Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Montujemy TEMPOMAT w MII


Driver

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki bardzo a już myślałem ze jakieś zwarcie się robi, sprawdziłem przy okazji czy mam ta kostkę czarnym i czerwonym kablem i teraz pozostaje mi kupić tylko przełączniki i włącznik tempomatu, ale na allegro ciężko znaleźć, pewnie już wszyscy z forum pokupowali :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zrobi szybko to nic mu nie będzie :P

poza tym - czemu miałaby wypalić? do odpalenia potrzebne jest napięcie w tych drobnych kabelkach, a ktore to napięcie dobrze wiesz, kiedy może się pojawić... jak sterownik zezwoli :)

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto chodzi ze odlączyłem akumulator bo mi pod blokiem trąbiło jak włożyłem śrubokręt i ludzie sie patrzyli jak na debila. A jeszcze takie pytanue czy airbag po lifcie będzie pasował z tym srebrnym kułkiem do wersji przed liftowej oraz włącznik z laguny i sel vatis będzie pasował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sel vatis

Nie od tego czegoś to nie będzie pasować.

A co to jest :?: ;)

 

Siwy19 czytaj przed wysłaniem co napisałeś, popraw błędy i logikę wypowiedzi, chyba że chcesz żebym "zwrócił na Ciebie uwagę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, z wątku wiadomo, że przełącznik tempomatu nie pasuje z Laguny, a jak to jest z clio. Natrafiłem na takowy za 25zł (alledrogo). Do Megi znaleźć jest diabelnie trudno albo koszt w granicach 100zł :o Dziś mam zamiar zajrzeć pod poduchę i oblukać czy mam kabelki do przycisków w kierownicy, kostka do w/w przełącznika wesoło dynda nie używana. W razie chęci przerabiania zwijaka, znalazł by się ktoś z Lublina, kto uruchomił tempomat metodą chałupniczą i mógł by pomóc?

 

Jestem już po oględzinach. Pod poduszką, jak przewidywałem brak kabelków do przycisków, tak jak w większości Meganek. Nie chce inwestować w zwijacz więc czeka mnie przeróbka istniejącego. Jeśli ktoś chciał by pomóc to czekam na info;)

 

Odnośnie instrukcji przeróbki zwijaka od Drivera post czy schemat obrazujący jak zrozumiałem instrukję jest poprawny?

thumb_hosting_zdjec_1405710910__tempomat-instalacja.jpg

 

Jeśli tak to mam jeszcze pytanie odnośnie kabelków, jaki typ/długość/grubość są potrzebne do instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, z wątku wiadomo, że przełącznik tempomatu nie pasuje z Laguny, a jak to jest z clio.

Informacja znaleziona na francuskim forum Clio: http://www.forum-clio.com/index.php/topic,283.0.html

A1 = masse

A2 = + après contact

A3 = commande régulateur de vitesse

B1 = commande limiteur de vitesse

B2 = + feux de position

thumb_hosting_zdjec_1405711716__tempomat_clio_ii.jpg

Wygląda na to, że jest tak samo jak w megane i scenicu.

Przerobić kostkę w desce rozdzielczej, tak żeby pasowała do innego przycisku, to też nie problem. Trzeba po prostu przelutować przewody według schematu do danego przycisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie odnośnie poduchy. Oglądając ją z każdej strony zauważyłem zaczepy frontu poduszki. Czy jest możliwość ściągnięcia i wymiany samego frontu z na przykład zaślepką poduszki bez zniszczenia poduchy?

thumb_hosting_zdjec_1405844485__4368394916_3.jpg thumb_hosting_zdjec_1405844467__4368394916_2.jpg

 

Montował ktoś pokrętło do ustawiania lusterek jako pilot do tempomatu. Dało by radę podpiąć go jako przyciski? Trochę upierdliwy jestem ale zależy mi na opinii bardziej doświadczonych użytkowników Megi

Edytowane przez skorczi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

A ja mam pytanie bo mam kostkę podpiąłem przycisk ale nie zapala się lampka po przełączaniu przełącznika od tempomatu i zauważyłem, że przycisk się nie podświetla w nocy tak jak pozostałe. Czy jest sens jechać na CLIp-a

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funkcję licznika trzeba aktywować CLIPem, ale i bez tego tempomat powinien działać. Podświetlenie przycisku jest razem ze światłami pozycyjnymi. Sprawdź niebieski przewód w kostce od przycisku. Po zapaleniu świateł powinno na nim być 12 V. Sprawdź też bezpiecznik prawego światła pozycyjnego. Innej opcji nie ma chyba, że przycisk nie jest od MS i ma inne wyprowadzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok sprawdziłem zarówka w przycisku przepalona. Jest napiecie na stykach przełacznika gdy włacze pozycyjne i w środku przycisku przy żarówce też się pojawia. A co rozumiesz przez pojecie ze tempomat powinien i tak działac bez podłaczenia clipa. Przycisk kupiłem od megi z panelem w całości i pasuje do Megi.

 

Ddoam że znalazłem bliźniacze forum tyle że po Niemiecku gdzie są zdjęcia jak sobie mozna przyciski zrobić

Jest też pokazane jak sie podpiąć pod kable pod kierownicą!

 

http://www.megane-forum.com/index.php?topic=19309.270

 

Dodano: 30 lip 2014 - 15:10

Po włączeniu Clipem przycisk działa i załacza tempomat. Teraz zostało tylko wykonanie przycisków albo jakaś manetka od innego auta

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co rozumiesz przez pojecie ze tempomat powinien i tak działac bez podłaczenia clipa.

Według licznych informacji jakie znalazłbyś w tym wątku, CLIPem aktywujesz jedynie funkcję licznika tzn. wyświetlanie informacji o włączonym/wyłączonym tempomacie, regulację prędkości itp. Bez tej aktywacji funkcja tempomatu normalnie działa, tylko że brak informacji o aktualnym stanie na wyświetlaczu. Podejrzewam, że działał od początku, tylko nie próbowałeś tego w jeździe, a jedynie oczekiwałeś kontrolki na wyświetlaczu.

Ddoam że znalazłem bliźniacze forum tyle że po Niemiecku gdzie są zdjęcia jak sobie mozna przyciski zrobić

Jest też pokazane jak sie podpiąć pod kable pod kierownicą!

Jednak nie przeglądałeś tego wątku. Tu znalazłbyś to samo, a nawet lepsze, bo po polsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!