Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Renault Megane III GT 180 OCENA AUKCJI


kamswi

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie, to ten którego chciałem kupić w DE. Chciałem po nią jechać we wtorek, w poniedziałek się sprzedała. W Niemczech można było zejść z ceny poniżej 6k euro. 

Z tymi samochodami specjalnymi/limitowanymi, to jak najbardziej się zgodzę, że dużo prościej jest je sprzedać. Ktoś kto się zna, wie, że taki model jest warty więcej, czego akurat nie chcą wiedzieć ubezpieczalnie. Sam do tej pory miałem Citroena C4 by Loeb, polski salon, od zawsze w rodzinie, dbane, chuchane. Forumowicze z grupy C4 chcieli ją kupić jak się zdecyduję kiedyś na sprzedaż, a w sierpniu koleś mi ją skasował na górskiej drodze. Cały czas trwa walka z cwaniakami z ubezpieczalni, którzy nawet model opon potrafią źle wpisać, licząc, że się ktoś nie zorientuje, albo odpuści. Cóż, już 62 dni jeżdżę samochodem zastępczym, ale im się nie spieszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Rozmawiałem ze sprzedającym, coś tam się o niej dowiedziałem. 

Natomiast jest to dość skromna, przynajmniej według mnie, wersja. Zależało mi na skrętnych xenonach. Jak w Megance III wypadają światła zwykłe w porównaniu ze skrętnymi xenonami?

W niedalekiej przyszłości i tak zamontuje mój zestaw audio i wygłuszę drzwi, a w dalszej przyszłości miałem w planach wymianę zestawu na R-Link, więc akurat na wyświetlaczu jakość szczególnie mi nie zależy. Natomiast czy orientujecie się czy zestaw '3d sound by arkamys" ma możliwość streamingu muzyki po bluetooth?

 

P.S.

Przebieg auta spadł w między czasie o 10000 km, ale wynika to najprawdopodobniej z tego, że został źle wpisany w aukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem xenony są przereklamowane i nie warto się na nie napalać. Dopiero światła LED dają prawdziwy skok jakościowy. Zwykłe światła są bardzo dobre. Nie widzę różnicy pomiędzy swoją M3, a kilkoma nowszymi i fabrycznie nowymi samochodami ze standardowymi światłami, którymi jeździłem.

 

Możliwość streamingu przez Bluetooth oczywiście jest.

 

Wyposażenie mogłoby być odrobinę lepsze, fajnie by było gdyby miała nagłośnienie BOSE i podgrzewane siedzenia. Jest jeszcze system VISIO, czyli wczesna faza lane assist i automatycznych świateł drogowych - generalnie biały kruk, ale żadna strata. Użytkownicy skarżyli się, że system działa tak wolno, że jest całkowicie bezużyteczny. Samochód oczywiście nie ma systemu stop-start, podgrzewanej przedniej szyby, elektrochromatycznego lusterka wstecznego i aktywnego tempomatu - sprzedawcę poniosło. Raczej też nie ma PDC z przodu (kiepskie zdjęcia) i elektrycznie regulowanych foteli (chyba takowych w ogóle w M3 nie było) Nawigacja jest moim zdaniem zbędnym bajerem, bo nie oszukujmy się, Mapy Google są wygodniejsze, praktyczniejsze i bardziej intuicyjne niż TomTom. Co ciekawe, Renault ostatnio wypuściło nowe mapy, więc jakieś tam wsparcie nadal jest.

 

 

Edytowane przez nfnp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre ledy w Renówe??? Takowych to na pewno na dziś nie ma, ale spokojnie wystarczają zwykłe, dobrze wyregulowane reflektory z dobrymi żarówkami, przynajmniej dla mnie a człowiek już nie ma wzroku sokoła. Nagłośnienie BOSE to też porażka i lipa, wiem, bo mam. Nadaje się jedynie dobrze do odtwarzania głośno disco polo przy letnich grilach, gdzie zresztą często mój samochód za orkiestrę wtedy służy. Pełna zgoda z Tobą co do nawigacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię ogólnie o światłach LED. Nie jeździłem niestety żadnym Renault z LEDami po zmierzchu, więc tu się nie wypowiem. Jako drugi samochód używam Toyotę C-HR i tam LEDy są naprawdę rewelacyjne.

BOSE moim zdaniem lepiej mieć, niż nie mieć, tym bardziej, że to nie Ty płacisz 4, czy 6k za to w salonie ;) Słychać różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety kolega wyżej ma rację.

W Renault LEDy są gorsze niż halogenowe światła , dlatego kolega nfnp twierdzi, że LED lepszy od xenonu.

W marce Renault xenon lepszy niż halogen i LED póki co, do tego skrętny w dużej soczewce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dodam od siebie to co mam i mi się podoba z wyposażenia:
grzany fotel, automatyczne wycieraczki - czujnik deszczu/zmierzchu, elektryczny ręczny, system bezkluczykowy, czujniki parkowania przód tył
Co do audio, nie słuchałem bose to nie wiem, ale żeby dobrze grało to auto musi być najpierw dobrze wygłuszone a do tego skonstruowane tak żeby nie wibrowały elementy wnętrza, xeony są fajne jeśli jeździsz po krętych drogach po ciemku, ja osobiście rzadko mam okazje z nich korzystać. tempomat to dla mnie też zbędny bajer, psuje radość z jazdy.

