Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Co dziś zrobiłeś dla swojego autka?


tomek42007

Rekomendowane odpowiedzi

@Chudy646 rozumiem, że to głównie polerka była. Jaka jest aktualna grubość lakieru? Pytam, gdyż u mnie (mam taki sam kolor) po miejscowym polerowaniu drzwi (usuwanie obcierki parkingowej) zostało ca. 70 mikronów i lepiej już w tym miejscu nie polerować. Też mam takie "koła" na aucie i wnioskuję, że do ich usunięcia trzeba jednak trochę zedrzeć warstwy wierzchniej. Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chudy646 A jaką miałeś grubość lakieru przed zabiegiem? Profesjonalny detailer bez pomiaru nie zaczyna swojej pracy. Według mnie przy takiej robocie zawsze ale to zawsze powinno się mierzyć lakier przed i po. A co gdyby na którymś z etapów korekty spec doszedł do podkładu? Czyja to byłaby wina? No i teraz nie wiesz czy kiedyś możesz coś jeszcze przepolerować np. drobne ryski czy już nie.

Edytowane przez pbet
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystajac że laguna jest na malych poprawkach u lakiernika :) :p wzialem pod lupe Megane II żony... i niestety zobaczylem wieloletnie zaniedbania na lakierze. Odswiezylem maske i dach narazie. Najpierw mycie, glinka, Twardy pad + Menzerna 1100 heavy cut, nastepnie miekki + Final Finish 3000 Menzerna. Na koniec wymyta reszta pasty i poszedl wosk fusso od Soft99 :) kilka godzin roboty. Ale na wiosne trzeba bedzie wziasc sie za cale auto. Odswiezone listwy na dachu :) 

Przed:

 

lapka2.gif

REGULAMIN - 5.6 literki PL. - mireczek01

IMAG9268.thumb.jpg.db0496231e380da88d569dd169c11dd0.jpg

 

I po :) 

IMAG9271.thumb.jpg.6fd6aa01d0e27e7062e18f358b468b7e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku zakupu mojej Renaty (czyli jakieś 3 lata) nie działało mi podgrzewanie fotela kierowcy. Dzisiejszy dzień rozpocząłem od wymontowania fotela kierowcy. Co się okazało? dolna mata przepalona. Sprawdzając miernikiem mate złączyłem przerwany fragment i zamontowałem do siedzenia. Grzeje aż miło!!!! Kolejny punkt z mojej listy zrobiony!!!

Dodam, że w sobotę zakupiłem używaną matę ze SCENICA, ale okazało się że jest na lędźwie a nie na tyłek (która była u mnie przerwana). Po złączeniu sprawdziłem opór elektryczny na całym przewodzie i kostce. Trzeba pamiętać, że obie maty siedzenia są połączone szeregowo więc jeżeli jedna padnie to i druga również.

Pozdrawiam

 

IMG_1120.JPG

IMG_1121.JPG

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 16.11.2018 o 09:39, tomqu86 napisał:

U mnie zimóweczki wpadły w sobotę, zamontwałem oryginalne felgi na dystansach 20mm który mam do kół letnich wygląda trochę lepiej niż seria.

20181110_120203_HDR.jpg

Na przodzie też dystans czy tylko tył ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak komplet przód i tył , 105 kosztuje na komplet na oś (bez śrób), brat też ma w Volvo C70 od nich dystanse kilka lat i nic się z nimi nie dzieje.
U mnie siedzą jeszcze sprężyny Eibacha więc to też ma znaczenie w prowadzeniu.

http://gitcar.pl/p/173/529/dystanse-20mm-5x114-3-66-1-5x114-3-20mm-przelotowe-dystanse.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od piątku do niedzieli popołudnia glinkowanie lakieru, działanie pastą średnio-ścierną, wykańczającą oraz na koniec wosk :D Przy okazji przepolerowane tylne lampy i zabezpieczone wszystko woskiem Soft99 do ciemnych lakierów. Aż źle mi było potem wyjechać z garażu po wszystkim :8_laughing:

 

47577549_477078586149144_8592598416616325120_n.jpg

47686403_496259187449265_3055089277927948288_n.jpg

48051447_343172536496705_6471733425433739264_n.jpg

Tak przy okazji zmieniłem sobie podświetlenie licznika i sam licznik. Jak na diesla przystało w końcu skala do 5k a nie 7k :-D. Białe podświetlenie zdecydowanie fajniejsze :)

Licznik.jpg

Edytowane przez marek789
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!