Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nieszczelna klimatyzacja Megane II climatronic


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Otóż mam problem ze szczelnością klimatyzacji, sprawdzone juz chyba wszystko co mozliwe w grodzi silnika, rurki, nowy skraplacz, osuszacz, uszzczelki a klima nadal gdzies ucieka

i mysle ze moze to juz byc wina wewnatrz auta, tylko pytanie gdzie szukac ?jaki element z wnetrza auta jest polaczony do grodzi silnika ? i jak on sie nazywa ? moze to on ?

 

dodatkowo zalewa mi tunel środkowy, odplywy wyczyszczone, odplyw pod osłoną tłumika również, woda zlatuje, ale co zauwazylem obok wanienki nad tunelem także leci woda skrapla się z czarnej obudowy? i to nie mało, czy to tez może mieć  zwiazek z tą nieszczelna klimą ? i skad to kapie ? 

Edytowane przez demo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaworek schredera ? Można to samemu wymienić ? 

 

Właśnie nad nim myślałem , bo dosłownie gdy czymś ostrym go wduszam to bardzo leciutko chodzi , dosłownie prawie bez wduszania można go wcisnąć, chodzi bardzo luźno, ale może dlatego że jest pusto, bez czynnika

 

 

Ale z tym kapaniem wody spod nagrzewnicy to nie może być czasami połączone że jest nieszczelny parownik ? Bo skąd, z czego tam kapie woda to nie mam pojęcia 

 

Edytowane przez demo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, demo1 napisał:

Ale z tym kapaniem wody spod nagrzewnicy to nie może być czasami połączone że jest nieszczelny parownik ?

Nie ma żadnego związku. Na stronie zewnętrznej parownika skrapla się para wodna i kapie do rynienki a stamtąd powinno lecieć pod samochód. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrapla się para wodna w innym miejscu niż powinna bp za małe jest ciśnienie- rurka pod maską również jest zroszona?

Zaworek wymienia się jak od koła samochodowego tylko ma inny rozmiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, szwagier24a napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

za małe ciśnienie ? mówisz o klimie ? klimy nie ma nawet grama więc raczej nie to, rurka pod maską oczywiście też nie jest zroszona bo sprezarka nie chodzi

 

znasz może dokladny rozmiar jaki mam kupić tego zaworka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!