Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

problem z klimatyzacją a przegląd !


Rekomendowane odpowiedzi

Witam na dniach zauważyłem że klima pomimo że jest na full włączona to mam wrażenie że chłodzi na 30-40% ,telefon do serwisu i wczoraj wykonano przegląd na gwarancji  , na którym oczywiście stwierdzono że chłodzenie odbywa się prawidłowo i wszystko jest ok. Czyżby znowu cuda u nich działa a u mnie nie  !!!!!!  za tydzień wizyta u elektryka ,zdaniem fachowców z ASO ,może to wina sterowników ,ale nie zdziwię się że też będzie wszystko cacy i zacznie się walka ,żeby ktoś to ogarną . Czy ktoś z was miał jakieś z przeboje z ową klimatyzacją ....

 

pzdr Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dokładnie sprawdzałem , problem w tym że owa klima sama się włącza i sama się wyłącza ,raz chłodzi raz nie chłodzi ,raz chłodzi na wszystkie wloty a raz na wloty tylko pasażera albo odwrotnie , kompletnie wariuje nie spotkałem się nigdy z takim czymś a już kilka aut było w moich rękach , czekam na diagnostykę elektryka .

 

pzdr Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tryby automatyczne tak samo operują nawiewem czyli wcale. Różnią się siłą nadmuchu. To jakaś porażka. Wyłączenie trybu AC nie powoduje wyłączenia sprężarki.

Będę reklamował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyłączenie AC nie wyłącza sprężarki - to rzeczywiście jest coś nie tak (no chyba że Renault wprowadziło jakąś innowację konstruktorską:8_laughing: - co u nich jest możliwe).

Jak mam być szczery to jak działa AUTO w Megance to nawet nie wiem - bo chyba nigdy nie było nawet uruchomione.

Ale w dotychczasowych autach i w obecnej Cegle,  AUTO operuje siłą nadmuchu i kierunkiem wiania w zależności od ustawionej temperatury.

No przecież AUTO ma dążyć do jak najszybszego uzyskania zadanej temperatury w kabinie (no i wykonuje to poprzez siłę i kierunek nadmuchu, bo niczym innym już nie może sterować).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mnie drażni, że ten tryb AUTO w Renufce jest jakiś upośledzony względem tego co znałem z poprzednich samochodów. Tutaj ile bym nie jechał to zawsze w trybie AUTO wieje z kratek prosto na pysk, mogę jechać godzinę i dawno osiągnął docelową temperaturę, ale nigdy nie zmienia źródła nawiewu, na przykład nogi/szyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto odstawione do serwisu i w końcu diagnoza ,pierdnęła elektryka do sterowania klimatyzacją ,części jadą już z Warszawy i na jutro powinno być wszystko gotowe ,jakie szczęście że przedłużyłem gwarancje o 2 lata ;) aha jakie moje zdziwienie że zaproponowali auto zastępcze szok !!!

 

pzdr Tomek

 

Miesiąc  minął klima padła ,nie chłodzi ...............kolejny wizyta umówiona,ręce opadają :40_rage:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!