Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Megane 4 1.2


lukas605

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, LukaszWojciechowski napisał:

Światła LED są zdecydowanie lepsze od halogenów, co do żywotności to się nie wypowiadam.

Pozwolę się nie zgodzić :).

Mam dwie sztuki Megane. Jedną z H7, drugą z LED Pure Vision. Pierwsze, z dobrymi żarówkami, radzą sobie co najmniej tak dobrze jak ledy... Pure Vision ma problemy z jazdą w deszczu po zmroku. Nie świecą też jakoś intensywniej. Ale ładniej wyglądają i mają fajniejszą barwę światła :). Także, co kto lubi i najlepiej sprawdzić osobiście.

 

I tak jak kolega @Geble napisał, zawieszenie daje popalić. Egzemplarze z 2016 i 2017 mają problem z trzeszczącą/chrupiącą/skrzypiącą belką skrętną. Warto się upewnić, że została wymieniona... Zwróć także uwagę, czy przód zawieszenia nie trzeszczy/skrzypi/strzela. Bywa, że amortyzatory z innymi drobiazgami są do wymiany... U mnie, o ile dobrze pamiętam, przy 24k km - wada fabryczna :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest coś w elektronice i w ASO mogą mieć problemy, tym bardziej, że naprawdę kumatych speców tam jak na lekarstwo. Serwisy dla właścicieli ASO to zło konieczne,  kupa narzędzi, więc po taniości, zatrudnić 2-3 do zmiany oleju i filtrów po minimalce i jazda. Na salonie co innego, inwestycja to jedynie "ładny dywan" na podłogę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście jestem może nie tyle zawiedziony LED Pure Vision co po prostu trochę zniesmaczony. Kiedyś gdzieś czytałem porównanie świateł LED w większości marek (był nawet tutaj poruszany ten wątek na forum) i niestety ale LEDy Renault pod względem lumenów są w tyle stawki i to widać jak mijają Cię samochody innych marek też na LEDach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Geble napisał:

Ja osobiście jestem może nie tyle zawiedziony LED Pure Vision co po prostu trochę zniesmaczony. Kiedyś gdzieś czytałem porównanie świateł LED w większości marek (był nawet tutaj poruszany ten wątek na forum) i niestety ale LEDy Renault pod względem lumenów są w tyle stawki i to widać jak mijają Cię samochody innych marek też na LEDach.

Otóż zwykle led , nie matrycowe , świecą słabo, nie mogą nawet stanąć przy xenonach . Nawet niektóre halogenowe są lepsze.  Plus to jasne , białe światło,  które niestety znika na mokrym. Robiono w tym temacie kilka testów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Komarek napisał:

Otóż zwykle led , nie matrycowe , świecą słabo, nie mogą nawet stanąć przy xenonach . Nawet niektóre halogenowe są lepsze.  Plus to jasne , białe światło,  które niestety znika na mokrym. Robiono w tym temacie kilka testów. 

i padają jak muchy, kwestia ilość nie jakość a koszta wymiany całych lamp zgroza

takie czasy , jak renault nie wymyśli coś żeby zabłysnąć jak z clio 5 , to słabo to widzę.

Co do tekstu kolegi z forum ,ze najwięcej piszą Ci co maja m3 a wypowiadają się na temat m4.

Posiadam dwie m3 i teraz l3 gt zanim kupiłem l3 szukałem dużo jeździłem po Polsce oglądałem jeździłem autami i jakoś nie urzekła mnie m4 .

Siedząc w takim aucie miałem wrażenie ze dziś jeszcze nie trzeszczy i wszystko działa a jutro będzie zupełnie inaczej.

Już stwierdziłem ze może m3 2.0 t ale niestety są z dużymi przebiegami i przytyrane wewnątrz

Jak większość użytkowników m4 wspomniało przy przebiegach 50 tys km trzeba robić kapitalkę zawieszenia , eliminować trzeszczenia w kabinie  czy skrzypienia belki tył ? to o czymś świadczy , jak ktoś parę lat pojeździł m3 i wsiądzie do m4 to zobaczy ze oszczędności są i jakość jest z dalekiego wschodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie. Ja mam prawie 50 000 km i kapitalki zawieszenia nie robiłem. Miałem wymianę łączników i poprawkę "bałwanka" przy amortyzatorze bo był luźny i stukał. 

Nic nie było robione. Nie wydaje mi się też aby coś miało wkrótce trzeszczeć. A jednak m3 to samochód sprzed 10 lat więc nie ma się co w to pchać. 

Każdy uzasadnia swoją decyzję. Wybrałeś m3 to super. Ktoś inny kupi m4 i powie ze m4 lepsze. 

