Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.2 TCe


sylwekdm

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli ktoś ma problem z 1.2 Tce - na forach zagranicznych eliminują problem różnicy ciśnień odpowiednim odpowietrznikiem:

Wszystkie linki:

Petycja

Awarie w trasie:

Zgłoszenia klientów

Ukrywanie wady konstrukcyjnej przez Renault:

Rozwiązanie Actis 10575

Opisanie wady konstrukcyjnej silnia oraz jakie modyfikacje zrobić, aby zrównoważyć różnice ciśnień między różnymi obszarami silnika (dolot, cylindry i skrzynia korbowa);

Dlaczego 1.2 Tce "bierze" olej.

Modyfikacja

U nas jest w miarę cicho, ale na zachodzie afera z 1.2 Tce nosi miano MOTORGATE:

MotorGate

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pytanie zasadnicze .. .czy wszystkie 1,2 Tce  biorą lub będą brały olej ?. Samochód (megankę III 1,2 115 KM) kupiłem w lutym 2016 (produkcja 2015) ,przejechałem ok. 60 tys. km. i oleju nie bierze ,a przynajmniej na tyle mało go zużywa iż nie jestem tego dostrzec na miarce ,wskażnik komputera pokazuje poziom prawidłowy (puste tylko jedno kółko). Olej zmieniam tak co ok. 7/8 tys. ,jazda w większości miejska ,start/stop wyłączony, styl dynamiczny ,czyli obroty mało kiedy schodzą poniżej 2000,często zdarza mi się tankować PB 98.Sprzedać parcha czy zepchnąć go z nadmorskiego klifu ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, panowie specjaliści od najgorszego silnika w historii motoryzacji, czyli złomu 1.5 dCi najlepiej doradzą w każdym temacie TCe haha.

 

Stalan, mi nigdy nie brał i nie bierze.

 

  • Zwycięzca 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, tomgrandtour napisał:

mi nigdy nie brał i nie bierze

Gratuluję. 

Tylko się cieszyć i jeździć dalej.

56 minut temu, tomgrandtour napisał:

czyli złomu 1.5 dCi 

Jak dobijesz do przebiegu - @omega - to się zgłoś i pogadamy. 

56 minut temu, tomgrandtour napisał:

najlepiej doradzą w każdym temacie TCe haha

Może trochę merytorycznie?

Trochę statystyki z tego forum: 1.2 Tce był produkowany przez 3,5 roku - temat o problemach olejowych -499 odpowiedzi.

https://megane.com.pl/topic/64409-nadmierne-zużycie-oleju/#comments

Następny o terkotaniu z 272 odpowiedziami.:

https://megane.com.pl/topic/68067-terkotanie-w-zakresie-2200-3000/#comments

Jak na 3.5 roku produkcji i znikomy udział właścicieli na tym forum (większość się zarejestrowała jak pojawiły się problemy )- trochę dużo tych ujawnionych wad - łącznie z wymianami silnika. Dlaczego nie jest już produkowany tylko szybko zastąpiony 1.33 ? Przecież to również wtrysk bezpośredni? 

1.5 dci - produkowany i modernizowany od 19 lat i nadal w sprzedaży - najdłuższy, już nieaktualny problem - 160 odpowiedzi :

https://megane.com.pl/topic/61503-wymiana-panewek/

i jeszcze 1.4 Tce, równiez króciutko produkowany  - problem uszczelki pod głowicą:

https://megane.com.pl/topic/70505-uszczelka-pod-głowicą-do-wymiany/

Jakieś 420 odpowiedzi :)

 

1 godzinę temu, stalan napisał:

Olej zmieniam tak co ok. 7/8 tys.

 

Masakra - to bym musiał zmieniać trzy razy w roku :) 

Może zacznij co 3/4 tyś - bo wg pewnych teorii uchroni Ciebie przed awarią:

https://megane.com.pl/topic/64409-nadmierne-zużycie-oleju/?do=findComment&comment=579516

Jakoś w złomiastym 1.5 dci kolega @omega przelatał 390 tyś - i zmieniał olej co 30 tyś. 

