Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie działająca klima, brak błędów


Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie jak chłodzi to wszystko jest dobrze rurki nie marzną a jak przestaję chłodzić to rurki cieple ze było by można się grzać przy nich. Czynnik nabity z jakieś 2ms temu szczelny wymieniane miałem te koło przy sprezarce bo w jednym miejscu było pęknięte moge twierdzić że źle złożyli?

 

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.6 - Prezes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@omegaMożemy się gdzieś spotkać na diagnostykę auta? Widzę, że masz wiedzę na temat Megane, a ja jestem początkującym użytkownikiem.

Jeśli chodzi o klimę, to nie chodzi, ale po przełączeniu słychać cykanie pod maską, więc chyba jest to dobry symptom?

Z usterek to mam również problem z tylnymi czujnikami parkowania, przednie zaś działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, ja majsterkuje sam przy samochodzie, bo lubię, mam jakieś tam darmowe i płatne aplikacje, ale to jest daleko od Warszawy, gdzie mam warsztacik i kanał. W Stolicy ostatnio rzadko bywam i szczerze Ci powiem, nie bardzo wiem co ja maiłbym Ci pomóc przy tej klimatyzacji. Spotkamy się gdzieś np. w Galerii Północnej i co? No mogę rzucić okiem na skraplacz, ale myślę, że to spokojnie możesz zrobić sam. On nie może być mocno uszkodzony od kamieni, bo nie będzie schładzał czynnika i robią się jaja wtedy, bo jak chłodniej to działa klima a jak bardzo gorąco, przestaje. Oczywiście nie dysponuję żadnym sprzętem odnośnie klimy. Natomiast mogę Ci polecić warsztat blisko Warszawy w Jabłonnie. Auto Jack Tam pracuje dwóch mocno ogarniętych ludzi i na klimie także dobrze się znają. Maja też stację do napełniania oraz butlę z azotem do sprawdzania szczelności. Spory asortyment dedykowanych oringów, gdyby przyszło skraplacz zmienić. A co ważne, nie musisz zostawiać samochodu. Jak się umówisz, to możesz stać i patrzeć im na ręce, także sam będziesz widział co i jak. Bez problemu możesz się także pytać. 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@aniewa@omega@Andrzej-2010Był u mnie Pan w sprawie serwisu klimatyzacji. W Clio od razu załączyła się sprężarka, zaś w Megane nie chce startować.

Podłączając Clip, tak jak u autora tematu przy pozycji "Żądanie włączenia klimatyzacji" również pojawia się nie.

W aucie zeszłego roku była wymieniana chłodnica klimatyzacji. Teraz układ był pusty, gdzie mogę szukać problemu?

Jutro jadą na wymianę wahacza, jest sens zlecać weryfikację usterki serwisowi czy najpierw samemu próbować zweryfikować problem?

Po włączeniu klimy słychać charakterystyczne cyknięcie , ale nic poza tym się nie dzieje, W dodatku jeden przewód jest delikatnie uszkodzony i ściśnięty opaską. Zaraz zejdę do auta i wrzucę fotkę. Istnieje możliwości ręcznego uruchomienia sprężarki, w celu weryfikacji czy jest sprawna?

 

Odnośnie klimatyzacji, widzę iż jest wiele bezpieczników odpowiadających za ten układ. Jeden jest połączony ze spryskiwaczami xenon, które powinny uruchamiać się wraz z przednią wycieraczką. Jednak u mnie to nie działa i szukam jakiegoś powiązania z układem klimatyzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!