Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Proszę o pomoc w ocenie ogłoszeń


Arkos1234

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, Sarna1 napisał:

Przecież takie tipo w środku to masakra, materiały jak z lanosa. 

 

Powiedział co wiedział a porównanie jak kulą w płot. Co chcesz od środka :rolleyes:

https://allegro.pl/ogloszenie/fiat-tipo-1-6-11356057668

 

Silnik M-JET nie do zdarcia, miałem go w Brawo II i dla niego bez różnicy krótkie czy długie trasy.

Przez 9 lat użytkowania wymieniłem tylko świece żarowe i rozrząd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.12.2021 o 15:23, Sarna1 napisał:

Przecież takie tipo w środku to masakra, materiały jak z lanosa. Bardziej budżetowo się nie da.
Megane jest fajne ale przynajmniej w wersji intense, bez tego też jest … budżetowo, nie wspominając o silniku wolnossącym Nissana 1.6 który nie ma dobrych opinii zarówno pod względem dynamiki jak i problemów ze spalaniem oleju. 
 

50 tys to dużo i nie dużo :(, ja poszukałbym Seata Leona jak nie lubisz skody.
 

Ale osobiście właśnie szukałbym octavii w wersji style przedlifowej (na polift nie będzie budżetu), jak znajdziesz z jasnym środkiem to będzie super auto. Najlepiej z 2.0 tdi 150 KM pod maską, nawet liftback jest ogromny i bagażnik ma większy niż megane kombi :)
Pali mało, jedzie super sprawnie, miałem taką Skodę i przez 4 lata i 250 tyś km nic absolutnie się nie popsuło. Po niej miałem Passata, teraz Audi A4 i szczerze to Skoda była najbardziej simply clever :) - wiadomo że jest w niej najgłośniej ale gdzieś musza być oszczędności.   

 

Mam Fluens z silnikiem Nissana  1.6  115  zero poboru oleju .Jężdzę i w trasy a głównie to miasto .Auto daje rady ,W mieście około 8 plus  minus.Na trasie  6.8  le do 140 km n godz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, elf napisał:

 

Powiedział co wiedział a porównanie jak kulą w płot. Co chcesz od środka :rolleyes:

https://allegro.pl/ogloszenie/fiat-tipo-1-6-11356057668

 

Silnik M-JET nie do zdarcia, miałem go w Brawo II i dla niego bez różnicy krótkie czy długie trasy.

Przez 9 lat użytkowania wymieniłem tylko świece żarowe i rozrząd.

 


proponowanie samochodu po zdjęciu ;). Super. 
ja takim tipo jeździłem, pewnie w lepszej wersji jak miałem swoja 500 na serwisie, wnętrze jest strasznie plastikowe, twarde, siedzenia byle jakie, ten samochód nadaje się na ubera albo taxi a nie dla kobiety :). Panie mają jednak poczucie estetyki. Już wnętrze mojej Megane 3 było lepsze a co dopiero porównywać tipo z megane 4 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie komentarze.

Skończy się na najnudniejszej na świecie Astrze, dziś umówiłem się ze sprzedającym na przyszłą niedzielę.

Niebita, pierwszy właściciel, pełna historia, ASO, wszystkie instrukcje itd.

 

Z ciekawostek: zweryfikowałem trzy Astry:

Pierwsza niebita, trzyletnia, gdzieś nagle wyparowało jej 30k przebiegu. Pisałem o niej wcześniej.

 

Druga import z Belgii, 2017 rok. Jeszcze w Belgii miała jakieś dwie mini szkody, ale sprzedawca komis... Kompletnie nic o samochodzie nie wiedzą, ani o oponach, ani serwisie, ani wyposażeniu. Rozmowa telefoniczna nie miała sensu, odpuściłem.

 

Dopiero trzecia (ta ze szkodą na prawym tyle- sprzedający od ręki podesłał zdjęcia nieistotnej, parkingowej obcierki) okazała się uczciwa i ze sprzedającym można było normalnie, na temat porozmawiać. Po tę pojadę.

