Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ocena, pomoc w zakupie 1.6 LPG


Basilio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Zastanawiam się nad zakupem Megane 2, 1.6 najlepiej z LPG.

Słyszałem, że auto w miarę bezawaryjne i tanie w utrzymaniu. Wiem o problemach z elektryką.

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-renault-megane-ii-gaz-sekwencyjny-pierwszy-wlasciciel-ID6DFBFP.html

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-okazja-ladne-renault-megane-w-gazie-2006-ID6DzNIM.html

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-renault-megane-2-ID6DEiBe.html ta jest ładna, ale zastanawia mnie dopasowanie maski, szczelina jest na oko za duża, ale nie wiem.

 

Na co zwrócić uwagę ogólnie? Z góry dzięki za pomoc!

Pozdrawiam :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Nie piszesz nic o wersji nadwozia jaka Ciebie interesuje. Dwa pierwsze to sedany, trzeci to kombi. Mam HB w kolorze jak ten pierwszy, ale z ciemną tapicerką.  Swojego planuję go sprzedać na koniec roku. Ten pierwszy ma automatyczną klimę.  Kombi najmniej atrakcyjny - najuboższe wyposażenie. 

Nigdy nie wierzę, że wszystkie filtry zostały wymienione: zapytaj o filtr paliwa - większość tych Megane nie posiada wymienialnego. Poza tym bez oględzin się nie odbędzie.

Sprawdzić czy działa całe wyposażenie (szyby, klima).

Generalnie to polecam wersje przedliftowe - miałem przed i po liftowy jednocześnie - z przed mimo 2,5 raza wyższego przebiegu miałem mniej kłopotu (nigdy nie miałem problemu z elektroniką poza czasem nie działającymi przyciskami na klamkach od HF - po wymianie mikrostyków było ok), lepiej silnik pracował, ciszej, lepiej się wkręcał. Ale sprzedałem to kombi i zostawiłem HB (była już laweta - klątwa pomarańczowego przewodu). W poliftowych są reflektory są soczewkowe, w których odbłyśniki ulegają wypaleniu. Przedliftowe są wolne od tej wady, a reflektor Valeo sporo kosztuje, zamienniki zależy jak się trafi. Na używane w dobrym stanie nie ma co liczyć - auta przestali produkować 13 lat temu.

Przy przebiegu ponad 200 tyś. warto zajrzeć do szczotkotrzymacza w alternatorze czy szczotki jeszcze są. Podobnie jak w rozruszniku. Bywają wycieki z wału od strony sprzęgła, Czy jest szarpnięcie po ponownym wciśnięciu pedału przyśpieszenie ana piątym biegu w okolicy prędkości 70-80 km/h - zużyta poduszka skrzyni. Zwrócić uwagę na stan tarcz, wieszaków tłumika, tłumika końcowego (zamienniki nic nie warte) - lubi być brązowy, ale nie dziurawi się - ja swój co roku lakieruję lakierem wysokotemperaturowym. Jak odpala zimny - krótko czy długo kręci?- zużyta pompa paliwa.

Tak jak pisał jeden ze sprzedających lubią zużyć się wentylatory wnętrza. Kolor płynu hamulcowego - trzeba pamiętać, z resztą jak w większości aut z tych lat, mają stalowe przewody hamulcowe, które korodują pod podwoziem.

Silniki trwałe, ale nie idioto odporne. Na gazie w trybie mieszanym nie powinny więcej spalać niż 8-8,5 L gazu. Problemy: cewki Sagen, zużywające się koło zmiennych faz (konieczna wymiana razem z rozrządem i najlepiej z zaworem zmiennych faz - będzie pracować bezawaryjnie do następnej wymiany rozrządu); wycieki oleju spod pokrywy odmy - tania usterka do usunięcia. Silnik nie posiada EGR,przepływomierza, odmy, która może zamarznąć lub się zatkać. Przy dużych przebiega - 200 tyś w zasadzie sondy lambda są do wymiany - zalecenia Bosch'a. Megane II mają bardzo mocny lakier (poza czerwonymi - łuszczy się klar), nie ma problemu z rdzą. Średniej jakości jest szczelność klimatyzacji - zużywa się zaworek lub rozszczelnia się parownik - kamienie). Problemy z elektryką zaczynają się po zawilgoceniu wiązek. 

