Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ocena, pomoc w zakupie 1.6 LPG


Basilio

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, szwagier24a napisał:

Topiąca się kostka od reflektorów:

Chodzi mi o kostkę w UPC, którą idzie zasilanie reflektorów, brązowa PPH2 jeśli pamięć mnie nie myli. Tam się pin grzeje i powoli topi plastik. Kostki w reflektorach dawno temu na ceramiczne wymieniłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy @Lelupi; @omega- topór został zakopany.

Nowego użytkownika interesuje jest, czy nie ma klimy; rodzaj klimy i jak sprawdzić, czy działa. Więcej w temacie zakupu nie ma co się rozwodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dziękuję wszystkim!

Jestem faktycznie mega laikiem, wiele nie rozumiem. Czy jest ktoś w okolicy Myszkowa, kto mógłby zobaczyć te rzeczy w aucie? Może być mechanik, ale znający się na Renault.

Znalazłem takie auto, zadzwoniłem, okazało się że facet sprowadził coś komuś z Niemiec, a Megankę przyjął w rozliczeniu. Wygląda ciekawie, środek nie wytarty, więc może przebieg prawdziwy.

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-1-6-16v-benzyna-lpg-klima-zadbany-niski-przebieg-ID6DGwZF.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to są fotele od wersji poliftowej 2007 (mogę się mylić). Zależy z którego miesiąca roku bo mam takiego z podobnym przebiegiem z grudnia i jest już poliftowy. Co ciekawe to dobra wersja wyposażenia (karta hf) a nakładki na zderzaku, drzwiach są czarne a nie szare. Mocowanie wlewu paliwa pęknięte. Urocze są te nowe kołpaki.

Wg. mnie auto po konkretnym dzwonię. Gdyby nie to że będę sprzedawać swojego za pół roku to bym zaoferował.

Prawa strona lakierowana - brak nalepki znamionowej, nalepki na progu i pęknięty wlew paliwa.

I te nowe dywaniki....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto kupić Megankę w dieslu? patrzyłem na 1.5 106 km i są tańsze od benzyniaków nieraz. Czy warto inne silniki? Planowany przebieg raczej do 15 kkm rocznie. Jakie są normalne ceny na auta rocznikowo 2005-2007?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie ? pytasz czy warto brać od obcej osoby/handlarza 15 letniego diesla, który realnie będzie miał 300-350 tys przebiegu, czyli będzie na takim etapie, w którym może zacząć się psuć z podzespołów praktycznie wszystko ? A naprawy to nie będą kwoty kilkuset złotowe. Trzeba być bardzo odważnym, żeby to zrobić. Tylko między odwagą a głupotą jest cienka linia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sKarlosMegane niby są egzemplarze z przebiegiem do 250, ale kto to będzie sprawdzał? Rozumiem, dzięki za radę. Czyli nie warto dCi.

Jakie są realne ceny na 1.6 Pb a 1.6 LPG? Z lat jak wyżej, 2005-2007.

Poza tym, bardzo dużo ogłoszeń to auta sprowadzone, albo kiedyś albo całkiem niedawno. Jedno było ciekawe, bo od pierwszego wł. w PL (chyba od 7-8 lat).

Pytanie czy warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o jakość silnika 1.5dCi na ukł. wtryskowym SIEMENS to ścisła czołówka światowa. Silnik produkowany do dziś (wstawiany nawet do Mercedesów) Oczywiście, jak dodatkowo potrafisz sam go naprawiać, czy przypilnować, żeby "mechanicy" go nie zepsuli, odwdzięczy Ci się mega kulturą pracy, mega niskim spalaniem i bezawaryjnością. Niestety. jak wspomniał kolega Karlos, raczej będą to samochody z już skręconym na 300k km licznikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, szwagier24a napisał:

Tańsze to oznacza z problemami.

Ciężko znaleźć droższe... Ponad 95% kosztują 6-9 kpln za rocznik 04-06. Czy warto sprowadzone? Czy koniecznke szukać krajowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kolego czy kupisz diesla czy benzynę to i tak w tych rocznikach przebieg masz że 300tys to pewniak. Bierz benzynę tańsza w naprawie a co do gazu to zobacz kiedy założona instalacja. Jak ktoś ma ją długo to znaczy że auto wyjeździł i sprzedaje. A z gazem zawsze są jakieś problemy same klejące wtryski doprowadzają do nerwacji. Zakładać gaz samemu do takiego truchła to 1/3wartości auta więc nie warto. Sam założyłem gaz do nowego auta miałem je 8 lat co się wnerwiałem z tymi wtryskami filtrami co chwilę to moje nie polecam do tego wypala głowicę przynajmniej u mnie tak było po 140tys. Wyjeździłem i sprzedałem. A handlarz? Zawsze ma jakąś okazję. Szukaj od właściciela chociaż czegoś się dowiesz o aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!