 

Nasz dotychczasowy Modus 2006 1.5 dci 65KM już ledwo jeździ i wydaje się zbyt archaiczny na dzisiejsze drogi ale dzielnie zniósł 12 lat pod butem mojej żony. Świetny samochód pod każdym względem, super do miasta, świetna widoczność, no i to mułowate 1.5, bez DPF nie chciało palić więcej niż 5l/100 :) bedziemy go miło wspominać.

 

Kiedyś w rodzinie było jeszcze Twingo 1.2 ze swoim wielkim szyberdachem, równie szalenie pocieszny samochód. Też po dziś dzień miło wspominam.

 

Teraz spróbujemy Niemca, zobaczymy co to będzie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ładna Meganka w Intensie (z jakimiś dodatkami) - silnik jeśli ktoś lubi diesle idealny.

Jeden problem - z tym silnikiem ten samochód nie jedzie - totalnie.

Ani z miejsca, ani przy wyprzedzaniu.

 

Przebieg normalny jak na takie auto. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, MarcinDe napisał:

Jeden problem - z tym silnikiem ten samochód nie jedzie

Tego właśnie się obawiam przesiadając się ze 150 km passata.  Oczywiście będę chciał podnieść moc, optymalne dla tego silnika jest 130km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toczyć się będzie dostojnie.

Ledy dzienne trochę zżółkły - da się to naprawić - podobno po wykręceniu jeża z lampy należy delikatnie oczyścić zżółkniętą powierzchnię światłowodów.

Będzie mało palić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szwagier24a napisał:

Toczyć się będzie dostojnie.

Ledy dzienne trochę zżółkły.. 

Będzie mało palić.

No faktycznie, dopiero zobaczyłem te ledy, myślałem że taka jakoś zdjęcia. Mam u siebie jedną w okolicy do obejrzenia i nie daleko jest obwodnica, plan jest taki aby przejechać się i przetestować na każdym biegu i przy większych prędkościach jak jest z wygłuszeniem. Miałem okazję już przejażdżki tym modelem ale to było w mieście to do 4 biegu jakoś sobie radziła. Najbardziej mnie interesuje jak na 6 biegu się zachowa przy wyprzedzaniu.

Edytowane przez ozi58
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, szwagier24a napisał:

6 bieg raczej nie służy do wyprzedzania.

Źle to ująłem, nie miałem na myśli takiego typowego wyprzedzania(wiadomo redukcja musi być), tylko jak auto się zachowuje np. na takiej ,,dwupasmówce'' z 6 biegu gdy chce wyprzedzić. Dlatego jak wyżej pisałem pojadę obejrzeć tą w mojej okolicy bo tam jest nie daleko obwodnica i przetestuję auto w pełnym zakresie. Choć dodam jak jedną renówke testowałem a było to w mieście to jakoś nawet dawała radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.04.2023 o 12:08, MarcinDe napisał:

Jeden problem - z tym silnikiem ten samochód nie jedzie - totalnie.

Ani z miejsca, ani przy wyprzedzaniu

Aj tam,zależy kto i co wymaga od auta.

Nie przesadzajmy,że jest aż takim mułem-z resztą na yt są filmiki od 0 do 100 i jest ok.

Poza tym to auto rodzinne,więc nie należy się śpieszyć :)

10 godzin temu, ozi58 napisał:

tylko jak auto się zachowuje np. na takiej ,,dwupasmówce'' z 6 biegu gdy chce wyprzedzić

Moim zdaniem dość dobrze ciągnie na 6-tym biegu,ale tak jako kolega wyżej pisał tak i ja wbijam 6-tkę od 100km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tomi222 napisał:

Moim zdaniem dość dobrze ciągnie na 6-tym biegu,ale tak jako kolega wyżej pisał tak i ja wbijam 6-tkę od 100km/h.

To właśnie chciałem usłyszeć😅. Zobaczę jak po testach będzie, jeszcze jakby doszedł chip to może się fajnie zapowiadać 🤔😅. Była fajna sztuka w Łodzi ale niestety poszła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

160 000 km to już b. duży przebieg. Tzn. przy 160 000 zaczynają się wydatki eksploatacyjne, opony, hamulce, amortyzatory, zaciski itd. Do tego b. często dochodzą drobne wycieki, bo uszczelki już puszczają. To pewnie dobre auto, ale trzeba się liczyć z wydatkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!