Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

(MANUAL) Wymiana zegarów w ph I na ph II


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

A więc tak, dzisiaj zrobiłem przekładkę licznika z komputerem z ph1 na licznik z komputerem z ph2. Wszystko działa, po wlutowaniu inwertera gaśnie kontrolka ABS i hamulca ręcznego. Dodatkowo Kontrolka ręcznego hamulca świeci razem z czerwonym napisem STOP i po odpaleniu silnika i zwolnieniu dźwigni hamulca ręcznego gasną obydwie równocześnie.W czasie postoju z wyłączonym silnikiem nawet po zwolnieniu dźwigni hamulca ręcznego gaśnie tylko kontrolka ręcznego natomiast świeci czerwony STOP. Pytanie :gdzie trzeba wpiąć się w stare kable starych kostek z ph1( który pin i która kostka w ph1)do pinu 19 kostki szarej licznika z ph2 by działała kontrolka żółta silnika z napisem STOP pod kontrolką kierunkowskaza prawego lub ta obok kontrolki ABS?

Edytowane przez Alanos77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Mam wielką prośbę o pomoc. Jestem w trakcie przeszczepiania zegarów i ten manual jest dla mnie dużym wsparciem. U mnie w Megi nie ma niestety pociągniętego kabla z ECU do skrzynki przy lewej lampie. Jak mogę uzyskać lub dorobić ten kabel dający info. ospalaniu? Szukałem schematu ECU i wyjść ale nie znalazłem. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.11.2016 o 22:15, pawelosek napisał:

Dodano: 14 lis 2016 - 22:15

A więc komputer zaczął działać gdy podłączyłem na krótko kabelek między ECU (50pin) a skrzynkę bezpieczników (2 pin niebieska wtyczka) i spalanie zaczęło wskazywać. Ogólnie całą instalacje miałem już oryginalną ale widać, że przewód był przetarty.

 

Miałem podobny problem i to jest rozwiazanie (wszystko znajduje się w silniku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za okazaną pomoc i wyrozumiałość :) uczę się niestety nie znając się na temacie. Mam pytanie o wspomniany 50pin. Czy jest ona na tej wtyczce ze zdjęcia? (zdjęcie ecu z kangoo ale kiedy otworzyłem swój wygląda bardzo podobnie) jest ich tu ok 35 dlatego gubię się. 

 

Przeglądałem po podpowiedzi kolegi schematy elektryczne "Sam naprawiam" roczniki 1998 ale są w języku rosyjskim. 

kangoo.jpg59b6daf15b05c_MeganeClassic97.thumb.jpg.422c24e296646f58510951912828ff04.jpg

Edytowane przez PBLGRHW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki komputer siedzi w mojej Megi:

siemens hom7700864451        s11173010b

Próbowałem googlować wpisując powyższe dane, dopisując schemat czy piny. Jednak mi nie udało się dokopać do odp. na pytanie który pin to info o spalaniu. 

Wyczytałem na forum, że może być to pin 10 lub 25 lub 32 ;) Wyprowadzę po kablu z każdego niezagospodarowanego Pinu i będę po kolei podłączał do zegarów. Wiem, że to rzeźba. Myślicie, że to się może udać? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo "aniewa". Konkretna pomoc :-) boje się jednak, że mój komputer może nie podawać tej informacji, przez co podłączenie kompa o spalaniu jest nie możliwe. Nie widzę w opisie pinu dającego taka informację. Jeśli się mylę i przeoczyłem pin który skrywa tą funkcje to bardzo proszę o poprawienie mnie.

Edytowane przez PBLGRHW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie nie ma tej funkcji chociaż bodajże na elektrodzie wyczytałem, że to pin 26. Mam kilka schematów tego sterownika i na żadnym nie ma opisanego wyjścia do komputera pokładowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też na elektrodzie chyba właśnie, wyczytałem, że w silnikach E7J nie ma takiej możliwości właśnie, a taki jest u mnie. Więc dużo info jest na nie ;) Dołożyłem wcześniej manetkę z przyciskiem do kompa, to też nie zmienia funkcji wyświetlanych wskazań. A szkoda bo mam petardy zegary od cupe cabrio 1997 ;) Spróbuję, kiedyś przy okazji z tymi pinami o którym wspomina "aniewa". Dzięki za zaangażowanie :-)

21386cbd-c3f8-4316-9488-2c19efcf3bf2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!