Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

automatyczna skrzynia EDC


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zapadła decyzja i wymieniam moją trójkę na czwórkę. Silnik pozostaje bez zmian 1.5 dci 110KM, ale mam pytanie o automatyczną skrzynię EDC (nie mogę na forum nic konkretnego znaleźć). Chodzi głównie o serwisowanie, czyli wymianę oleju (czy coś jeszcze trzeba przy nich robić) no i przy okazji opinie jak ktoś może. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się prześpij, bo będzie to zamiana typu: "zamienił stryjek, siekierkę na kijek" :)

Skrzynia EDC w renówkach jest OK. Oparta na siłownikach, prosta jak budowa cepa. Nie wiem, sprawdź, bo może w ogóle nie wymaga zmiany oleju.

 

ps. na YT masz sporo filmików np.: Renault Megane 1.5 dCi EDC TEST 2021 | Jak jeździ, ile kosztuje, czy warto kupić? - YouTube

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma kolega na myśli awaryjność? Na każdym forum ludzie narzekają na swoje auta a inni chwalą (zawsze dobrze tam gdzie nas nie ma). Jak kupowałem trójkę też narzekali przecież to renault, co Ty meganke bierzesz itp., a ja z auta jestem mega zadowolony. Już dwa lata temu myślałem o zmianie, ale mechanicy żonie odradzili (pracuje w volvo i tam jej serwisowali) że szkoda tak dobrego auta sprzedawać. Ale decyzja zapadła i czas na zmianę. Tak jak pisałem na każde auta ludzie narzekają, a megane 4 kombi jak dla mnie wizualnie na duży plus. Co jedynie moze konkurować jak dla mnie to nowa 308, ale to nie ta cena. Pożyjemy z czwórką zobaczymy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IV niestety powstała w czasach kryzysu Reno, wiec wiadomo, że jakość w dół, ale jak to jest 2-3 samochód w rodzinie to można sobie pozwolić, żeby ileś tam czasu przestał w ASO Ładny jest, to prawda, będzie cieszył właścicielkę, ale i... złodziei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po za tymi półosiami (nie u wszystkich) to narazie auto nie ma większych bolączek.  Ja przeszedłem już przez: łączniki,  skrzypiący fotel,  woda z tylnych drzwi. Benzyny z oleju się nie pozbyłem - takie czasy - to samo w Mazdzie i tojodzie i pewnie we wszystkich markach. Wcześniej jeździłem MII to ten jest mega fajny samochód.  Podobają mi się multimedia a zwłaszcza na i- mapy tomtom a sterowanie mio. Konstrukcyjnie jest solidniejsze od II,  zawieszenie wydaje się pancerne patrząc na przekroje elementów.  Fakt zabezpieczenie antykorozyjne w II było lepsze. Całość poprawia dynamiczny i oszczędny silnik - moja średnie spalanie nie przekracza 6L. Nie jeżdżę jak emeryt ale 120 nie przekraczam. Za 3 mieś.  wszyscy będziemy jeździć 50 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że autor tematu jest nastawiony na 1.5 dci z EDC to odpada problem z półosiami i przybywaniem oleju w benzynie :) Pozostałe bolączki wyżej opisane są proste do usunięcia. Do tej listy można jeszcze dopisać zgrzytające amortyzatory na małych nierównościach. Ale ASO z tym potrafi sobie poradzić jak masz gwarancję wymieniając amorki choć poza efektem akustycznym sprawność mają normalną. U mnie spalanie w 1.5 dci trzyma się w okolicy 4.8l jeżdżąc 50% trasa i miasto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, szwagier24a napisał:

Za 3 mieś.  wszyscy będziemy jeździć 50 km/h.

Coś się ma zmienić bo nic takiego nie obiło o uszy :).

 

4 godziny temu, luxor1289 napisał:

Pozostałe bolączki wyżej opisane są proste do usunięcia

No i jakiś pozytyw hehe.

 

Auto nie jest na gwarancji, ma przejechane 100 000 km, więc myślę że już wszystko porobione :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt ustawy o ruchu drogowym i mega mandaty za przekroczenie o 30 km/h. In więcej będzie przypadków jazdy, wypadków po pijanemu itd... tym większe będzie przyzwolenie na akceptację nowych przepisów.  Dziś "mówili" że im tańszym autem jeździsz tym mniej stracisz wrazie W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.09.2021 o 09:19, szwagier24a napisał:

 Benzyny z oleju się nie pozbyłem - takie czasy - to samo w Mazdzie i tojodzie i pewnie we wszystkich markach. 

Przybywa benzyny w oleju w maździe ? Silniki mazdy nie są uturbione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!