Szczelina maski zależy od wkręcenia odbojników znajdujących się na rogach maski. Warto spojrzeć na nalepki na reflektorach czy data pokrywa się rokiem produkcji auta czy są Valeo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, szwagier24a napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.13 cytowanie  :!:- aniewa

Dziękuję bardzo za rzeczowy opis krok po kroku!

Nie ma znaczenia jakie nadwozie, tylko musi być 4/5 drzwiowe. Potrzebuję auta na już, z LPG i w dobrym stanie. Czy Megane jest w miarę tani w utrzymaniu i niezawodny? Planuję czasami wyjazdy na drugi koniec Polski. Ogólnie będę jeździł rocznie ok. 10-15 kkm.

Z tym szarpnięciem na 5ce, to mam jechać 70-80 i wcisnąć sprzęgło czy dodać gazu mocniej?

Czy krótko czy długo tzn. po wciśnięciu guzika start/stop?

Jaki kolor płynu hamulcowego powinien być?

Wśród przedliftowych jest coś takiego:

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-renault-megane-1-6-instalacja-gazowa-klimatyzacja-ksiazka-serwisowa-ID6DFHFd.html#acbfa02ecc

fajne, ale nie wiem czy bezwypadkowe

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-renault-megane-1-6-16v-benzyna-lpg-ID6DF01D.html#acbfa02ecc

na pierwszy rzut oka jest bdb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko mała korekta do tego co napisał Sylwek, rozszczelnia się prawdopodobnie chłodnica klimatyzacji (inaczej skraplacz) od kamieni. Jest ona najczęściej umieszczona za przednim zderzakiem. Parownik najczęściej jest schowany wewnątrz kabiny, bo w nim to następuje rozprężenie gazu, czyli przejście ze stanu ciekłego w stan gazowy czemu towarzyszy właśnie parowanie chłodnego powietrza wprost do kabiny pojazdu. Stąd też nazwa parownik.

ps. Przepraszam, nie Sylwek tylko Szwagier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Omega: przeprosiny nieprzyjęte. Mój błąd - nazewnictwo - masz rację.

Co do taniości utrzymania: z reguły zbyt wiele się nie psuje, bardziej są to drobne usterki często upierdliwe. W tak leciwych autach może zużyć (nie zepsuć) wszystko.

Warto szukać wersji, która ma kontrolę trakcji - może przydać się zwłaszcza zimą - będzie stwarzać pozory bezpieczeństwa.

@Andrzej-2010 ma rację. We wszystkich ogłoszeniach zamieszczonych przez Ciebie, sprzedający, o instalacji LPG napisali, że STAG - nie piszą jakie wtryski, reduktor. Z doświadczenia wiem, że po parudziesięciu tyś. km na gazie wtryski lubią się kleić, elektrozawór na reduktorze lub się nie otwierać. Można tego typu awariom zaradzić stosując odpowiednie podzespoły bo instalacja zamiast przynosić oszczędności będzie rodzić problemy i koszty. Jeśli nauczysz się samodzielnie serwisować instalację to można sporo zaoszczędzić.

Mając w założeniu pokonywanie dystansów dłuższych niż 15 tyś. rocznie rozejrzał bym się młodszym autem - potencjalnie mniej kłopotów - wszystko zależy od egzemplarza, jak ktoś o nie go dbał.

Szarpniecie: rozpędzasz auto do wspomnianych 70-80 km/h, puszczasz gaz i ponownie go wciskasz.

Kolor płynu hamulcowego: zależy na jaki płyn był zastosowany. Ja używam ATE DOT4 class 6: jest słomkowo żółty jako świeży; zawodniony ciemnieje. Nie wiem jak zachowuje się kolor zielony, czy oryginalny płyn Renault. Ale wiem jedno: zdecydowana większość kierowców nie słyszała o konieczności wymiany płyny hamulcowego, filtru paliwa, oleju w skrzyni biegów, ale wszyscy twierdzą, że eksploatowali samochód zgodnie ze sztuką - wymieniali oleje i filtry co 10-15 tyś. lejąc bliżej nieokreślonego Elfa 5W40. Oczywiście u nich silnik nie bierze oleju - co najprawdopodobniej nie jest prawdą.

