Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Co dziś zrobiłeś dla swojego autka?


tomek42007

Rekomendowane odpowiedzi

"Prace" rozłożone na 2 dni. Jako, że musiałem pomalować kratkę nawiewu, to korzystając z tego, że kupiłem gumę to postanowiłem troszkę Renię odświeżyć :) Przy okazji zdjąłem z ojcem zderzak i go w końcu złożyliśmy jak trzeba (choć celem było wyjęcie soczewek, których de facto nie udało nam się wyjąć). 
20190501_142332.thumb.jpg.30afb439a8c167dc7c46de71b9879f27.jpg20190501_142347.thumb.jpg.6c56bee9eee590c7bb6a08b35d36d004.jpg20190504_153005.thumb.jpg.b5ae34e9abc6249d856bcd35c955789e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przegląd w SKP i na moją prośbę, skrupulatna kontrola całego samochodu, nie tylko tego co wymaga ów przegląd. Wszystko zaliczone na piątkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delikatnie przerobiony środkowy panel. Oklejenie ze względu na stan (porysowany środkowy panel + lekkie uszkodzenie w górnej części - wylany zapach; z tego powodu była malowana też kratka nawiewu). Dodatkowo dorzuciłem światłowody, które zostały mi ze starego auta. Inwertery są podpięte do żółtych przewodów w kostce radia i schowane za gniazdem OBD. :) Wczoraj oklejanie i wstępne złożenie (do 23), dzisiaj ostatnie ułożenie kabli i poskręcanie całej reszty :) Oświetlenie wnętrza zmienione na LEDowe.

20190510_225737.thumb.jpg.1f698b95d3b3f06d08a393223f631af9.jpg20190511_162040.thumb.jpg.2925a2e023d3887e9ccd7a525b449709.jpg

 

@Lelupi To akurat oczywiste. Każdy ma inny gust (co też zauważyłem wśród znajomych na studiach, powiedzmy, że opinie 50/50). Kolor pomarańczowy do końca nie pasuje, ale to można zmienić w każdej chwili (wtyczki są w łatwo dostępnym miejscu; w planach zmiana na białe, aby pasowało pod wyświetlacze (już zamówione)). Na razie podłączyłem to co miałem :) Jedyne czego bym teraz nie zrobił to okleił przedniego panelu tylko pomalował gumą jak kratkę nawiewu (choć wszystko ma swoje plusy i minusy... Ta guma strasznie się kurzy i trzeba ją przecierać na mokro. 

Edytowane przez KDKJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja od miesiąca wymieniam po kolei w 11 letnim scenicu przebieg 70 tys wszytko w zawieszeniu szukając i likwidując sztuki. Wymienione już lewa gałka i sworzeń sprężyny mac pherson obie łożysko mac pieron prawe zrobiona oczywiście zbieżność sztuki nadal więc nadal szukanie.Następne na celowniku sworzeń i galka prawa i pewno łączniki stabilizatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziś a wczoraj. 

Moja megi przeszła korektę lakieru one step oraz wosk Soft 99 i niewidzialna wycieraczka na wszystkie szyby. 

Gdyby ktoś szukał kogoś z kujawsko pomorskiego to mogę polecić osoba prywatna która to robi

 

A w ubiegłym tygodniu auto było na małej poprawce lakierniczej w aso.  Miało 2 odpryski na progu od kamyczka. Od dołu, niby nie duże ale udało mi się dogadać z serwisem żeby zrobili to porządnie. 

Oczywiście dzisiaj odebralem auto po korekcie, wosku i niewidzialnej wycieraczce i cały dzień leje deszcz :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Wymienione obie soczewki (u @peugeot206.88 :))

- Zakupiona tylna prawa lampa (nowy zamiennik Depo)

 

60398167_864672180532240_5243617802367008768_n.thumb.jpg.ed1fd3d70b17a79b0053e7f8140a004d.jpg

Efekt wymiany ocenię wieczorem po krótkiej przejażdżce. :) 

Przejażdżka nie wypaliła (brak miejsc parkingowych, szkoda komuś oddać :D), ale na postoju już widać różnicę. 

 

Edytowane przez KDKJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegląd okresowy z kontrolą antykorozyjną, wymiana oleju, filtrów (oleju, powietrza, kabiny), świec zapłonowych, filtracja i dobicie czynnika, dezynfekcja układu klimatyzacji, konserwacja zacisków hamulcowych przód/tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!