Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Megane III Kombi GT


gainer016

Rekomendowane odpowiedzi

W MIV wnętrzne jest bardzo schludne, dużo miękkich materiałów, z tyłu boczki są miękkie (to nie VW). Co do silnika to nie jest to bardzie skomplikowana konstrukcja niż z pewnością F4Rt. Nie ma EGR, przepływomierza. Jest bardzo cichy. Wtrysk bezpośredni wydaje mi się, że nie stanowi znacznego problemu, silniki w tej technologii jeżdżą już od 10 lat. Silnik na hydraulice, turbo chłodzone wodą.

Te tarcze wyglądają jak wymienione wczoraj. a nie 1-2 temu (brak korozji). Nigdy nie wierzyłem w niskie przebiegi aut sprowadzonych. Aczkolwiek sam kupiłem MII 10 letnie z przebiegiem 79 tyś. W tym czasie miałem MII z przebiegiem 200 tyś. (z Niemiec) i widziałem różnicę w zawieszeniu na plus tego dziesięciolatka. Poza tym miała jeszcze oryginale tarcze i klocki przód i tył. Po pomiarze kompresji pokazała nominał. Ta z przebiegiem 200 tyś. już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze w tej Megane III na 100% wymieniane jakiś czas temu, to widać na żywo (już mały rant jest), chociaż patrząc na to zdjęcie rzeczywiście wydaję się jak by były wymienione wczoraj. Faktem jest że F4rt to bardzo trwała konstrukcja to nie ulega wątpliwości oraz nadająca się do LPG. Natomiast ten w megane iV 1.3 140 naprawdę obiecująco się zapowiada i chyba nawet mniej pali niż 1.2 tce 130. Ale oglądając megane IV (gt line) z tyłu plastiki mnie rozczarowały (zaraz pod szybą twarde) natomiast cała reszta na pozytyw bardzo duży. Jedyny minus w aucie demonstracyjnym (1 rok 7tys przebiegu) nie załączał się ekran dotykowy (dopiero po 2 zamknięciu i ponownym otwarciu auta). No i z zewnątrz piękne to auto jest. Tylko czas pokaże jak ten silnik będzie się zachowywał po 100tyś i powyżej. Natomiast ten egzamplarz GT o którym mówimy naprawdę zastanawiający ten przebieg, z jednej strony potwierdzony, z drugiej te zniszczenia... Natomiast jak nią jeździłem to bez zastrzeżeń zarówno silnik jak i zawieszenie ok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten konkretny samochód wisi na OLX mniej więcej od grudnia/stycznia - to powinno mówić samo za siebie. Z początku był wystawiony za niższą kwotę, około 2k, ale miał przerysowane prawe tylne drzwi, błotnik, zderzak. Nic poważnego.

Środek wygląda tragicznie, tak nie wygląda M3 z takim przebiegiem. Chyba, że ktoś ma ostre ADHD i bez przerwy coś klika i dotyka.

 

Zawieszenie w GT jest bardzo sztywne i naprawdę czuć wszystkie nierówności na oponach 225/40R18.

 

Niestety też GT są znacznie droższe od zwykłych egzemplarzy. Srebrne kombi GT z Lublina i kombi z Katowic też sobie odpuść, ale w Częstochowie u jednego handlarza stoją dwa wyglądające się sympatyczne Szwajcary.

Edytowane przez nfnp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, gainer016 napisał:

Faktem jest że F4rt to bardzo trwała konstrukcja to nie ulega wątpliwości oraz nadająca się do LPG.

Silnik ma charakter sportowy,

Moc, dynamika i przyspieszenie to największy atut tej jednostki, niestety przekłada się to na wysoki poziom spalania;

     -   w trasie od ; 7 do 9 litrów benzyny na 100 km ( 95 lub 98 oktan )

     -   w mieście rzędu; 10 – 12 l /100 km benzyny

     -   w cyklu mieszanym ; ok; 9 litrów,

Użytkownicy chwalą sobie jednostkę za ;

   - trwałość,

  -  świetną dynamikę, 

  -  brak uciążliwych awarii, 

  -  dostępność części,

  -  względna taniość części .

Egzemplarze z tym silnikiem długo nie czekają na nowego nabywce, jeżeli karoseria jest OK. 

 

 

 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, nfnp napisał:

Ten konkretny samochód wisi na OLX mniej więcej od grudnia/stycznia - to powinno mówić samo za siebie. Z początku był wystawiony za niższą kwotę, około 2k, ale miał przerysowane prawe tylne drzwi, błotnik, zderzak. Nic poważnego.

