Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Montujemy TEMPOMAT w MII


Driver

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Cześć! Mam mały problem i liczę na waszą pomoc. Nie mogę znaleźć takiego tematu tutaj.  Z tego co udało mi się ustalić szykując się do montażu tempomatu.

1. Mam białą kostkę za przyciskami regulacji świateł, w kostce przykładając amperomierz do pinów A3A2 mam 12V. 

2. Mam czujniki nad każdym z pedałów w tym nad pedałem sprzęgła.

3. Bezpieczniki w skrzynce w komorze silnika nie są spalone.

4. Mam na zegarach miejsce gdzie powinien wyświetlać się komunikat o tempomacie.

 

Teraz w czym problem. Po połączeniu pinów A3A2 nie zapala się żadna kontrolka na zegarach, tak samo przy A2B1 nie pali się ogranicznik. Czy ktoś ma pomysł co mogę jeszcze zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

a masz aktywowane clipem? w zegarach też musi być aktywowane jesli chcesz by sie wyświetlało.

 

a moj problem: 

-podłączone wszystko. 

clipem aktywowany tempomat (kupilem sobie clipa).

-czujki przy pedałach są.

-na zegarze sie wyswietla.

-w clipie jak naciskam guziki to pokazuje co wciskam wiec jest podłączone dobrze.

ale podczas jazdy wciskając nic sie nie dzieje. clip pokazuje ze przyciski są wciskane a nie wskakuje zadna predkość.

 

miał ktoś tak ??

lapka2.gif

REGULAMIN

5.6 literki PL. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Krótkie szybkie pytanie. Potrzebuje wiedzieć czy jeśli mam wersję M2 bez tempomatu to mogę do niego podpiąć taśmę która jest wyposażona we wtyczkę do tempomatu? Chodzi mi o to czy będzie wszystko działać-nie zależy mi aby był tempomat. Ważne żeby taśma chodziła poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, bo rozumie że sama wtyczka taśmy jest identyczna zarówno w wersji z tempo jak i bez? chodzi mi o wtyczkę, którą zakończona jest taśma. Bo kucze potrzebuje wymienić taśmę na nową(drugi raz bo poprzednio mi nie wyszło) a nie pamiętam jak wyglądała wtyczka wtedy:D

Edytowane przez Kuzynpit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyczki taśmy w wersji z tempomatem bądź bez różnią się tylko dodatkowym obłożeniem dwóch pinów i wyjściem wtyczki pod przyciski. Jednak można to połączyć również tak że: Wtyczka taśmy bez tempomatu - Wtyczka taśmy z tempomatem. Wszystko będzie działać prawidłowo pod warunkiem prawidłowego połączenia taśmy z samymi wtyczkami. Wiadomo tempomat wówczas odpada

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy ktoś orientuje się czy włącznik/przełącznik tempomatu od clio III będzie pasował do meganki? znalazłem taki na innej aukcji (jak w linku) i niby jest kompatybilny. Z góry dzięki za odpowiedź

 

https://www.franceauto.pl/pl/p/WLACZNIK-PRZELACZNIK-PRZYCISK-TEMPOMATU-MEGANE-II-SCENIC-II-CLIO-III-MODUS-KANGOO-II-TWINGO-II-8200107841/7073

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chcę zamontować u siebie tempomat, ale nie mam niestety żadnej instalacji. Jak rozebrać wtyczkę przy kompie, aby dołożyć do niej 4 przewody ?? Nie chcę jej zbytnio rozwalić. Wtyczka wygląda tak jak na zdjęciu. Rozumiem, że trzeba wyciągnąć zieloną zawleczkę i co dalej ?? 

 

Tempomat należy aktywować CLIPem w zegarach i gdzieś jeszcze ?? 

 

Pozdrawiam

IMG_20181110_115759.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zbieram już graty i w weekend postaram się wszystko poskładać. Gdzieś w wątku mignęło mi że można uaktywnić za pomocą ELM-a ale nie wiem z jakim softem. Może ktoś podpowiedzieć? Bo bez aktywacji na ślepo to chyba średnio to funkcjonalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!