Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana rozrządu megane II


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, dzisiaj na trasie moja Megane II 1,6 2003r zatrzymała się i nie chciala dalej jechać. Laweciarz wziął ją do swojego warsztatu i wstępnie oszacował że to rozrząd. Za sprawdzenie czy silnik cały chce 500 zł (ponoć trzeba dużo rozbierać), a wymiana rozrządu od 1500 zł/ wzwyż i jak sie okaże że silnik do wymany to dodatkowe 1500 zł za silnik + silnik musiałbym sam kupić

Czy to standardowe ceny? Czy lepiej poszukać innego mechanika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli faktycznie rozrząd to daj sobie spokój z naprawa i wymieniaj motor na używany. Oczywiście jeżeli jesteś mocno związany z wozem, bo taka naprawa trochę wyniesie (silnik 1000 za goły słupek, robota jak pisałeś 1500, może do wymiany będzie sprzęgło itp). Robią się koszty. Czasami lepiej sprzedać wóz tak jak stoi i dołożyć to co przeznaczyłbyś na naprawę i kupić drugi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.12.2020 o 17:16, Sarna1 napisał:

sprzedać wóz tak jak stoi

Megana z tego rocznika, za chwilę już pełnoletnia, jest warta jako sprawne i jeżdżące auto jakieś 4 tys, max 4.5 Z usterką kwalifikującą do wymiany silnika, robi się wartość złomowa.

Dnia 12.12.2020 o 16:17, lamcpp napisał:

Czy lepiej poszukać innego mechanika...

Szukaj innego, bo 1500 za wymianę rozrządu to cena rozbój w tym 1.6, nawet z kołem zmiennych.

Chłop chce naciągnąć, 500 zł za sprawdzenie silnika, wystarczy zobaczyć czy kręci rozrusznik, jeżeli tak, to nie doszło do uszkodzenia.

Tak w ogóle to kręci ?

Co do kwestii jeszcze sensowności ewentualnej naprawy/wymiany silnika w tym aucie, to jeżeli blacharsko jest dobrze, podłoga zdrowa i perspektywa jeżdżenia chociaż kilku kolejnych lat nie stanowi problemu, to jak najbardziej naprawiać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, 2006 po lifcie, więc jest różnica. To napisz coś więcej co z silnikiem, kręci czy zablokowany

Czy coś się działo przed stanięciem, czy było to nagłe, sprecyzuj trochę jeżeli chcesz jakiejś porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja płaciłem za pełny rozrząd + KZFR i uszczelniacze wałków rozrządu coś w okolicach 900 zł. Cena obejmuje robociznę i części, które kupowałem sam. Także do 1500 zł dość daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rozrusznik 2 razy zakręcił, za trzecim już nie. Ale dodatkowo awaryjne nie chciały się wyłączyć i zamek od bagażnika ciągle się właczał i wyłaczał tak jakby coś z elektryką jeszcze zaszwankowało. Myslałem że to może akumulator (bo mielismy kilka razy z nim problemy w tym sezonie ze po paru dniach samochód nie odpalał - trzeba było ładować) ale radio działało wiec jakies napięcie było..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lamcpp napisał:

x

W zamku bagażnika są styki, które przy otwartym blokują zapłon. Może to miało związek z brakiem możliwości odpalenia silnika i a sam on jest zdrowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąć górną część osłony rozrządu ,jeśli jest pasek to klucz na śróbę koła pasowego wału i dwa obroty, jak chcesz żeby lżej się kręciło to wykręć świece.

Próby kręcenia czy tymbardziej odpalenia z popychu powiększają uszkodzenia.

Edytowane przez krzychu73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!