O m3 na forum też można niezłe kwiatki poczytać. 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii jakości i wyciszenia M4 na duży plus w stosunku do M4. Silniki benzynowe w M3 niestety ciekawsze - mam na myśli F4R turbo....

Co do lamp- w najbliższym czasie będziemy robić potównanie ilości LUX w pureled , h7 z led , h7 z H.I.D  i halogenu.  Zobaczymy, sam jestem ciekaw wyników. " na oko" H.I.D bije na głowę pureled. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megane 4 to kawał fajnego samochodu. Za odpowiednia cenę dostaje się ładny samochód, a że ma swoje wady....to auto z diamentem na masce i w sumie z nim jak w lidlu :) - co tydzień coś nowego.

 

co do testów lamp to już kiedyś pisałem swoje spostrzeżenia.  Pure led są super, o wiele lepsze od h7, bixenon w moim drugim samochodzie ma tą zaletę ze jest aktywny/skrętny wiec przyjemniej się jeździ po zakrętach. 


z samochodów z puerledem jakie mam lub użytkowałem najlepsze ma Captur poliftowy. Później Kadjar, Koleos, i megane 4

 

na szybko cyknelem zdjęcia z tarasu captura lift (2 zdjęcie) i octavii z bixenonem (oba 2017 rok).  Różnica jest ogromna na korzyść małego reno, dodatkowo na światłach drogowych ta różnica jest już powalająca. 
 

a dla kolegi @Refild, od kiedy w samochodach pojawiła się technologia led w światłach mijania, drogowych to już kilka ich miałem :)  nic mi nigdy nie padło. Żarniki w xenonie też spokojnie wytrzymują mi okres użytkowania samochodu (3-4 lata czyli jakieś 200 kkm)
Patrząc że dopłata do pure led w reno jest mała to nawet nie wiem jak można kupić nowe auto bez tych świateł :), tym bardziej jeżeli chodzi o używane to byłby to wymóg konieczny. W kadjarze swietnie działa automatyczny system zmiany świateł drogowych/mijania. Miałem ten system w megane 3 i tam to był dramat. 

 

7ECA83E2-1499-402B-9F5F-81A623E62A01.jpeg

0B31FC14-8C9D-40FA-AF3E-41F800F7D939.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zmiany auta w tym lub przyszłym roku, kombi kwota 50 tys. Mam megan 2 i jestem zadowolony, chciałem m4 ale patrząc na wpisy na forum czy grupie fb gdzie ludzie żałują i zmieniają nawet ktoś na fiata tipo, myślę czy jest sens. Przeciekająca klapa, wycierający się lakier, zawieszenie, skrzypiący fotel, stuki w skrzyni i pewnie jeszcze dużo co nie doczytałem. Myślalem o 1,5 dci tak ok 50 tys przebiegu, ale więcej problemów jest z ogółem w aucie. Myślałem jeszcze o mondeo mk5 ale tam będzie duży przebieg w tej cenie i rocznik 2015, też byłem zadowolony ze starszej wersji. A może tipo, ktoś na fb z mienił z m4 to bardzo zadowolony, tylko dla mnie ten tył paskudny ps, z fiata też jestem zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Pitrek napisał:

Bzdety. Weź sobie MIV na cały dzień i poprobuj. Nie licz na to że Fiat będzie mniej awaryjny. Rzekome "problemy" ze skrzynią biegów są ledwie zauważalne i nie są, moim zdaniem, istotne. 

Ale co mam sobie wziąć? używane auto na kilka dni ? po co mi nowe, jak go nie kupię a cyrki wychodzą po czasie. Druga sprawa, na fb bardzo na to narzekają więc chyba nie koniecznie ledwo zauważalne, druga sprawa że kupuje się auto nowe a nie 15letnie żeby jakikolwiek był problem ze skrzynią czy źle spasowaną klapą, skrzypiącym fotelu itd itp. Wiem, że każdy chwali co mam, taka natura i co tym możesz powiedzieć o aucie które ma 25 tyś km będzie miało 150tyś to coś można stwierdzić. Mówisz, żeby nie liczyć na mniejszą awaryjność fiata, możliwe ale zostało go sprzedane duuuuuużo więcej niż megane, jej nawet nie ma w statystykach bodajże na liście 20 aut. To co znalazłem https://magazynmotomi.pl/2018/02/07/grupa-renault-w-polsce-w-2017-roku-zanotowala18-procentowy-wzrost-sprzedazy/ sprzedaż megane w 2017r 5783szt a tipo 8436szt https://pl.wikipedia.org/wiki/Fiat_Tipo_(2015) . I tendencja jest wzrostowa dla fiata, dla megane nie mogę znaleźć nowych danych. Do czego zmierzam, używek do sprzedaży na otomoto megan4 jest ok 400szł a tipo 200szt, produkowane są praktycznie tyle samo czasu. O czym to świadczy ? Ludzie więcej kupili fiata a nie chcą sprzedawać.... druga sprawa, jak pisałem na grupie fb megane jest pełno problemów z autem, na tipo gdzie jest więcej użytkowników mało kto pisze o problemach tylko o jakiś pierdołach się chwalą. To są fakty, nie jestem ani za jednym ani za drugim tylko analizuje.

