Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Przez pęknięta sprężynę jestem unieruchomiony. Problemem jest sam zakup. W Aso na ten moment sprężyny o numerze 540100023R (kropki niebieskie i zielone) są niedostępne brak Francja, zamienników typu KYB, Monroe, Lesjofors/Kilen się obawiam. Na wątki jakie natrafiam że podnoszą przód auta w nienaturalny sposób. Z kolei Sachs'y też nigdzie nie są dostępne. Czy ktoś wogóle wymieniał fabryczne sprężyny w megane III 1.6 110. Pytam bo nie wiem co zrobić, jedyne co mi przychodzi do głowy to montaż Eibach E10-75-012-01-22 , ale jak sprężyny obniżane mają się do zwykłych amortyzatorów gazowo-olejowych KYB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężyny Lesjofors mogę polecić.  Oryginalne pewnie strasznie drogie.

Przyczyną pęknięcia sprężyny znana? Łożysko czy amortyzator.  Wymienić wszystko (kompletne kolumny), parami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.06.2021 o 21:58, szwagier24a napisał:

Przyczyną pęknięcia sprężyny znana?

Starość panie starość :) Zobacz jaki rocznik auta ma podany i przebieg :) 

Niestety na naszych drogach, jeśli ktoś nie śmiga tylko po autostradach, wszystko poleci.

Ja kiedyś z parkingu wyjeżdżałem podziemnego, po równym i też strzeliła ?

Niestety zużycie materiału ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.06.2021 o 21:58, szwagier24a napisał:

Sprężyny Lesjofors mogę polecić.  Oryginalne pewnie strasznie drogie.

Przyczyną pęknięcia sprężyny znana? Łożysko czy amortyzator.  Wymienić wszystko (kompletne kolumny), parami.

 

Oryginalnych w całej Europie są niedostępne.

Póki co wybór padł na KYB ?

Auto jak na razie stoi u mechanika i czekam na telefon czy owe sprężyny będą ok.

Zestaw:

*Sprężyny Kyb RA3987 (540100023R)

*Amortyzatory Kyb 339724  (543020008R)

*Poduszka HUTCHINSON 533055 (540340002R)

*Łożyska SNR M255.10 (543256557R)

*Osłony Monroe PK190 (540500006R)

Nie potrafię tylko zrozumieć dlaczego fabrycznie w mojej megance mam sprężyny o kropkach niebiesko-zielone (540100023R) [365 mm] i tak samo twierdzi katalog KYB, Lesjofors, Kilen po numerze vin, silnika, nadwoziu

a nie którzy jak i może nawet większość w 1.6 16V 110km posiada kropki niebiesko-czerwone (540100022R) [350 mm] i tak twierdzi katalog Monroe po numerze vin, silnika, nadwoziu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • aniewa zmienił(a) tytuł na Problem z zakupem sprężyn przednich

No to by się  zgadzało ?
tak poważniej,  nie wiem jak w MIII,  ale w MII  występowało zawieszenie na trudne warunki drogowe.  Wiem że różniło się długością łączników i było obecne w egzemplarzach za wschodnią granicą.

Dobieranie części po VIN to tylko w serwisie.  W sklepach z zamiennikami nie mają dostępu do takich szczegółów budowy samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W moim przypadku wszystko jest ok, megane III na KYB stoi tak jak na oryginalnych, nic nie stuka nic nie puka. Także jeżeli ktoś ma wątpliwości to dla megane 3 1.6 16V oryginalne sprężyny o numerze 540100023R (kropki niebieskie-zielone) odpowiednio KYB RA3987 są jak najbardziej ok :) Nie ma efektu "crossover'a"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Podepnę się pod temat, też mi pękła sprężyna, co kupić sprężyny kayaba czy lesjofors cena podobna, u mnie dwie kropki niebieskie z przodu jbc

 

Temat ogarnięty, kupione oryginalne bo z dwoma kropkami niebieskimi nie występuje w zamienniku, wszystko wymienione M3 śmiga dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!