-7 sekundach., podczas gdy auto przejechało już jakiś kawałek do przodu. Też to macie u siebie, jaka może być tego przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje, że to jest z premedytacją, bo sama grafika z czujnikami włącza się bardzo szybko, więc nie ma podstaw, żeby sądzić, że system zamula i za późno wyłącza. Sytuacja wygląda inaczej gdy się ma wszystkie czujniki i kamerę, jak się rusza do przodu po cofaniu w jakimś ciasnym miejscu (np parkowanie równoległe) to kamera pomaga, już nie mówiąc jak bym reagował, jak by mi gasły co sekundę czujniki, tylko po to, żeby się zapalić po chwili, bo byłem 10cm za daleko od wykrycia przeszkody z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Bardziej irytujące jest to to, że np.: przejeżdżając obok przeszkody sygnalizuje zbliżanie się do przeszkody, podczas gdy ja już ją minąłem. Generalnie czujniki sygnalizują z opóźnieniem, przez co wszystkie manewry z wykorzystaniem tego udogodnienia trzeba wykonywać powoli. Natomiast wyłączanie z opóźnieniem kamery cofania jest dla mnie na plus. Sam bym wydłużył ten czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, czyli opóźnienie w sygnalizacji przeszkody to nie jest usterka tylko "ten model tak ma". Dopiero poznaję auto ale w porównaniu do poprzedniego modelu to prędkość sygnalizacji przeszkody to jakaś porażka. Szczerze to chciałem zgłosić na reklamacje bo to moim zdaniem nie jest normalne żebym wszystkie manewry cofania wykonywał z prędkością 3km/h może ktoś próbował zgłosić problem w ASO ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!