Zobacz jakie oszczędności. Spokojnie starczy na panewki i nowe wtryski i jeszcze zostanie. A w paliwie w porównaniu z 1.2 Tce przy 390 tys jakieś 40 tys zł :) 

Edytowane przez sylwekdm
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, omega napisał:

Sprzedać

Tu rysują się dwa problemy  :

1. Lubię ten samochód, jest totalnie bezawaryjny i w dalszym ciągu wykazuje znamiona auta nowego.

2. Jest warty czapkę śliwek . Jak miałbym go oddać za bezcen, to wolę podjąć ryzyko i pojezdzić jeszcze rok czy dwa ,a jak zacznie brać olej to przerobię go na element placu zabaw dla wnuków.

5 godzin temu, sylwekdm napisał:

 

Masakra - to bym musiał zmieniać trzy razy w roku :) 

Może zacznij co 3/4 tyś - bo wg pewnych teorii uchroni Ciebie przed awarią

 

Od mniej więcej 30 lat ,taki (7/9 tys. km.) interwał stosowałem we wszystkich moich samochodach (a "trochę" ich już było). Takie zboczenie , i częste wymiany w Megane (pierwsza po 1500 km. a druga już po 7500 km) ,rozpoczęły się w czasie kiedy jeszcze o problemie nadmiernego zużycia oleju występującego w niektórych egzemplarzach nikt nie słyszał.

Edytowane przez stalan
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik wysokiego ryzyka, ale wymiana oleju co 10 tysięcy z filtrem i jego żywotność rośnie. Ważne, żeby też wysłuchiwać momentu rozciągania się łańcucha. Sam łańcuch nie jest drogi i zalecana wymiana co 80 tysięcy.
Ogólnie na 10 egzemplarzy 8 bez problemu bez większej obsługi dojeżdża do 150 tysięcy, a 2 biorą olej, lub zrywa łańcuch. Interpretacja tego pozostawiam innym.
Silnik montowano od 2015(a przynajmniej w Daciach) do 2018. Miałem auto z tym wynalazkiem i silnik jak najbardziej podobał mi się w charakterystyce, a co do awaryjności się nie wypowiem, bo miałem go 8 miesięcy tylko.

  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys twierdzono że ten 1,2 tce został poprawiony przy okazji euro6.Zreszta ofijalnie renault potiwerdzilo wade tych silnikow od 2012 do chyba lipca 2016.Wtedy wlasnie weszla norma Euro 6.teraz gdzies pisza że wadliwe sa nawet te po tej dacie.To ja juz nie wiem kto mowi prawde.Co to znaczy że bierze Olej?Ile ma brać oleju na 10 tys.km żeby nazwać to problemem?

 

:lapka:

Regulamin forum się kłania :!: - Prezes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@toka93 20% awaryjności to mało ? To dramat i kpina z klienta. 
sam miałem 1.2 tce w megane 2015 i oleju jakoś nie brał. Ale przy 45 tys miał nowy rozrząd na gwaranacji i kończyło się sprzęgło. Do tego palił dobre 1,5l więcej niż 1.6 tce w klocku jakim jest Kadjar. Dla mnie ten silnik jest...., No nie polecam. 
Mialem tez captura 2017 rok z tym motorem i problemów nie było. Ale sprzedałem go jak miał 38 tys :)

  • Zwycięzca 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam, polecam. Nie bierze oleju, pracuje równo i cicho. Mam na razie zrobione 50 000 km. 

Olej zmieniam co 10-14 000 km. 

Mój brat też ma ten sam samochód. Też nie bierze oleju. 

Sąsiad ma megane 1.5 dci cały czas w serwisie, ma jakiś błąd silnika od nowości, od 2 lat nie potrafią sobie poradzić w 3 różnych ASO...

 

Edytowane przez LTar
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak, polecić się go nie da, (bo nawet desperat nie pojedzie do Izraela po zakup :)chyba że używkę. Na szczęście w Polsce już mało "jeleni" jest i większość przed wydaniem kilkudziesięciu tysięcy złotych przeprowadza jakiś reserch. W Polsce tych samochodów jest stosunkowo mało, także za niedługi czas problem zaniknie i znajdziemy sobie inny cel przekomarzania się hehe

  • Zmieszany 1
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!