Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Co dziś zrobiłeś dla swojego autka?


tomek42007

Rekomendowane odpowiedzi

Olej zwykły ELF Evolution 900 SXR, do skrzyni elf przekładniowy nfj (skrzynia TL4), świece oryginalne, czynnika do klimy 120 gramów. Wszystko to tanie rzeczy :-)

Edytowane przez deku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, tak jak tutaj (05:32)

https://www.youtube.com/watch?v=Sr8__XoXTVk

nie było problemów ze skrzynią, ale auto chcę na dłużej a olej+wymian to było 110zł więc się zdecydowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.12.2018 o 15:11, airbites napisał:

marek chyba ci umiera alternator jak widać na zdjęciu w włączonym silniku.

 

Jeśli chodziło o mnie, to pierwsze foto było zrobione na włączonych tylko światłach bez zapłonu. Drugie foto było już na zapłonie dlatego po zgaszeniu się reszty kontrolek pozostała kontrolka ładowania ;) Wszystko w należytym porządku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.12.2018 o 11:59, marek789 napisał:

Tak przy okazji zmieniłem sobie podświetlenie licznika i sam licznik. Jak na diesla przystało w końcu skala do 5k a nie 7k :-D. Białe podświetlenie zdecydowanie fajniejsze :)

Licznik.jpg

Fabrycznie w zwykłych megankach w dieslu wychodziły liczniki wyskalowane zarówno do 5 jak i do 7, a w RS do 6 :)

Edytowane przez Adamerio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W poranek 31.12 postanowiłem zabrać się za sprawdzenie mojej klapki recyrkulacji powietrza w mojej Renacie, która już od trzech miesięcy pykała przy przełączeniu na obieg zewnętrzny. Okazało się, że ząbki kółka zębatego są wyrobione. Postanowiłem zrobić ładny opis demontażu całej klapki i opisałem na forum cały zabieg. Mam nadzieję, że jest jasno opisany. Zapraszam do lektury oraz na uwagi:

 

Jeżeli ktoś ma dostęp do takiej klapki to proszę o kontakt.

IMG_1252.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wymieniony olej (Elf Evolution SXR 5w40), filtr oleju Purflux, filtr powietrza Purflux, świece zapłonowe Beru oraz przewód dolodotowy do turbiny z uszczelką, bo było małe zapocenie. Wszystko we France Expert we Wrocławiu.

Edytowane przez maciejmacku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!