Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Chyba GT line?


nfnp

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, szukam MIII dla siebie, koniecznie w wersji GT line albo GT.

Wczoraj pojawiło się takie ogłoszenie:

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-gt-line1-4-tcexenonserwisclimatronicskoragwarancja-ID6CTZVX.html?

 

Z lektury forum rzuciły mi się w oczy cyfrowe zegary i reflektory przednie wydają się nie być czarne wewnątrz.

Czy ktoś wypatrzył coś jeszcze ciekawego? Może jakieś opinie o tym komisie? Autokomis SKINDER, Chrzanów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie GT/GT line, które widziałem, miały analogowe zegary - z czarnym, bądź białym obrotomierzem. Czy wersja licznika powinna się wyjaśnić po rozkodowaniu VINu?

Druga kwestia to lampy, czy nie powinny mieć czarnego wypełnienia, jak na załączonym zdjęciu?

Mam problem z wstawieniem pliku, wklejam więc link:

https://apollo-ireland.akamaized.net/v1/files/eyJmbiI6IjBib2hybGphZm8zNy1PVE9NT1RPUEwiLCJ3IjpbeyJmbiI6IndnNGducXA2eTFmLU9UT01PVE9QTCIsInMiOiIxNiIsInAiOiIxMCwtMTAiLCJhIjoiMCJ9XX0.3-o7fZy6A3TswuD4qSjXAf5g9JuGOEnZbBXDyIgy3lM/image;s=1080x720;cars_;/939418010_;slot=1;filename=eyJmbiI6IjBib2hybGphZm8zNy1PVE9NT1RPUEwiLCJ3IjpbeyJmbiI6IndnNGducXA2eTFmLU9UT01PVE9QTCIsInMiOiIxNiIsInAiOiIxMCwtMTAiLCJhIjoiMCJ9XX0.3-o7fZy6A3TswuD4qSjXAf5g9JuGOEnZbBXDyIgy3lM_rev001.jpg

 

Chyba, że mają, a po prostu ja nie widzę tego na swoim urządzeniu.

 

Co do ceny, to cóż... przeglądałem dziś rano holenderski marktplaats i niemiecki autoscout i wniosek jest taki, że nie znalazłem żadnego GT poniżej 7k EUR...

 

 

Edytowane przez nfnp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zegary mogłyby być cyfrowe, gdyby to była wersja Color edition, ale ona nie miała oznaczeń GT line. Wg mnie zegary zostały wymienione, może być w nich zapisany VIN, jeżeli jest inny niż vin auta to wiadomo, że zostały wymienione. 

 

Co do ksenonów to już nie pamiętam jak to było. Zwykłe halogenowe lampy na pewno były czarne.

Może @kataryniarz się wypowie, jest specjalistą w tym temacie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę wdzięczny, jeśli kolega zdecydowałby się wypowiedzieć. 

Ewentualnie gdzie szukać daty produkcji na lampach? 

Wracając do licznika, czy przekładka na analogowy jest jakimś problemem? Czytałem, że trzeba trafić na licznik z dokładnie takim samym wyposażeniem i nie większym przebiegiem, bo się nadpisze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekładka jest bezproblemowa, liczniki pasują zamiennie, jednak trzeba je odpowiednio skonfigurować. Przebieg w liczniku musi być mniejszy niż w ABS, wtedy po podłączeniu automatycznie ustawia się prawidłowy przebieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze @meganecoupe02 halogeny były czarne, ksenon jak na zdjęciach, chociaż słabo widać. To co wrzuciłeś później to GT po lifcie. Według mojej wiedzy licznik powinien być analogowy, ale na forum były już takie przypadki i ktoś twierdził, że ma pewne auto z importu z cyfrowym. Jest teoretycznie taka możliwość, lokalne rynki miały swoje odstępstwa - ale to tylko teoria. Renault w specyfikacji GT/GT line podawało analogowe. Datę produkcji łatwo sprawdzić, od góry widoczna jest naklejka. Takie same naklejki masz na innych elementach. Brakuje oryginalnych felg 17' dedykowanych GT line. Moja sugestia, szukaj wersji po liftingu od 2012, lepiej się prezentuje z ledami, analogowymi zegarami, ma też lepszą kierownicę z perforowaną skórą. Dużo GT line z 2012 powinno być w Holandii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. To, co wrzuciłem jako przykład, to jest GT220, może akurat jeszcze czymś się różniło, chciałem tylko na szybko pokazać, o co mi chodzi.

Na wersję po liftingu 2012 niestety nie mam budżetu, a szkoda, bo kierownica wygląda zacnie. Holandia przejrzana, ceny niestety zabijają.

 

Czy są jakieś specjalne uwagi, słabe punkty, typowe usterki, które należy zweryfikować przed zakupem MIII?

Wątek o UpG przeczytałem i jestem świadomy ryzyka :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem PW, bo odkąd śledzę forum, zauważyłem, że udziela się w 90% wątków dot. 1.4 TCe i ma ogromną wiedzę. Na razie nie odpowiedział.

 

Czy jest na forum ktoś, kto dekoduje numery VIN?

Edytowane przez nfnp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!