Edytowane przez rustin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też przesiadłem się z kombi MII na MIV. Nie mam żadnej z plag opisanych na forum oprócz benzyny w paliwie - norma w silnikach z bezpośrednim wtryskiem - zasięgnąłem tematu i problem występuje we wszystkich marka. Silnik do tej pory się nie zatarł (1.3 140 KM obecnie 14 tyś.)

Słaby lakier w dzisiejszych czasach norma. U mnie nic nie cieknie, nie grzechota, nie stuka, nawet fotel nie skrzypi. Czekam kiedy padną łączniki stabilizatora - serwis wymieni. Denerwująca jest automatyczna klimatyzacja, domykanie szyb z przycisku na klamce, start/stop.  Ale prowadzi się bardzo fajnie, twardszy od MII, moc silnika - ostatnio zaskoczyłem kierowcę Skody Octawii RS.

Sam zastanawiałem się nad zakupem Tipo, ale: brak HF, silnik do gazu (T-jet tylko nie wiadomo czy głowica wytrzyma, ponoć różniły się od wersji z tzw. fabrycznym gazem), ale gazu spali 10-12 litrów, do tego mniejszy bagażnik (koło). Auto ma swój urok. Pewnie jak się wczytać w forum Fiata to też posiada swoje bolączki. Nie ma auta bez mniejszej lub większej wady.

Fiat dla tego lepiej się sprzedaje bo jest tańszy - uboższe wyposażenie i inne drobne szczegóły, które wpływały na cenę. Zresztą na zachodzie jest znaczna zmiana w strukturze sprzedaży - lepiej sprzedaje się Duster, Clio czy nawet Sandero od innych aut bo są tańsze. Pojechałem do salonu po Dustera a wróciłem Megane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, szwagier24a napisał:

benzyny w paliwie

Chyba w oleju...

56 minut temu, szwagier24a napisał:

start/stop

Można na stałe wyłączyć w ddt4all.

 

 

 

1 godzinę temu, rustin napisał:

kombi kwota 50 tys.

Całkiem pokaźny budżet - a w tej cenie jest niezły wybór jeśli chodzi o kombii od  rocznika 2017 wzwyż:

Octavia, Rapid, Leon, Astra, Peugeot 308, Auris, Ceed, I30 itd. i wszystko może poza Rapidem o klasę wyżej niż Tipo.

Edytowane przez sylwekdm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo o czymś nie wiem albo wkradł się błąd corolli XI nie ma w kombi, rapid za mały, leon mi się nie podoba i będzie napewno droższy lub z większym przebiegiem. Astra nie ładna, ceed najnowszy ładny a ten w budżecie nie, i30 też bez szału szczególnie w środku. Avensis to będzie miało przecież w tej cenie przebieg większy niż mondeo pewnie 200 tyś. Także widzę, wypisałeś trochę bezmyślnie te auta. Jedynie pug 308 pewnie by wyrwał ale też za ładny nie jest, może 508 by się znalazło.

 

Edytowane przez rustin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rustin napisał:

lub przyszłym roku,

Jeśli planujesz w przyszłym roku i modele od 2017 wzwyż, to teraz patrz na auta w budżecie do ok. 60 tyś. Pod konie roku ceny używek znacznie spadają (wyprzedaż rocznika nowych samochodów itd).

Edytowane przez sylwekdm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten 1.5 DCI to bardzo dobry silnik. Raczej nie spodziewałbym się jakiś większych kłopotów. Co do awarii to są to drobne awarie, mnie praktycznie poza łącznikami nie dotyczy nic, a mam auto z końca 2017 roku. 

pierdoły typu coś trzeszczy coś puka to normalne przy produkcji masowej. Ludzie też jak kupują nowy samochód to mają mega wrażliwość. 

Nie ma aut obecnie na rynku bez przypadłości. Opel czy skoda, czy seat czy nissan czy fiat to jest to dokładnie taka sama jakość produkcji. Można szukać egzemplarza bez bolączek. 

Mówisz LPG, poczytaj na forum opla o silnikach i lpg i koszmarze z jakim walczą od lat, a to ten sam silnik co we fiacie :)

Przerabiam to już jakiś czas bo to mój 3 samochód z salonu. Od 10 lat bez zmian. Do tego mam znajomych, którzy też użytkują nowe auto i co chwile ktoś z czymś siedzi w serwisie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!