Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie działająca klima, brak błędów


Rekomendowane odpowiedzi

Podmieniłem wczoraj czujnik ciśnienia, akurat u mnie zaworek był także czynnika nie musiałem spuszczać. Wtrącając się do tematu. W mojej M III jakiś czas temu przestała w ogole załączać się klima. Wentylator sprawny, czujnik temperatury parownika sprawny, czujnik ciśnienia również. Czynnik jest mimo to klima nie chłodzi. Auto na climatroniku. Nie mam clipa ale w autocomie pokazauję informację "AC wstrzymana przez kalkulator wtrysku" Widnieje jakiś niby błąd (ciąg cyfr) ale nie da rady go usunąć. Jakieś podpowiedzi? 

Dodam że parametry temperatury zewnętrznej są okej, są jeszcze jakieś inne czujniki temperatury oprócz tego w lusterku? Jakiś czujnik wilgotności który może blokować uruchomienie klimy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MARCINO97 napisał:

"AC wstrzymana przez kalkulator wtrysku"

Kalkulator wtrysku wstrzymuje działanie sprężarki praktycznie tylko wtedy gdy ciśnienie odczytane przez czujnik ciśnienia klimatyzacji jest mniejsze niż 2 bary. Zacznij od odczytu ciśnienia czynnika wskazanego przez wymieniony czujnik. To jest podstawa działania klimatyzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama wymiana czujnika ciśnienia o niczym nie świadczy. Dużo ważniejsze jest to co on przekazuje do sterownika silnika (inaczej kalkulatora wtrysku). Może być po drodze uszkodzony przewód, zaśniedziały pin itp. i sterownik widzi za małe lub za duże ciśnienie lub w ogóle nie widzi danych z czujnika ciśnienia. Podgląd tej informacji w sterowniku silnika jest najważniejszy dla dalszej diagnozy problemów z klimatyzacją. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trakcie jazdy kilma załącza się? W moim przypadku było tak ,że na postoju nie chciała nawet ruszyć a w trakcie jazdy przy otwartych tylnych oknach startowała i chłodziła. Problemem była zbyt mała ilość czynnika chłodzącego. Aby klimatyzacja działała poprawnie musisz mieć minimum 2bary  cisnienia w układzie. 

WhatsApp Image 2022-06-04 at 6.23.31 PM.jpeg

Edytowane przez Krauziak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam dołączę się do tematu mam megane 3.1.5dci 2011 klima manualna dziwne rzeczy zaczęły się dziać jak jade to nie chłodzi ale jak stoję to chłodzi nie raz się zdarza że jak jade to załączy się na chwilę I koniec i znowu stane chłodzi jade nie chłodzi mam obstawiać sprezarke ze nie wyrabia ?

 

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.6 - Prezes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!