Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Elektrozawór sterowania zmiennych faz rozrządu


ryszard33

Rekomendowane odpowiedzi

wejść to on by się zmieścił. chciałem nawet oringa na wałku dać dodatkowo ale odpuściłem

problem w tym że olej z koła wraca tą drogą. na kzfr jest takie wycięcie po to żeby olej wracał z koła między kołem a wałkiem a następnie poprzez dwa otwory w pokrywie zaworów

 

Na wylotowym wałku to bez problemu by to zrobił bo tam nie musi nic wracać a tu nie dość że jest gorsze łożyskowanie to i gorzej to uszczelnić

 

Olej spiernicza mi na panewkach wałka i przez to nie mam działającego przestawiacza fazy i silnik chodzi gorzej niż ten ze bez zmiennych faz

 

przy tym 32x42x6 olej nie spiernicza tak jak przy 33....

23.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

standardowy simering  ze sprężynką (np ten 32x42x6) wytrzymuje do 0,5bara cisnienia a te z pamięcią kształtu bez sprężynki jak w renówkach co są 33 to i tego nie wytrzymają

ten simering chodzi po kole kzfr akurat. jasne że zostaną wytarte i to nic na dłuższą meta nic nie da a przede wszystkim uszczelniacz nie wytrzyma ciśnienia .

tak jak wspominałem ktoś wcześniej wpakował 32x

samochód ma 218 tys przebiegu i raczej to jest autentyczny tylko że niestety nikt w nim nie dbał o olej

 

w grę wchodzi podmiana silnika albo sprzedaż

:lapka:

Regulamin forum się kłania  :!: - Prezes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak tylko że we wlocie robisz takie przebiegi w ciągu paru pierwszych lat gdzie to się ma nijak do przebiegu w ciągu kilkunastu u użytkownika prywatnego.

we wlocie te przebiegi robisz nie malże w okresie gwarancyjnym gdzie masz wszystkie przeglądy robione na tip top

są firmy gdzie nie trzymają dłużej samochodów starszych niż 3 lata,

 

jak dla mnie lepsze są  dla silnika  dłuższe trasy niż takie krótkie po parenaście kilometrów z z większą ilością uruchomień.

a wiadomo jak to jest w prywatnych rękach jak ta sztuka trafi do właściciela co skąpi chociażby na oleju to tym bardziej przy mniejszych przebiegach to jest padaka z silnika

 

jeżdziłem 3 sztukami identycznymi tego samochodu( w tym jeden był sędziego jeszcze z tablicami biało- czerwonymi )i tylko jednostka co miała coś koło 130 tys żwawo się zachowywała.

dzisiaj wyciągnołem scenika 1 z 1.6 16v 107km  z przebiegiem też 217tys samochód z zachodu, kilka lat w pl  i tym bardziej przebieg może budzić wątpliwość. samochód nie do porównania z każdą z tych 3 sztuk z większą moca ze zmienną fazą co miały po 112-113km

:lapka:

Regulamin forum się kłania :!: - Prezes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja walczyłem z błędem ogólnym elektroniki i czujnika położenia wałka rozrządu w MII 1.6 PH2 K4M 812. Wygrałem walkę. Przyczyną błędu czujnika są mikro opiłki, które zbierają się na czujniku położenia wałka. Drugą przyczyną jest jego wewnętrzne uszkodzenie - podpięcie multimetru pokazuje że napięcie na wyjściu nie oscyluje 0-5 V. Miałem też przypadek że po wymianie czujnika na inny używany błędu nie było, auto jeździło ale raz na jakiś czas potrafił rozgrzany sam zgasnąć na wolnych obrotach. Wymiana na nowy rozwiązała problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Niedawno kupiłem Scenica 1.6

Silnik pracuje cicho i równo.

Zapala bez problemów.

Jednak brakowało mu siły przy wyższych obrotach.

Wciskając gaz przy 4tys nic się nie działo.

Wyjąłem elektrozawór,  miał słyszalny luz więc rozciągnąłem sprężyne i... pomogło.

Od razu czuć różnicę. Teraz jest lepiej, jednak nie wiem czy już jest tak jak powinno być.

Zostaje pytanie: czy taki zawór działa lub nie, czy też może być sprawny np. tylko w 75%?

Przejrzałem cały wątek ale jednoznacznej odp nie znalazłem.

