Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Elektrozawór sterowania zmiennych faz rozrządu


ryszard33

Rekomendowane odpowiedzi

Spieracie się o dwie marki olejowe, które praktycznie nie produkują już olejów syntetycznych (na bazach IV i V grupy) a trzaskają jeden szit na bazach mineralnych po HC (III grupa).

Obie robią produkty co najwyżej średniej półki, więc nie ma się o co spierać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam!

Mam pytanie czy ktoś jest w stanie mi zweryfikować działanie elektrozaworu kzfr?  Pojawił się ostatnio problem z odpalaniem(kręci ale nie odpala). Po wymianie żarówek wywaliło błąd wspomagania, i później pojawił się problem z odpaleniem. Metodą na tzw. plaka, odpalał silnik na chwilę.  Wyczyszczony elektrozawór, czujnik płożenia wału, skrzynka bezpieczników pod maską.  Mam jeszcze wątpliwości co do tego czy pompa dostaje napięcie bo po psiknięciu we wtyczkę pompy płynem kontaktowym od razu zaskoczył.

Poniżej zamieszczam filmik, tak działa po podawaniu mu napięcia 12V z akumulatora.

Edytowane przez Kuzynpit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kuzynpit napisał:

czy ktoś jest w stanie mi zweryfikować działanie elektrozaworu kzfr? 

Pojawił się ostatnio problem z odpalaniem(kręci ale nie odpala).

1/Uszkodzony elektrozawór czy nawet jego odpięcie nie powoduje ;

     - problemu z zapalaniem, czy nawet z gaśnięciem silnika ;

      a/ po odpięciu elektrozaworu ;

          - zapala się kontrolka " service " lub check engine, silnik ma mniejsza moc,

          - silnik pracuje wg, tzw ; mapy w sterowniku,

      b/ czy silnik terkotał przed awarią??

      c/ kiedy wymieniany był rozrząd i kzfr?

      d/ czy utrzymujesz poziom oleju pod max?

      e/ czy wymieniasz olej co ok;10.000 km?

3 godziny temu, Kuzynpit napisał:

  Mam jeszcze wątpliwości co do tego czy pompa dostaje napięcie,

  bo po psiknięciu we wtyczkę pompy płynem kontaktowym od razu zaskoczył.

2/ Raczej należy przeczyścić styki pompy i wtyczki,

3/ Wymień świece,

4/ Zadbaj aby świece i cewki były suche i czyste,

5/Przeczyść map sensor i zapewnij mu szczelność montażu. 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Andrzej-2010 napisał:

1/Uszkodzony elektrozawór czy nawet jego odpięcie nie powoduje ;

     - problemu z zapalaniem, czy nawet z gaśnięciem silnika ;

      a/ po odpięciu elektrozaworu ; Silnik nie zapalił nawet na odpiętej wtyczce. Nie próbowałem go odpinać po odpaleniu.

          - zapala się kontrolka " service " lub check engine, silnik ma mniejsza moc, Przy próbie odpalenia zapalała się kontrolka service.

          - silnik pracuje wg, tzw ; mapy w sterowniku,

      b/ czy silnik terkotał przed awarią?? Nie terkotał. 

      c/ kiedy wymieniany był rozrząd i kzfr? Rozrząd będzie teraz wymieniany coś koło 100k przejechał. KZFR był wymieniany jakoś 2 lata temu.

      d/ czy utrzymujesz poziom oleju pod max? TAK

      e/ czy wymieniasz olej co ok;10.000 km? Wymieniam co około 12-15k, bardziej co roku o tej samej porze bo wszystko się zbiega.

2/ Raczej należy przeczyścić styki pompy i wtyczki, OK

3/ Wymień świece, OK

4/ Zadbaj aby świece i cewki były suche i czyste, OK, bo w sumie trochę cewki mają mokro koło siebie bo uszczelka będzie do wymiany też.

5/Przeczyść map sensor i zapewnij mu szczelność montażu. OK, a zapewnić szczelność jaki sposób?

 

Edytowane przez Kuzynpit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Kuzynpit napisał:

KZFR był wymieniany jakoś 2 lata temu.

W przypadku eksploatacji auta , istotny jest przebieg a nie lata,

34 minuty temu, Kuzynpit napisał:

Wymieniam co około 12-15k, bardziej co roku o tej samej porze bo wszystko się zbiega.

