Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Meganki - weryfikacja


ROBSSSON

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć koledzy,

Od ponad miesiąca szukam swojego pierwszego samochodu  i wybór padł na Megane III, budżet: 25k

Niestety przez tego koronawirusa ofert jest jak na lekarstwo, a jak są to wątpliwej jakości. Byłem już dwa razy oglądać ze specjalistą samochody, niestety jeden dosyć poważnie bity, drugi przekręcony licznik. Trafiłem ostatnio na dosyć ciekawą ofertę: https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-1-6-i-110-km-dynamique-nawigacja-12-miesiecy-pisemnej-gwarancji-ID6D1xwX.html#f4912fe01c co o niej sądzicie? Cena wydaje się dosyć wysoka, ale może adekwatna do stanu, przebiegu, wyposażenia?

 

Dodatkowo mam kilka pytań (jestem laikiem, dopiero się uczę krok po kroku).

Zamierzam tym samochodem głównie jeździć po mieście (co weekend zjeżdżać na wieś, więc trasa 70-100km) - czy zamontowanie gazu w takim wypadku to mus? Czytałem że 1.6 dosyć dobrze reaguje na gaz. Gdzie w takim wypadku montuję się zbiornik gazu?

Dodatkowo przeczytałem, że 1.6 jest dosyć mało dynamiczny, czy wpłynie to na komfort jazdy po mieście? Dodam, że nie jestem typem człowieka, który śmiga po autostradach 160+, więc jeżeli ta Meganka spoko się czuje na 120-130, dla mnie jest wystarczająco.

 

Pozdrawiam, dzięki za pomoc.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przebieg tej Megany jest w jakiś sposób udokumentowany, to cena nie jest przesadzona, szczególnie, że wyposażenie jest bardzo fajne. Egzemplarze z tym silnikiem zwykle są nieco droższe od pozostałych i jeżeli są w naprawdę dobrym stanie, to szybko się sprzedają.

Co do gazu to sam musisz sobie to przeliczyć na ile Ci się to opłaca, instalacja kosztuje obecnie około 3100zł. Policz ile kosztowało by Cię przejechanie średniego miesięcznego przebiegu na PB i LPG, różnica pokaże ile zaoszczędzisz miesięcznie.

1.6 z gazem się lubią i nie czytałem o problemach z tym silnikiem wywołanych pracą na LPG. 

Butlę z gazem przeważnie montuje się w miejsce koła zapasowego.

Ten silnik spokojnie sobie da radę jeżdżąc głównie w mieście. Renault ma dość niskie przełożenia skrzyni biegów, więc można tym jeździć dynamicznie.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, ROBSSSON napisał:

Zamierzam tym samochodem głównie jeździć po mieście (co weekend zjeżdżać na wieś, więc trasa 70-100km)

  - czy zamontowanie gazu w takim wypadku to mus?

  - Czytałem, że 1.6 dosyć dobrze reaguje na gaz.

 -  Gdzie w takim wypadku montuję się zbiornik gazu?

Jest to najlepsza opcja silnikowa do jazdy po mieście,

Musu nie ma przy montażu gazu, ale aby go zamontować to ;

  - silnik powinien być w 100 % sprawny,

  - tak, silnik ten dobrze reaguje na gaz,

 -  zbiornik gazu montuje się w miejscu koła zapasowego.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z podobnym przebiegiem kupiłem swoją ponad 2 lata temu, mój błąd że założyłem gaz dopiero po przejechaniu 10kkm. Czy jazda po mieście czy trasy gaz i tak się opłaci, butla w miejsce koła zapasowego zapewne 45L realnie wejdzie gazu tak jak u mnie, spokojnie na tym zrobisz 400km, w zależności od stacji może to być nawet i 450km. Silnik bezobsługowy praktycznie, rozrząd i pilnowanie oleju i spokój. Gazolubny jak mało który, Stag300 z wtryskami AC w03 mam i polecam, ręki do instalacji nie przyłożyłem prócz wymiany filtrów, a tankowałem gaz nie tylko w polsce tylko w kilku krajach i nigdy ani szarpnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 tys to jest sporo za ten model w tym roczniku z silbikiem 1.6 i wyposazebiem?dynamika 

Chyba ze auta poszly sporo w gore cenowo za ta kwote mozna siegnac po 2.0 tce jak sie dobrze poszuka z 1.6 to do 20 tys powinny siegac 

Swoja tez bym chcial aprzedac za 25 ale kto by tyle dalmimo ze silnik 1.4 tce z wisusem to sie nawet z taka kwpta nie wyglupiam a i przebieg nie siegnal?jeszcze 1pp tys 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Bardzo dziękuję za wiadomości!

A co sądzicie o niej? https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-tylko-93tys-km-1-6-benz-nowe-opony-super-stan-ID6D7hcY.html#f673dbacaa

Widzę, że tutaj już tylko moc 100KM, ale tak jak pisałem, nie potrzebuję besti. Co sądzicie o tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo słaba wersja wyposażenia.

 

Korbotronik z tyłu, brak tempomatu, klima manualna. Nawet podłokietnika nie ma :)

 

Oo i nie ma nawet ESP... Jeśli kwestie bezpieczeństwa są dla ciebie istotne to odpuść to auto.

 

Jeszcze zdjęcia zrobione tak, żeby nie można sprawdzić pojazdu w CEPIK.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!