Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z oświetleniem wnętrza


Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 miesięcy temu...

witam,

postanowiłem zmienić oświetlenie wnętrza (sufit) na LED, zakupiłem diody link LED i zacząłem od lampki tej nad przednimi fotelami, wszystko ok, świeciły prawidłowo zarówno z guzika jak i na otwarcie drzwi, problem pojawił się jak zmieniłem żarówkę w drugiej lampce tej na tył, od razu brak reakcji na otwarcie drzwi, nie da się włączyć przyciskiem, zamieniałem diody i nic, raz nawet wyszło tak że zaświecały się dopiero po zamknięciu drzwi a nie po otwarciu, zrobiłem tak jak znalazłem na forum aby zamknąć z pilota i otworzyć ale nic nie pomogło,

zmieniłem znowu na żarówki i problem pozostał, nie zapala się jak otworze drzwi, guziki działają wybiorczo tz. można zapalić prawą, lewą a nie da się załączyć 3 na raz, zapalam tylną to zapala się przednia, normalnie choinka, odłączyłem minus z akumulatora na chwilę i nic nie pomogło

jest jakiś patent aby zresetować układ aby dalej działał na żarówkach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, airbites napisał:

Uszkodziłeś UCH. Kupno nowej za 2-3 tys. zł lub wysłać do kaczory. nie montuje się ledy w światłach które stopniowo ściemniają. Bo ledy tak nie działają.

 

jakiś czytam że inni montowali i działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tez taki problem ale odpiąłem akumulator na chwile .Po podłączeniu i odpaleniu auta wszystko wróciło do normy.Ale wcześniej zmień wszystko na zwykłe  żarówki.

Edytowane przez woker30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj odpiąłem tylko minus na kilka chwil i nie pomogło, więc dziś odłączę całkowicie akumulator (kropka)

jak pomoże to jaki patent żeby mieć jednak LEDy a nie żarówki ?

lapka2.gif

REGULAMIN

pkt. 5.6 i 5.7 Interpunkcja (od dłuższego czasu Tobie szwankuje). - mireczek01

odpiąłem akumulator i nic nie pomogło, podłączyłem komputer i zero błędów, jakieś jaja się robią, lewa i prawa przod normalnie się włączają, tył jakby słabiej, a jak włacze przod środkowym to zapala się tył(kropka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witajcie, temat troche juz zleżały ale info dla potomnych.

Proszę nie porównujcie jeden do jednego Megane II  i III. To co dało się zrobić  w II nie zawsze da sie odwzorować w III i na odwrót.

Mam oba modele z tym samym silnikiem i wierzcie mi zwlacza w elektryce Meganka II nie była tak kapryśna jak jest III.

Inżynierowie postanowili ukrócić proceder grzebania w instalacji bez konsekwencji albo to efekt cięcia kosztów ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Postanowiłem zmienić oświetlenie wnętrza na LED I niestety cos poszlo nie tak. Zacząłem od drzwi pasażera i było okej, LED świecił się normalnie więc poszedlem dalej - podsufitka. Zmieniłem żarówki i zaczął się problem bo oświetlenie przestało działać. Nie działa cala podsufitka (przód i tyl), oświetlenie bagażnika, schowka i oświetlenia drzwi pasażerów. Jedyne oświetlenie jakie dziala to drzwi kierowcy. Sprawdziłem bezpieczniki bo widziałem w którymś temacie ze to może być problem i ku mojemu zdziwieniu nie było tam wcale tych bezpieczników które za to powinny odpowiadać. Jaka moze byc przyczyna i jak to naprawić? Pozmieniałem Ledy na żarówki jednak nic to nie dało. Wyświetla się komunikat "skontroluj automatykę świateł", kostka diagnostyczna pokazuje błąd w BCM B1589(14). Auto to Megane III z 2011 roku. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi :)

 

Temat przeniesiony do już istniejącego. aniewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie spalił się bezpiecznik odpowiadający za czujnik światła i zasilanie lampek sufitowych. Stąd ten komunikat. Wartość bezpiecznika 3,5 A oznaczony jako F22, umieszczony w skrzynce w kabinie. W dziale "Pliki" jest rozpiska bezpieczników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Zakładając że to będzie to (oby tak było) jak mam dalej postąpić? Dać sobie spokój z ledami czy może zmienić na jakieś słabsze? W podsufitce i bagażniku mialem plan zamontować te (one spowodowały błąd): 
https://allegro.pl/oferta/w5w-57-led-3014-t10-canbus-can-bus-stabilizator-6694781206

Natomiast w drzwiach te (one działały?
https://allegro.pl/oferta/t10-24-led-3014-canbus-boczna-w5w-stabilizator-5957971299

Czy może kolejność wkładania ma znaczenie?

 

Edit. Z tego co widzę bezpiecznik F22 powinien być w skrzynce kabinowej w drugim rzędzie od prawej na samej górze, a tak jak wspomniałem wyżej nie mam w tym miejscu włożonego bezpiecznika. Co w takiej sytuacji?

Edytowane przez Kacper.p1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, to faktycznie był ten bezpiecznik. Wymieniłem i nastała światłość. Sprawdziłem tez podsufitkę na tych ledach co działają w drzwiach i wszystko jest okej. Więc odeślę te które nie pasowały z jakiegoś powodu i domówię więcej tych dobrych. Jeśli ktoś byłby zainteresowany to polecam te ledy: https://allegro.pl/oferta/t10-24-led-3014-canbus-boczna-w5w-stabilizator-5957971299

Świecą jasno, bez mrugania, żarzenia tez nie zauważyłem no i nie powodują zwarcia ?

Uzupełnij profil o fazę produkcji lub rocznik by inni wiedzieli o który bezpiecznik chodzi.

Edytowane przez aniewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!