Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie działają wszytkie klamki


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Może i temat był już poruszany ale jakoś nie jestem w stanie znaleźć na forum.

Mam Hands Free

Od dzisiaj przestały mi działać klamki a mianowicie:

1. Auto rozpoznaje kartę

2. Lusterka się rozkładają

3. Wkładając rękę za którąkolwiek z klamek nie odryglowują się zamki.

4. Aby dostać się do auta muszę użyć karty albo otworzyć bagażnik

5. Wtedy wszystkie zamki puszczją

6. Gdy odchodzę od auta samochód się zamyka prawidłowo.

2-3 lata temu wymieniali mi wkładki wewnętrzne bo była akcja serwisowa związana z tym że nie działały właśnie klamki, ale nie wszystkie na raz....

Nie wiem czy ktoś ma/miał podobnie że żadna z klamek nie działa(ła).

Czy wie ktoś może czy zamki (bez bagażnika) mają osobny bezpiecznik?

Mróz aż tak bardzo przeszkadza.......

Każda uwaga będzie mile widziana.

Pozdrawiam serdecznie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki LTar,

 

Garaż podziemny , trochę ciepła plus ręcznik papierowy aby wytrzeć do sucha pomogło....

Strasznie to "delikatuśne" a myślałem że po wymianie w ramach akcji serwisowej nie będzie już problemu....

No chyba że nic mi wtedy nie wymienili no ale to już bardziej teoria spiskowa.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety taki urok tego nowego rozwiązania.

Poprzednie z czujnikami optycznymi (miałem takie w LIIPhII) miały za to problem z czujnikiem optycznym w drzwiach (za taką czarną zaślepką).

 

Jakoś nie mogą tego dopracować w Renault.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MarcinDe napisał:

Jakoś nie mogą tego dopracować w Renault.

Tu Ciebie zaskoczę. L2Ph2 mam 14 rok i nigdy z HF i czujnikami optycznymi nie miałem problemu. Jedynie kiedyś w duży mróz, tylna klamka po otwarciu nie wróciła do swojego położenia. 

To jest związane z wilgocią w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotychczas stosowane były w klamkach czujniki optyczne. Teraz w MIV wyglądają mi na pojemnościowe. Póki co nie miałem z nimi problemu.

@mikolaj72
wydaje mi się że może jest problem z antenami. U mnie jak się zbliżę do auta to zapala się oświetlenie powitalne i ambient. Po dotknięciu wnętrza klamki palcem, auto otwiera się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, jabrze napisał:

Tu Ciebie zaskoczę. L2Ph2 mam 14 rok i nigdy z HF i czujnikami optycznymi nie miałem problemu. Jedynie kiedyś w duży mróz, tylna klamka po otwarciu nie wróciła do swojego położenia. 

To jest związane z wilgocią w samochodzie.

@jabrze ja mając LIIPhII GT też nie miałem z tym najmniejszego problemu, ale na forum Laguny ciągle się przewalał temat tych klamek.

Edytowane przez MarcinDe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.01.2021 o 16:52, mikolaj72 napisał:

Mam Hands Free

Od dzisiaj przestały mi działać klamki a mianowicie:

1. Auto rozpoznaje kartę

2. Lusterka się rozkładają

3. Wkładając rękę za którąkolwiek z klamek nie odryglowują się zamki.

4. Aby dostać się do auta muszę użyć karty albo otworzyć bagażnik

5. Wtedy wszystkie zamki puszczją

6. Gdy odchodzę od auta samochód się zamyka prawidłowo.

2-3 lata temu wymieniali mi wkładki wewnętrzne bo była akcja serwisowa związana z tym że nie działały właśnie klamki, ale nie wszystkie na raz....

Nie wiem czy ktoś ma/miał podobnie że żadna z klamek nie działa(ła).

Parę dni temu miałem dokładnie to samo, po dłuższej jeździe w deszczu/śniegu i na mrozie. Po wytarciu klamek i nocy w garażu rano już było OK.

 

Dnia 16.01.2021 o 22:24, mikolaj72 napisał:

Strasznie to "delikatuśne"

To był to mój pierwszy problem z HF od nowości (3 lata). Auto mogło być zasypane śniegiem, na większym mrozie, po ulewie albo myjni i HF zawsze działało bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!