Zgadza się samochód długo wisiał z tymi uszkodzeniami. Rzeczywiście nic groźnego (więc wydała mi się warta uwagi) w tej chwili sprzedający wymienił drzwi w tym kolorze (troszkę widać różnicy od innych elementów odcień) a próg wyprostowali podszpachlowali i polakierowali. I sprzedaje ją tak jak w ogłoszeniu, oglądałem to auto i reszta jest cała w oryginalnym lakierze, ponadto wszystkie szyby oryginalne 2011r oraz blacharsko dość ładnie utrzymana, silnik suchy ze spodu też nic do zarzucenia. Jedyną zagwozdką jest ten przebieg !!! w stosunku do wnętrza. Autem jeździła kobieta lat 40 podobno jedyny właściciel, sprzedający zarzeka że przebieg jest 100% taki i wpisuje to na fakturę. Byłem w ASO i potwierdzili mi że w 2017 r miała 49tyś to się zgadza z książką. No i ze Szwajcarii wyjechała właśnie z aktualnym przebiegiem i takimi uszkodzeniami jak miała w PL (załącznik). WIĘC NIE WIEM CO MYŚLEĆ, może warto ją wziąć bo elementy wnętrza za grosze się naprawi!

Resized_Screenshot_20200428-194930_Samsung_Internet_2.jpeg

Resized_Screenshot_20200428-195204_Samsung_Internet_2.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie zbyt twardo to zmienisz sprężyny na te z gtline i będziesz miał i dobry silnik i optymalne zawieszenie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli faktycznie używała je kobieta, to według mnie to radio może tak wyglądać po prawie 100k km.

 

Jeżeli cena jest dla Ciebie do przełknięcia to sprawdzałbym pojazd w ASO i jeżeli będzie OK to brał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi, tak właśnie chyba zrobię, bo zawieszenie zawsze można zmodyfikować to nie jest już strasznie duży koszt. A co do tej twardości to wystarczyłoby sprężyny zmienić czy również amortyzatory?. Jeżeli chodzi o kierownicę to jest w bardzo dobrym stanie lekko zniszczona i fotele też super, jedynie gałka zmiany biegów skóra wytarta bardzo, radio zniszczone (i tak plan do wymiany na takie z usb i bluetooth) no i ograniczniki przednich dzwi obydwa do wymiany strasznie chałasują! No i planowałbym montaż LPG więc z 3500zł trzeba mieć w zapasie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem tak bezobsługowej instalacji, jak BRC. W jednym aucie 120k km bez żadnych usterek, na oryginalnych wtryskach, w drugim około 50k km. Szukaj ogarniętego gazownika i śmiało montuj BRC. 

Co do spalania 2.0 TCe 190, to w trasie można bez problemu zejść lekko poniżej 7l, miasto to 9-10,5l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ja w obecnej 1.6 tez mam BRC i bardzo sobie chwalę... A spalanie w mojej od 7 do 11.5l lpg wiec na 2.0 tce bym strasznie nie zbiedniał niech nawet 2l wiecej spali to max tylko też boję się tego przebiegu właśnie tej niebieskiej Gt o ktorej pisaliśmy, ale w Szwajcari z tego co mi wiadomo nie kombinują ponieważ u nich są bardzo surowe kary. Auto zostało kupione przez polskiego handlarza na aukcji szwajcarskiej z ubezpieczalni. U nich naprawa tej szkody jest niesamowicie droga. No i tam na aukcji już był przebieg 87tyś (styczeń 2020) i uszkodzenia się też zgadzają. Druga rzecz to udało mi się ustalić w ASO renault wpis z 2017r. zanotowali przebieg 49tyś. On potwierdza się z książką serwisową. Dlatego z tym przebiegiem bardzo dziwnie to wygląda... Bo kierownica i fotele na więcej nie wyglądają. Chyba że rzeczywiście ktoś nie dbał (wiem że w MIII plastiki szybko się rysują) i miał stłuczkę i auta się pozbył - wtedy warto by było za te pieniądze go wziąć. Natomiast dziwi mnie jeszcze dlaczego ktoś po drodze w szwajcari lub handlarz z polski nie zrobili poprawek (radio gałka zmiany biegów schowek porysowany) przecież to bardzo mały koszt, a auto całkiem inaczej się w sprzedaży prezentuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!