Może sprężyna to nie wszystko i taki "regenerowany" nie ma już 100% sprawności więc i tak należałoby kupić nowy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, gerrard napisał:

Zostaje pytanie: czy taki zawór działa lub nie, czy też może być sprawny np. tylko w 75%?

 

Zawór sterowany jest ciśnieniem oleju przez sterownik silnika,

Pomierz kąt wyprzedzenia zapłonu ;  na ciepłym silniku , na biegu jałowym;

  - na starym elektrozaworze,

  - na nowym elektrozaworze,

i będziesz miał odpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam!!

Mam pytanko czy przy wymianie rozrządu oczywiście z kołem zmiennych faz przebieg 200tys.trzeba wymienić elektrozawór zmiennych faz jest oryginalny data 2008r megane2 1.6 112KM?

Czyli 200tys(obecnie 191 ale za kilka miesięcy)bez wymiany mechanik twierdzi ze trzeba.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, szyna222 napisał:

czy przy wymianie rozrządu oczywiście z kołem zmiennych faz przebieg 200 tys, trzeba wymienić elektrozawór zmiennych faz,

jest oryginalny data 2008 r megane 2 1.6 112 KM?

Jeżeli jest od nowości to zdał egzamin w 100 % i warto mieć nowy, aby nie zniszczyć KZFR,

Warto zmienić olej na markowy np; Valvoline Syn Power 5W40, ponieważ działanie zespołu ;

   - koło ZFR  plus elektrozawór w bardzo dużym stopniu zależą od jakości oleju,

  -  markowy olej - to dużo lepsze warunki pracy dla ;

         -  czopów wału i wałków ,

         -  pierścieni tłokowych,

         -  trzonków zaworów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.05.2020 o 11:41, Andrzej-2010 napisał:

Po co mnie przedrzeźniasz :?: 

Dzięki za odpowiedź, obecnie olej jest elf5w40 i taki ewentualnie myślę zamówić , tylko nie mogę sprawdzić jaki jest stan oleju do bagnetu nie mam dojścia instalacja gazowa tak zamontowali, sprawdzam jedynie na komputerze ile pokazuje ale myślę jechać do jakiegoś warsztatu z LPG niech to poprawia

 

:lapka:

Regulamin forum się kłania :!: - Prezes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, szyna222 napisał:

- nie mogę sprawdzić jaki jest stan oleju,

- do bagnetu nie mam dojścia -instalacja gazowa tak zamontowali,

- sprawdzam jedynie na komputerze ile pokazuje ale myślę jechać do jakiegoś warsztatu z LPG niech to poprawia

Nie wystarczy myśleć, trzeba działać,

Olej zamów taki jak Ci polecam, nie pożałujesz ;

   - bardzo dobry stosunek ; jakość cena.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, szwagier24a napisał:

Valvoline Syn power 5W40 wyraźnie nie odstaje na plus od SXR 5W40.

W żadnej literaturze nie znalazłem określenia, że ;

     - olej elf to olej markowy,

     - w przeciwieństwie do Valvoline,

     - Oleje silnikowe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej-2010 dziękuję za odpowiedź. Cena Valvo jest identyczna jak Elf - można spróbować.

szyna222: nie zmieniaj nic w umiejscowieniu wtryskiwaczy LPG - jest to dla nich optymalne miejsce pracy: są w pionie, na krótkich wężykach do kolektora ssącego - jak wydłużą wężyki to wtryski położą na kolektorze a to nie dobrze. Lepiej pomyśleć jak "poprawić" miarkę: widziałem kiedyś do kręcony drut pręt do miarki lub kupić miarkę od silników z Megane III.

Ja w swoim nie przerabiałem miarki ani wtryskiwaczy (mało tego - dołożyłem podgrzewacz wtryskiwaczy w postaci płaskownika 150x30x30 mm i osadzonymi w nich grzałkami ceramicznymi; efekt: po instalacji podgrzewacza i przejechaniu kilkuset kilometrów, auto przechodzi na gaz nawet przy ujemnych temperaturach bez najmniejszych drgnięć), ale nauczyłem się obserwować wskaźnik elektroniczny i zużycie oleju a raczej jego brak (ELF SXR 5W40) - chodzi oto aby mieć "zaufanie" do wskaźnika elektronicznego.IMG_20190513_153444.thumb.jpg.9f11a7df58f6f616076c9b5c44f98ddd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!