Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przełącznie z LPG


Gość majchi96

Rekomendowane odpowiedzi

Gość majchi96

Witam,

 

W samochodzie podczas przełączania się z benzyny na LPG przez pierwsze 1-2 sekundy silnik lekko szarpie, potem już pracuje normalnie.

Czy to może być problem z cewkami/świecami i ewentualnie pomóc może ich wymiana ?

Edytowane przez majchi96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej ale na benzynie poprawnie chodzi? Jak na benzynie jest problem to na lpg będzie większy. Nie ustawiaj lpg jak masz problemy na benzynie nie ma to sensu.

Jak miałem nieszczelność to ciśnienie spadało i był problem. Jakie wartości MAP?

 

@szwagier24a

Edytowane przez zephir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedmuchy sprawdzasz zasysając powietrze raz w jedną i raz w drugą stronę. Cewkę elektrozaworu omomierzem przy wypiętej wtyczce.

Pochłaniacza się nie wymienia jeśli nie przecieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam podobny problem, na zimnym silniku lekko nierówno pracuje na benzynie, czuć kiedy się na gaz przełącza. Na benzynie jedzie elegancko, na gazie lipa, szarpie przy jednostajnej jeździe, jak chce nagle przyspieszyć to jakby mu gaz odcinało i po chwili załapuje, nie ma szans wyprzedzić kogoś, gdy się nagrzeje i w losowym momencie dam gaz do spodu to nie jedzie, jakbym miał przyczepke 1.5t na sobie. Przy przełączaniu na gaz chwilę po tym słychać strzały z tłumika gdy dodam gazu na postoju. Gdy odpuszczam gaz podczas jazdy też jest takie mocne szarpnięcie. Żadnych błędów nie ma, cewki nowe świece nowe, Mapsensor czysty. Co ciekawe, są dni że auto jedzie jak nowe i nic nie szarpie, odpale po paru godzinach i znowu dyskoteka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Renia08

 

 

Jeżeli takie rzeczy się dzieją przy przełączaniu na gaz to świadczyć to może o: klejeniu wtryskiwaczy LPG - czyszczenie lub wymiana z naciskiem na wymiana; nieszczelności instalacji LPG - spada ciśnienie i jest za uboga mieszanka. Warto spojrzeć do programu co się dzieje. Z tymi świecami to bym nie był taki pewny że są dobre skoro dopala w tłumiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece wymieniłem tydzień temu na NGK cewki BERU. Z tym porannym odpaleniem jest tak, że gdy przełączy się na gaz i na postoju dodam gazu to nie wkręca się na obroty tylko muli, efekt jest też gdy jadę i wrzucę drugi bieg aby przyspieszyć. Muszę znaleźć dokumentację jakie mam graty, wrzucę zdjęcie i może to coś wam podpowie z tymi wtryskami. Instalacja to Stag 4 QBOX PLUS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece NGK na pewno nie pomagają. Cewki Beru też pozostawiają wiele do życzenia. Trzymajmy się tych wtrysków.
Spróbuj kiedyś świec Denso Ik20tt - nowa jakość życia.

 

 

 

Sterownik wyższa półka - miałem taki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Gość zmienił(a) tytuł na Przełącznie z LPG

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!