Edytowane przez Quentin88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tempomat to akurat mega przydatna rzecz, jak ktoś jeździ po trasie to z pewnością doceni. Co do nagłośnienia...MUSI być Bose...seryjne nagłośnienie to jest dramat plus nienajlepsze wyciszenie wnętrza i już przy 130km/h nie słychać dźwięku tylko pierdz..nie, przynajmniej tak jest w MIII GT, elektryczny hamulec super, wygodne i jest asystent ruszania na wzniesieniu, nawigacja to tylko bajer, lepsze GoogleMaps. Różnica między xenonami a zwykłymi światłami jest zwłaszcza w deszczu. Jak miałbym kupić Megane to tylko w GTline albo GT bo wygląda o niebo lepiej z zewnątrz i w środku niż zwykła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.10.2020 o 18:23, nfnp napisał:

Jeśli jeszcze nie widziałeś, to pojawiło się jakieś czarne GT w Jarosławiu. 

Oprócz zaparowanego halogenu nie widzę nic niepokojącego. 

 

Też szukam dla siebie M3 2.0T w kombi i wczoraj oglądałem tę czarną GT z Jarosławia.

Ogólnie samochód wygląda dobrze ale jest kilka mankamentów: 

- na rancie drzwi kierowcy widać ślady zaprawek lub nieudolnego lakierowania. Sprzedawca twierdzi, że właściciel w DE lakierował te drzwi,

- podczas jazdy wyczuwalne wibracje przy ok 50-70km/h, podobne, jak od niewyważonych kół,

- tarcze hamulcowe tylne przetoczone z zewnątrz, od wewnątrz wyczuwalny spory rant, jarzma hamulców jakby nowe, wszystkie klocki P/T nowe,

- halogen prawy pęknięty, sprzedawca daje dwa nowe halogeny,

- silnik czysty, suchy, jedynie w okolicy prawej cewki zapłonowej jest spocony i trochę oleju cieknie jakby z węża w okolicy odmy olejowej, odpala, pracuje pięknie,

- obrotomierz od diesla :D wyskalowany do 5k rpm,

- brak książki serwisowej,

- auto do opłat, akcyza itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.10.2020 o 18:33, nfnp napisał:

 

Wyposażenie mogłoby być odrobinę lepsze, fajnie by było gdyby miała nagłośnienie BOSE i podgrzewane siedzenia. Jest jeszcze system VISIO, czyli wczesna faza lane assist i automatycznych świateł drogowych - generalnie biały kruk, ale żadna strata. Użytkownicy skarżyli się, że system działa tak wolno, że jest całkowicie bezużyteczny. Samochód oczywiście nie ma systemu stop-start, podgrzewanej przedniej szyby, elektrochromatycznego lusterka wstecznego i aktywnego tempomatu - sprzedawcę poniosło. Raczej też nie ma PDC z przodu (kiepskie zdjęcia) i elektrycznie regulowanych foteli (chyba takowych w ogóle w M3 nie było) Nawigacja jest moim zdaniem zbędnym bajerem, bo nie oszukujmy się, Mapy Google są wygodniejsze, praktyczniejsze i bardziej intuicyjne niż TomTom. Co ciekawe, Renault ostatnio wypuściło nowe mapy, więc jakieś tam wsparcie nadal jest.

 

 

Fotele były elektryczne i to z pamięcią , żona ma w swojej Megane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Gryffin napisał:

 

w okolicy prawej cewki zapłonowej jest spocony i trochę oleju cieknie jakby z węża w okolicy odmy olejowej

Dobry strzał, to typowa przypadłość tego silnika. U mnie to samo.

 

22 godziny temu, Gryffin napisał:

- obrotomierz od diesla :D wyskalowany do 5k rpm,

Ciężko kupić analogowe zegary do M3, więc ktoś pewnie wziął pierwsze lepsze, jakie się nawinęły. Teraz pytanie, co z przebiegiem...

Edytowane przez nfnp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.10.2020 o 18:01, kamswi napisał:

[...]Czy komuś z Was rzuciła się w oczy meganka z ogłoszenia? Widział/Oglądał?

Właściciel nie ma do niej żadnej dokumentacji. Sprawdzałem w ASO - brak jakichkolwiek wpisów. 

[...]

https://www.olx.pl/oferta/renault-megane-iii-2-0-tce-gt-line-z-nowa-instalacja-gazowa-CID5-IDFBBSF.html

[...]

 

Kolego @kamswi, czy oglądałeś wspomniany egzemplarz z Piekar Śląskich i możesz podzielić się wiedzą na jego temat?

Szukam podobnej M3 dla siebie w dobrym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, 

 

Nie oglądałem tej z Piekar, mimo, że mam bardzo blisko - jestem z Katowic. Po rozmowie z właścicielem stwierdziłem, że nie ma to za dużo sensu. Facet nic o niej nie wie, nie ma do niej żadnych dokumentów - żadnych. W ASO też brak jakiejkolwiek historii. Kupił ją niedawno, założył niezłą instalację i już ją sprzedaje? Pytałem o rozrząd, właściciel nie wymieniał, a w związku z brakiem historii serwisowej nie wie też kiedy rozrząd był robiony... Jak dla mnie mocno dziwna sprawa...

No i brak oryginalnych felg, ale nie wszystkim musi przeszkadzać.

 

Co do ogłoszenia z Jarosławia, to jak rozmawiałem z facetem, to twierdził, że ma pełną książkę serwisową, dziwne... Mówił też, że jest "prywatnym handlarzem" i ściąga tylko perełki z Niemiec w ilości 2-3 sztuki rocznie. Znalazłem ich na FB, wynika z niego, że 2-3 auta to on potrafi ściągnąć w miesiąc. A to wszystko na umowę kupna-sprzedaży. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaja. Oglądałem to auto z Piekar wczoraj i miałem zapytać się co to za naklejka na "zderzaku". Wyglądało to jak naklejka sklepowa na elemencie. Czyli przód był robiony. A dzisiaj już to miejsce zamazane na zdjęciach :). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!