Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pusty dźwięk wydechu, metaliczny dźwięk.


Renia08

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Taki dźwięk wydechu to norma? Na zimnym słychać, na ciepłym prawie znika. Dźwięk jakby rura pusta była w środku. 

Jak ruszam na zimnym i zmienię bieg np: z 1na2

to słychać z wydechu zgrzyty jakby coś skrobało w wydechu. Tylko przy zmianie biegów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędów nie ma. Problemów też nie, ale to słabo wygląda, bo jak ruszam zimnym silnikiem albo ostudzonym to dźwięk jest taki jakbym miał pustą rurę zamiast tłumika. W środku samochodu też to słychać jakby powietrzem majtało się po pustej rurze. Jak to wygląda, jak auto takie ładne, a tu takie dźwięki. Już miałem plany, żeby przeszczepić tłumik z innego samochodu zeby wyciszyć to auto. Ktoś jeszcze ma taką sytuację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sprawa wygląda tak, że prawie 50k już zrobione na gazie, a jak wiadomo ponoć temperatura spalin jest wyższa na gazie. Mam już ponad 180k przebiegu więc może coś już się powypalało, z tego co pamiętam to poniżej 150k nie miałem tego dźwięku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również jeżdżę na gazie, mam chyba z 25tys na gazie zrobione. I na początku też nie miałem tego problemu.

 

Edit. Jak ktoś ma zdjęcie Renówki od spodu w Hatchabaku to proszę żeby tutaj udostępnił. Chce przeanalizować co się da z tym zrobić. Na Internecie oczywiście takich zdjęć nie ma z jakby to było coś tajnego z NASA:2_grimacing:

Edytowane przez Renia08
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.05.2020 o 21:35, Renia08 napisał:

Taki dźwięk wydechu to norma?

Na zimnym słychać, na ciepłym prawie znika.

Dźwięk jakby rura pusta była w środku. 

Zmień na markowy olej 5W40 np; Valvoline Syn Power 5W40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej markowy, to podstawa eksploatacji silnika;

  - smaruje,

  - chłodzi,

  - tworzy tzw; film olejowy dla czopów wału i wałków,

  - zapewnia prawidłową współpracę;

          - popychaczy hydraulicznych,  

          - pierścieni tłokowych.

          

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie :D co ma do tego niby olej? 
Leje LM 5w40, i też mam ten dźwięk wiec co za różnica czy to kujawski czy super sportowy olej dla F1 :D. Całkowicie od czapy rada bo temat o wydechu wiec co ma jedno do drugiego. Z tym olejem to widzę kolega każdemu na wszystko radzi :D, mało powietrza w kole - zmień olej na markowy, dziwny dźwięk z wydechu - zmień olej na markowy, podejrzany dźwięk z rozrządu - zmień olej na markowy. Paranoja

  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.05.2020 o 08:38, czik3n napisał:

Dokładnie :D co ma do tego niby olej? 
Leje LM 5w40, i też mam ten dźwięk wiec co za różnica czy to kujawski czy super sportowy olej dla F1 :D. Całkowicie od czapy rada bo temat o wydechu wiec co ma jedno do drugiego. Z tym olejem to widzę kolega każdemu na wszystko radzi :D, mało powietrza w kole - zmień olej na markowy, dziwny dźwięk z wydechu - zmień olej na markowy, podejrzany dźwięk z rozrządu - zmień olej na markowy. Paranoja

abc

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valvoline jest dobry na walkę z ostrym cieniem mgły.:D

A rak na serio, to wkurza mnie ten dźwięk, bo przecież nie jeżdżę syrenką, gdzieś jeszcze w jakimś aucie słyszałem taki wydech, nie wygladalo to za dobrze. Brzmi jakby katalizator miał już dość. Chociaż z wydechu ładnie pachnie jak się odpali na zimnym :)

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Andrzej-2010 napisał:

Olej markowy, to podstawa eksploatacji silnika;

  - smaruje,

  - chłodzi,

  - tworzy tzw; film olejowy dla czopów wału i wałków,

  - zapewnia prawidłową współpracę;

          - popychaczy hydraulicznych,  

          - pierścieni tłokowych.

Rozumiem, że inne oleje tak zwane nie markowe to tego nie robią. Większość użytkowników co serwisowali samochody w Renault i zalewali im Elfa mogą mieć problemy z układem smarowania. Sam też stosuję ten olej i teraz jestem w kropce. Mój samochód ma prawie 200 kkm przebiegu i zawsze jeździł na elfie i nic złego do tej pory z nim się nie dzieje. Myślę, że tworzył film olejowy, chłodził i smarował ale teraz już sam nie wiem....:-D:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!