Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Renault Megane III GT 180 OCENA AUKCJI


kamswi

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 22.10.2020 o 20:25, kamswi napisał:

Przepraszam, ale to bzdura. Odczuwam presję wynikającą ze świadomości zbliżającego się braku pojazdu i wszystkich konsekwencji z tego wynikających, natomiast absolutnie nie jestem zdesperowany. Jestem świadomy tego, jak odpowiedzialnym i rozważnym należy być przy kupnie pojazdu używanego.

 

Meganki z silnikiem 2.0 Tce w wersji GT/GT line po prostu mnie urzekają. Na Laguny w wersji GT też patrzę. Podobają mi się w środku, z zewnątrz już mniej. Natomiast mam określony budżet na sam zakup pojazdu, którego wolę nie przekraczać. 

 

Wracając do tematu Megane GT, dzisiaj zrobiłem sobie wycieczkę do Warszawy (jestem z Katowic), obejrzeć renault z ogłoszenia poniżej:

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-salon-plgt220ksenonnawigacjakamerapanoramabezwypadkowyf-marza-ID6DoaFb.html?fbclid=IwAR05GRyCJgGg_xUI2u_jZtNAnqi13bHbGvlX6JlrxtLiIjTs7d618iP1BrE

 

Gdyby kogoś interesowało jak wygląda rzeczywisty stan tego samochodu - ktoś wyjątkowo nie dbał o ten pojazd (wygląd), obcierki, wgniotki. Nigdy nie widziałem tak zniszczonego wnętrza. O ile uszkodzony fotel można uzasadnić, o tyle rozerwanych szwów na kierownicy, dziury w podłodze czy wyrwanych plastików od regulacji nawiewów już niekoniecznie. Auto ma cały lakier oryginalny, żaden element nie był raczej malowany dwa razy, brak szpachli i spawów, podłużnice proste, wszystkie szyby oryginalne z 2012/2013 roku, felgi ze zwykłej megane (chyba po II lifcie) z 17 calowymi oponami w dobrym stanie. Silnik po odpaleniu mocno drga. Najpierw obstawiałem poduszkę, ale to najprawdopodobniej wypadanie zapłonu. Silnik i skrzynia dość mocno zapocone, ale nie chciało mi się tego już dokładnie weryfikować. Jeden amortyzator zapocony, pozostałe ok. Hamulce też ok. Autem musiał jeździć ktoś naprawdę bardzo DUŻY, możliwe, że jakiś furiat. Brak jakiejkolwiek dokumentacji papierowej, w ASO potwierdzili mi jeden przegląd serwisowy, zaraz po zakupie auta. Myślę, że Panowie w komisie są skłonni zejść jeszcze sporo z ceny (pojechałem ją sobie obejrzeć bo obniżyli cenę o 7 tyś. złotych). Stwierdzili, że się "dogadamy" co do ceny. Osobiście uważam, że nie warto, ale może komuś przyda się moja opinia o niej.

 

Zobaczymy czy pojawi się coś ciekawego w najbliższym czasie :)

 Megane wróciła, umyli ją, naprawili boczek fotela i wystawili z wyższą ceną:P

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-megane-gt-220-2-0t-220km-polski-salon-bezwypadkowym-zarejestrowany-ID6Dui61.html#gallery-open

Edytowane przez Agrest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć,

Tamta był inna więc bez obawy. Ta z linku moim zdaniem przydrogawa...57k za 8-letnie auto, które w momencie zakupu w 2013r było za ok 90k no max 95k (ta z linku na pewno nie jest w najbogatszej wersji), czyli cena teraz to przynajmniej 60% ceny początkowej...powodzenia:) Już pomijam, że to jest zdecydowanie price range RS'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Obserwuję sobie ogłoszenia,  fakt, że cena tej M3 odstrasza, można tylko trochę dołożyć i kupić np. Forestera z mocną benzyną. Mam czym jeździć,  myślę na spokojnie o czymś fajnym powyżej 200 KM z pojemnością silnika min. 2 litry w akceptowalnej cenie w stosunku do stanu technicznego i pewności zakupu,  nie chcę się wpakować w skarbonkę, najwięcej tego typu aut to powypadki z USA. 

Jak patrzę po ogłoszeniach,  najtaniej to Insignia, ale niestety nie chcę też dwutonowego kloca,  szukam auta, w którym 50 latek nie będzie wyglądał śmiesznie,  ale z drugiej strony tak myślę ok. 1600 kg masy własnej to max. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co sadzicie o tym ogloszeniu? Moze ktos juz ogladał? :) 

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-renault-megane-iii-gt-2-0-180-km-bezwypadkowa-oryg-przebieg-aso-ID6DyaA6.html

 

Wyglada w miare ok tylko martwi mnie ta czesc opisu "do wymiany jest raczej pedał gazu gdyż po odpuszczeniu go, czuć czasami i widać po spalaniu, że auto delikatnie ciągnie do przodu."

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.6 :!: - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.01.2021 o 10:51, omega napisał:

Papuga :?:

Tez zauważyłem. Plus nie sklada sie lewe lusterko - tym bardziej wskazuje na dzwon z lewej strony. Ladny egzemplarza ale niestety odpada. Poluje dalej. Dzieki za pomoc, nie zauwazylbym tego siedzenia. Na co jeszcze warto zwracac uwage? 

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.6, 5.13 :!: - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mądrego żeby Ci podpowiedzieć? hmmm, posortuj sobie na OTOMOTO meganki np. od rocznika 2009 (benzyna) z najwyższym przebiegiem i tu rozmawiaj np.: Używane Renault Megane - 17 500 PLN, 300 451 km, 2010 - otomoto.pl  Myślę, że w takiej opcji masz szansę na przynajmniej ciut uczciwości i przyzwoitości ze strony sprzedającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.01.2021 o 09:23, kiciputek napisał:

Zawsze mialem wrazenie ze tak sie robi od wsiadania i wysiadania.

Od wsiadania i wysiadania wyciera się fragment siedziska, bliżej podparcia. A tu widać chamsko zszyty bok fotela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!