Ten ma kontrolę trakcji i regulację lędźwiową fotela kierowcy:

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-renault-megane-1-6-16v-benzyna-lpg-ID6DF01D.html#acbfa02ecc

w poliftowych zdecydowanie trudniej znaleźć to wyposażenie - z reguły, w Renault, lift polega na podniesieniu ceny modelu i zdemontowaniu elementu wyposażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cewki, jeśli są Sagema, koło zmiennych faz rozrządu (warto po prostu wymieniać razem z rozrządem), wiecznie lecące łączniki stabilizatora (są śmiesznie tanie, także to nie problem), awaryjne moduły szyb (albo ja mam pecha), topiąca się kostka w UPC z zasilaniem reflektorów (tragedia), samo UPC też wadliwe niestety - 4 lata eksploatacji, 3 moduł w aucie :D W skrócie największe bolączki, z jakimi ja się spotkałem, a użytkuję to auto od kilku lat.

Poza tym wymieniać płyny na czas i jeździć, jest spoko. Pod kątem silnika auto nigdy mnie nie zawiodło, polecam jedynie mieć na zapasie cewkę w bagażniku i moduł UPC (nie żartuję) ;). Warto zadbać o regularną wymianę oleju, jak chcesz wydłużyć życie KZFR i zaworu sterującego jego pracą.

Niestety jak chcesz dużo podróżować po Polsce, polecam na wszelki wykupić sobie Assistance, mnie się już raz przydało w trasie ;)

Edytowane przez droopy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Topiąca się kostka od reflektorów: warto spojrzeć na masy. Jedną MII miałem 5,5 roku 118 tyś. przejechałem. Ani razu kostki nie wymieniałem. Łączniki 2x - polecam JGR. Moduły szyb to sam zepsułem dwa razy.

Cewka w badazniku to podstawa razem ze sztorcową 10 do wymiany. Ja woziłem jeszcze czujnik temperatury cieczy i czujnik położenia wału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, omega napisał:

Tylko mała korekta do tego co napisał Sylwek, rozszczelnia się prawdopodobnie chłodnica klimatyzacji (inaczej skraplacz) od kamieni. Jest ona najczęściej umieszczona za przednim zderzakiem. Parownik najczęściej jest schowany wewnątrz kabiny, bo w nim to następuje rozprężenie gazu, czyli przejście ze stanu ciekłego w stan gazowy czemu towarzyszy właśnie parowanie chłodnego powietrza wprost do kabiny pojazdu. Stąd też nazwa parownik.

ps. Przepraszam, nie Sylwek tylko Szwagier

Przepraszam, ale wtrącę swoje 5 groszy, bo aż oczy bolą.

Parownik jest elementem układu klimatyzacji, który odbiera ciepło z powietrza z kabiny pojazdu. Do parownika dopływa rozpylony czynnik chłodniczy o niskiej temperaturze i małym ciśnieniu. Podczas przepływu chłodnego czynnika chłodniczego przez rurki parownika ciepło przechodzi z cieplejszego powietrza do  chłodniejszego czynnika chłodniczego. Ciepło wchłonięte przez ciekły czynnik chłodniczy powoduje, że odparowuje on, zmieniając swoją postać z cieczy o nikim ciśnieniu na parę o niskim ciśnieniu. W układach z zaworem rozprężnym cały ciekły czynnik chłodniczy odparowuje w parowniku, natomiast z dyszą dławiącą tylko część czynnika chłodniczego odparowuje w parowniku. Dlatego nazywamy ten element parownikiem.

Edytowane przez Lelupi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) przecież napisałeś to samo, tylko Ty "wygooglowałeś" jakiś mądry tekst z internetu i pewnie nawet do końca go nie zrozumiałeś. Po resztą nie było moją intencją tłumaczyć zasadę działania klimatyzacji, tylko skorygować błąd, że parownik to nie skraplacz, bo ktoś, mniej doświadczony, może przeczytać i się zamotać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam "wygooglowałem" za trudne, może wytłumaczę prościej, skoro twierdzisz, że napisałem dokładnie to samo. co Ty.

