Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim! 

Miałem dzisiaj szkodę parkingową, była ona wynikiem uślizgu znajomego na oblodzonym terenie. Czy orientujecie się ktoś ile +/- może kosztować naprawa elementów jak na zdjęciu? Jest wgniotka na błotniku i mocne zarysowanie lakieru na tylnym zderzaku. 

Jutro mam mu określić ile to będzie kosztowało i czy ewentualnie spisujemy dokumenty z ubezpieczenia. 

Jak sądzicie? 

20210215_172120.jpg  20210215_172059.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisz dokumenty. Za pomalowanie 2 elem. zapłacisz 1000zł. I gówno z tego masz. Jak spiszesz dokumenty z ubezp. sprawcy to gość straci z 50zł na ubezpieczeniu a Ty masz prawo do wymiany części na nowe czyli podjedź do salonu ASO i zapytaj ile kosztuje naprawa na nowych częściach masz do tego prawo. Oni dadzą Ci wycenę a Ty se pomaluj za 1000zł a resztę prebaluj z rodziną. Miałem podobnie też chcieli mi dać 500 zł za malowanie maski nie zgodził się i chciałem na nowe części i dostałem 2250za maskę jak gość mi puknął przy cofaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Papf napisał:

Mogłeś podjechać do mechanika lub blacharza/lakiernika i zapytać...

Byłem u najbliższego lakiernika, powiedział mi 1400 netto. Wyciągnąć kwotę brutto z kieszeni boli więc nie chce tak znajomego pociągnąć po kieszeni z drugiej zaś strony samochód jest uszkodzony więc sprawa prosta że chce mieć go w stanie pierwotnym. Pracuje codziennie do później godziny i nie mam jak jeździć po różnych warsztatach stąd pytanie do Was. 

1 godzinę temu, jackowskipatryk napisał:

Ty masz prawo do wymiany części na nowe czyli podjedź do salonu ASO i zapytaj ile kosztuje naprawa na nowych częściach masz do tego prawo. 

Nie znam się kompletnie na tym co mogę w co nie dlatego podpytuję. Taką wycenę z ASO wysyłam później do firmy ubezpieczeniowej znajomego, ona wypłaca mi kwotę na którą obydwie strony przystaną a ja później maluję co potrzeba gdzie chce? Z czego wynika prawo do ubiegania się o możliwość ubiegania się do naprawy na nowych częściach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę uszkodzenie jest tylko na zderzaku który jest z tworzywa. Czytaj kolor zawsze się będzie różnił względem błotnika.

Moim zdaniem nie ma potrzeby lakierować błotnika. 1400 netto to jakaś kwota zaporowa, ale tyle liczą w autoryzowanych serwisach.

Poszukaj czegoś za miastem, takie lakierowanie powinno się zamknąć w 600 zł brutto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dalej jak 1msc temu myjnia automatyczna porysowała mi auto. Szczotka od mycia kół nie trafiła w koło tylko w drzwi kierowcy, przy okazji porysowała próg i błotnik # i tak z obu stron samochodu #

 

myjnia oczywiście ubezpieczona. Compensa podjęła sprawę likwidacji szkody, przysłany przez nich rzeczoznawca wycenił polerowanie ;) na 900 pln. Odstawiłem samochód do serwisu ASO, wycena serwisu 6000 ;), dodatkowo 1500 pln za samochód zastępczy ma okres 7 dni roboczych. 
Compensa przyjęła wycenę, auto zrobione prefekt.  Nie baw się w półśrodki, wstawiaj do aso i niech robią. Po to płacimy ubezpieczenia żebyś miał auto w stanie idealnym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego warsztat niezależny też polakieruje jak należy to nie jest fizyka kwantowa a chłopakowi zostanie parę złociszy. Jedź do ASO powiedz że sam płacisz za naprawę i poproś o kosztorys. Jak Ci ubezpieczyciel tego gościa poda cenę podobną do Twojej wyceny to się zgódź i tyle w temacie. Nie wiem co Ci więcej radzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!