Dla prawidłowości pracy a w szczególności dla ;

    - kzfr, elektrozaworu kzfr,

    - hydraulicznych regulatorów luzów zaworowych,

    - rozpylaczy oleju chłodzących denka tłoków,

ważne aby olej był markowy i częściej zmieniany,

38 minut temu, Kuzynpit napisał:

OK, a zapewnić szczelność jaki sposób?

Ma mieć właściwe oringi lub dodatkowo można użyć silikon wysokotemperaturowy.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.08.2020 o 13:02, Andrzej-2010 napisał:

Po co mnie przedrzeźniasz :?: 

Auto ma obecnie przebieg około 180k km. Rozrząd był wymieniany gdzieś około 100 000km temu. KZFR był wymieniany sprawdziłem, 3 lata temu czyli pewnie przy przebiegu koło 140k km. Olej zawsze markowy i zawsze taki jaki zaleca producent. 

Okej, to sprawdzę sobie ten map sensor czy tam się nie zabrudziło nic i jest szczelne. 

 

:lapka:

Regulamin forum się kłania :!: - Prezes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzień dobry

Przeczytałem cały ten temat (25 stron), bo szukam przyczyny problemów z moim autem, M2 ph1 1,616v K4M760.

Dwa razy zrobił psikusa- kręcił ciut dłużej niż zazwyczaj, po kilku sekundach zgasł, tak kilka razy. Próba dodania gazu powoduje"przebieranie" (cewki już zmienione)Poza tym żadnych innych objawów, o których tu przeczytałem (terkotanie, brak mocy, gaśnięcie na wolnych obrotach).

Czy problem z czujnikami wału i wałka rozrządu też mogą powodować taki stan rzeczy? Jeśli oprócz samego gaśnięcia nic nie dolega ( KZFR było wymieniane ok 20 tys.km temu, więc tu raczej nie problem.)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.10.2020 o 18:16, krzychu83 napisał:

Po co mnie przedrzeźniasz :?: 

 

Psiknkj prewencyjnke we wtyczke pompy paliwa. Ja psiknalem i zaskoczył od razu. Nie wiem czy przypadkiem powodem tego może e nie być brak stylu na którymś pinie we wtyczce do pompy paliwa. Lub też brązowa wtyczka w skrzynce bezpiecznikow pod maska do czyszczenia zostaje. 

:lapka:

Regulamin forum się kłania. Cytowanie, pisownia :!: - Prezes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich, 

chciałem zasięgnąć opinii o elektrozaworach zmiennych faz rozrządu  kupionych na AliExpress. Czytając ten post zauważyłem, że parę osób kupiło te  elektrozawory po bardzo niskich cenach. Napiszcie jak się sprawują. Czeka mnie zakup i mam dylemat, czy wydać 50 zł czy 250.  Czekam na opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem wiosną za 60 i teraz mam dylemat czy kupić oryginalny za 280. Na wolnych wyprzedzenie zapłonu OK, ale podczas hamowania silnikiem potrafi fałszywie zagrać. Ktoś ostatnio zamówił NTY - też czekam na opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Części OE są w porządku, ale pamiętajcie, że produkują je różne firmy. Z czasem producent samochodów zamawia je coraz "gorsze", szczególnie już po kilku latach, gdzie obliguje go do tego tylko obowiązek prawny posiadania części. Jeżeli ten nastawnik ma być jakiejś wysokiej jakości to proponuję tę markę: https://allegro.pl/oferta/zawor-zmiennych-faz-rozrzadu-9855025436

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, szyna222 napisał:

NTY - niestety też to samo słaba sprężynka

Sam ruch tłoczka nie świadczy o sprawności elektrozaworu ;

     -  może on przepuszczać olej i nie trzymać ciśnienia,

    -   w wyniku czego kzfr jest cały czas naprężone, 

     -  czujnik wałka przesuwa nadmiernie zapłon do przodu i auto słabnie oraz wzrasta zużycie paliwa,

Zużycie elektrozaworu - wpływa na szybsze zużycie kzfr ;

    -   jak czujnik wałka rozrządu jest uszkodzony to elektrozawór jest wyłączony,

   -    jak jest przestawiony rozrząd ( nawet o 1 ząbek ) to zestaw kzfr nie działa prawidłowo,

   -    jak kzfr jest uszkodzone i nie wraca do pozycji zerowej - to ciężko silnik odpalić,

   -    sprawny elektrozawór nie pomoże, jak kzfr nie wraca do pozycji zerowej,

   -    przy wymianie rozrządu, należy skontrolować sprawność działania kzfr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!