W parowniku następuje zmiana skroplonego czynnika chłodzącego na gaz, czyli jego odparowanie, stąd nazwa parownik, a nie od jakiegoś " parującego zimna" mały szczegół, a duża różnica, tym bardziej dla mniej doświadczonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK poddaj się. Twoje jest teraz na wierzchu (faktycznie bardziej przejrzyste) Znam zasadę działania lodówki, napisałem co napisałem "z palca", bo o co innego jak wiesz mi chodziło. Nieważne, jak to mówią "winni się tłumaczą" Mogłem faktycznie trafniej to napisać.

poddaje ja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Videos

  • Ogłoszenia

  • Polecana zawartość

    • Nawiew tylnej kanapy - Megane 3
      Witam, planuje zakup Megane 3 Grandtour. Przegladajac ogloszenia nie widze aby jaka kolwiek miala nawiew na tylnia kanape. Pytanie czy jesrt to do zrobienia ? Może części z laguny 3 beda pasować ? Robił, ktoś cos podobnego ? Wymysliłem sobie kupno M3 1.5 dCi 110km, do tego chciałbym na start zrobić chip zeby podniesc moment  obrotowy i zyskać pare km. Później  chciałbym wrzucić jeszcze radio 2din z możliwością podpięcia kamery cofania i gniazdo zapalniczki lub usb do ladowania dla pasazera z tylu. Aczkolwiek najbardziej mnie nurtuje czy jest opcja na ten nawiew do tylu dla pasażerów. Jeżeli to pomocne... jestem gotow zrezygnować z tego joysticka jesli takowa wersja jaka kupie bedzie go posiadać. jezeli bedzie trzeba zmienić caly ten tunel . Dla mnie jest elementem zbędnym. W tym miejscu bardziej pasowałby jakis schowek z zasuwana roletka, albo poprostu miejsce na kubek. 
       
      Jesli był taki temat poruszany to podlinkujcie. Nie znalazlem nic co by zaspokoiło moje pytania. Widziałem wątek o M4 ale te auta chyba troszeczke sie różnią ? 
       

      REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.6  - Prezes
       
       
      • 24 odpowiedzi
    • Nowy Bigster: Wyższy Wymiar Dacii
      Dacia prezentuje nowy model Bigster, który wprowadza markę na wyższy poziom, oferując unikalną propozycję w segmencie C-SUV. Ten model, zgodnie z tradycją marki, zapewnia bogactwo cech i technologii w przystępnej cenie. Bigster to samochód, który łączy solidność, przestronność i nowoczesne technologie, spełniając oczekiwania najbardziej wymagających klientów.
      • 0 odpowiedzi
    • Jak sprawdzić kod silnika?
      Czy można jakoś odczytać kod silnika i skrzyni biegów z naklejki czy VINu? Jeśli tak to jak?
        • +1
      • 10 odpowiedzi
    • Cześć, w przeciągu dwóch tygodni mam odebrać swoje megane 1.3 tce 140. 
      Powiedzcie proszę bo gdzieś wyczytałem, że nowoczesne silniki wraz z olejami są tak skonstruowane, że nie trzeba wymieniać oleju po 1000-2000km od wyjechania z salonu.
      Jak to w praktyce wygląda aby samochód służył długie lata?
      • 34 odpowiedzi
    • Używana Tesla z certyfikatem
      Niedawno trafiłem na wydaję mi się ciekawą opcję, żeby wejść do świata "elektryków". Chodzi o używane samochody marki Tesla, na stronie www.tesla.com/pl_PL/inventory/used - używane można wyszukać używane modele Tesli z certyfikatem. Zakładam, że są one po weryfikacji mechaniki i elektryki. Z tego co czytałem i szukałem w necie to akumulator w Teslach trzyma swoją pojemność całkiem dobrze nawet pomimo upływu czasu, pamiętam, że był z tym duży problem w Nissanach Leaf, które bardzo szybko traciły dostępną pojemność. Wracają do Tesli, to można wejść w szczegóły ogłoszenia, są real photos i co najważniejsze roczna gwarancja. Oczywiście liczę się z tym, że zaraz zostanę zjedzony przez fanów aut spalinowych (też je lubię), ale ... taka używana Tesla z gwarancją to może być ciekawa opcja.

       
      • 17 odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!