Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

"Strzelający" ogranicznik w drzwiach


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was miał problem ze "strzelającym" ogranicznikem otwierania drzwi? Jeżeli tak prosiłbym o radę. Czy czeka mnie wymiana, czy można samemu naprawić, czy samemu można sobie poradzić przy wymianie? Smarowanie nic nie pomogło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3000km przebiegu i już strzela ogranicznik? Wg mnie naprawa na gwarancji - zadzwoń do ASO. Nie jest to noramalnym zjawiskiem aby w nowiuśkim aucie przy takim przebiegu robiły się już takie cuda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, masz gwarancję to z niej korzystaj ja byłem dwa razy na gwarancji z drzwiami, coś nie tak z prowadnicami szyb było. A jak tobie coś strzela to napewno się tym zajmą, zaczniesz kopać samemu to mogą potem odmówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie padł ogranicznik drzwi od kierowcy w okolicy 83k km. Tylko wymiana na nowy pomogła. Teraz mam 102k km i od około 10k km zaczął się odzywać ogranicznik od drzwi pasażera, ale to łącze z tym że wygłuszyłem drzwi i teraz ma większy ciężar do trzymania a nowy to on nie był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jesteś nowym u użytkownikiem forum, a nie samochodu.

Koledzy natomiast wskazują na podany przez Ciebie przebieg 3000 tys. km - co tez nie jest jak piszą wyżej trzy tysiące, ale trzy tysiące tysięcy, czyli 3 000 000 kilometrów ;-)

W profilu powinieneś poprawić na 30 [tys.km]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczym nie grozi oprócz wkurzania właściciela. Problem ten jest znany w Scenicach II. Jako naprawę kupuje się na allegro w kolorze nadwozia używany ogranicznik za 50pln.

Lub tak jak ja - bo nie chce mi się tego robić - jeździć z tym. Jężdże już ponad rok, przyzwyczaiłem się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem znany z Lagun II, da się naprawić jeśli ktoś się lubi pobawić. W ograniczniku jest plastikowa rolka, która się wyrabia i odkształca. Jeśli go rozbierzemy, rolkę możemy wymienić. Ale za 150zł (pół tankowania dzisiaj...) mnie się nie chciało. W LII ogranicznik da się wymienić przez otwór głośnika, jeśli ktoś ma w miarę giętką łapę, nie wiem jak w MIII.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MIII nie można zdemontować samej kratki głośnika, trzeba ściągać cały boczek. Ale chyba ogranicznik można wykręcić bez ściągania boczka- muszę sprawdzić.

Jeśli go rozbierzemy, rolkę możemy wymienić.

A skąd tak rolkę wyczarować??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!