Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Megane 4 1.2


lukas605

Rekomendowane odpowiedzi

Bierz octavię w wersji style, może trafisz na Pakiet dynamic :). Świetne auto. Miałem 2 sztuki od nowości i żadnych problemów. Nie jest to ładne auto, ale do tych 200-220 tys nic mi się nie działo. Tdi pali tyle co nic, dsg działa ok jeżeli chcesz automat. 
Serwis tani i co najważniejsze to przy odsprzedaży ustawiały się kolejki ;)
 

Teraz mam widlowoz (VW) i czuć lepsze prowadzenie bo to passeratti i więcej bajerow na pokładzie ale znajomy odebrał nowa octavię i gdybym miał teraz decydować na pewno wziąłbym O4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że każdy z czymś się męczy to akurat bym polemizował, tak to można sobie tłumaczyć jak co chwile trzeba coś robić. Ojciec do teraz się ze mnie śmieje, bo on w poprzednim Suzuki Vitara przez 3 lata był jedynie na przeglądach, a teraz X-Trail dobija do trzech lat i jedynie serwis gwarancyjny plus wymiana oliwy co 10k km. Ja w tym czasie średnio co 2-3 miesięcy zostawiam dyliżans na tydzień w ASO.

 

No ale tak to jest jak się kupuje samochód bardziej gałami niż rozsądkiem. Ja na ten przykład takiej Vitaty czy X-Traila w życiu  bym nie wziął, bo według mnie wyglądają okropnie, zarówno z zewnątrz jak i w środku. Jeśli w przypadku X-Traila mogę zrozumieć, że jest bardziej dopracowany, bo jednak za 170 koła to trzeba czegoś wymagać, tak w przypadku Vitary byłem zdziwiony, że nic się tam nie działo, wszak to zwykła masówka.

Edytowane przez Geble
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Sarna1 napisał:

Bierz octavię w wersji style, może trafisz na Pakiet dynamic :). Świetne auto. Miałem 2 sztuki od nowości i żadnych problemów. Nie jest to ładne auto, ale do tych 200-220 tys nic mi się nie działo. Tdi pali tyle co nic, dsg działa ok jeżeli chcesz automat. 
Serwis tani i co najważniejsze to przy odsprzedaży ustawiały się kolejki ;)
 

Teraz mam widlowoz (VW) i czuć lepsze prowadzenie bo to passeratti i więcej bajerow na pokładzie ale znajomy odebrał nowa octavię i gdybym miał teraz decydować na pewno wziąłbym O4.

o4 super autko ale budżet nie ten. Mówisz żebym szukał o3 ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,4 TJed to chyba ten sam silnik co w oplu 1.4 Turbo, ten sam producent, ta sama moc, ten sam koncern. Chyba, że się mylę. 

 

Kolega ma skodę scale od stycznia, pije olej i do tego ma drobne usterki, np. nie działa czujnik martwego pola w jednym lusterku, także tak :)

Edytowane przez LTar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LTar napisał:

1,4 TJed to chyba ten sam silnik co w oplu 1.4 Turbo, ten sam producent, ta sama moc, ten sam koncern. Chyba, że się mylę. 

 

Kolega ma skodę scale od stycznia, pije olej i do tego ma drobne usterki, np. nie działa czujnik martwego pola w jednym lusterku, także tak :)

Mylisz się, nie ten sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe,

w jeep też jest 1.4 beznyna 140 i to też ten sam koncern. Po co w 1 koncernie kilka tych samych silników. Ale możliwe. 

Tym bardziej, że np. 1.3 CDTI czy 1.7 CDTI IZUSU były i w fiacie i oplu. 

Edytowane przez LTar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, LTar napisał:

Kolega ma skodę scale od stycznia, pije olej i do tego ma drobne usterki, np. nie działa czujnik martwego pola w jednym lusterku, także tak :)

 

Ale ma dynamiczne LEDowe kierunkowskazy z tyłu :22_stuck_out_tongue_winking_eye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, rustin napisał:

o4 super autko ale budżet nie ten. Mówisz żebym szukał o3 ?

 


jeżeli nie przeszkadza ci że tyle ich jeździ to tak. Łącznie zrobiłem nimi 440 tys km (tdi), nic się z nimi nie dzieje, na gwarancji nie naprawiałem NIC. Tylko szukaj takiej w wersji STYLE, może być uzupełnione o pakiet dynamic jeżeli lubisz fotele zintegrowane z zagłówkami. To zupełnie inne auto niż wersje bieda edyszon ;).
Tak samo jak w megane 3 i 4 - wersje Bose czy GT sprawiają wrażenie przebywania w zupełnie innym samochodzie niż podstawowe wersje. Tym bardziej jak szukasz używki to różnice cenowe które są przy zakupie nowki się zacierają i masz z reguły pełne wyposażenie czyli lepsze siedzenia, tapicerki, lepsze światła, ładniejsze koła, nagłośnienie - wszystko w aucie jest lepsze. Taki wóz będzie też łatwiej sprzedać po okresie Twojego użytkowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Pitrek napisał:

No tak, ktoś chce pomóc i potem czyta takie "podziękowania".

Dobra rada: absolutnie nie kupuj M IV. Kup sobie Fiata. 

Ale co dziękować jak pisze  kombi a ktoś podaje corolle której nie ma kombi. Prawda cię w oczy kole to tak piszesz, fakty mówią same za siebie że Fiat jest mniej awaryjny niż m4

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, LTar napisał:

możliwe,

w jeep też jest 1.4 beznyna 140 i to też ten sam koncern. Po co w 1 koncernie kilka tych samych silników. Ale możliwe. 

Tym bardziej, że np. 1.3 CDTI czy 1.7 CDTI IZUSU były i w fiacie i oplu. 

Potwierdzam, to nie jest ten sam silnik. Akurat siedzę w temacie Fiata i sam jeźdze Tipo T-Jet także mogę potwierdzić ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tipo z fabrycznym gazem miało inna głowicę. Sama instalacja nie jest prima sort. Nie można tej instalacji samodzielnie serwisować. W perspektywie po gwarancyjnej wymiana wtrysków i sterownika na ludzkie.

MIV będzie tańsze bo marka ma złą sławę. Za Skodę czy Toyotę więcej zapłacisz.

Jeśli patrzysz pod kątem silnika to T-jet, 1.3 TCE i silnik 1.4 KIA/Hyundai wyróżniają się parametrami. W toyocie nie ma ciekawych silników PB. W grupie VW 1.0 TSI 115 fajny choć lepszy 1.5 150 KM. Wersję 130 nie polecam - to zupełnie inna konstrukcja niż mocniejszy. Czas pokaże czy się mylę. Opel to PSA, czyli 3 cylindry podobnie jak w fordzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!