Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Co dziś zrobiłeś dla swojego autka?


tomek42007

Rekomendowane odpowiedzi

@kaczor25022 jaką trwałość ma ten Twój wosk? Swoją Megankę oddaje w sierpniu na cat detailing i tam w pakiecie mam mieć nałożony wosk z trwałością do 6 miesięcy.

Edytowane przez Silverek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.07.2019 o 08:45, Silverek napisał:

@kaczor25022 jaką trwałość ma ten Twój wosk? Swoją Megankę oddaje w sierpniu na cat detailing i tam w pakiecie mam mieć nałożony wosk z trwałością do 6 miesięcy.

Nie wiem jeszcze bo pierwszy raz stosowałem, po kilku dniach efekt cały czas się utrzymuje, czytałem opinie użytkowników że spokojnie około pół roku wytrzymuje, zobaczymy jak jest faktycznie za jakiś czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pół roku to jeśli będzie myte delikatną chemią. Jak pojedziesz na szczoty czy karchera lub inną myjnię gdzie chemia będzie mocno zasadowa to pewnie szybciej.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pbet po nałożeniu porządnego wosku raczej nie będzie potrzeby mycia auta jakąś mocną chemią. Brud nie będzie tak przywierał więc w 99% przypadków wystarczy samo spłukanie wodą. Zresztą dobrze wiesz, że ja auto myje 2-3x w tygodniu więc nawet nie mając wosku nie myję go mocną chemią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Silverek mi nie chodzi o potrzebę tylko o to co masz dostępne na myjni. Nie masz na to wpływu i pewnie nawet nie wiesz jakie pH ma środek, którym myjesz swoje auto 2-3x w tygodniu. Myjnie używają często mocno zasadowej chemii by szybciej usuwała brud, by była po prostu skuteczniejsza, a klient by był zadowolony, że umył samochód szybko i nie za drogo.

15 minut temu, Silverek napisał:

Brud nie będzie tak przywierał więc w 99% przypadków wystarczy samo spłukanie wodą

Niestety zmartwię Cię ale nie jest to prawda. Zarówno ja miałem powłokę na aucie jak i ma ją mój tato. Kurz, kilka dni po myciu to faktycznie wodą spłuczesz ale po tygodniu lub dwóch brud wgryza się na tyle, że sama woda nie daje rady. Podobno w ceramice jest tak, że faktycznie totalnie nie przylega i sama woda wystarcza.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, pbet napisał:

Kurz, kilka dni po myciu to faktycznie wodą spłuczesz ale po tygodniu lub dwóch brud wgryza się na tyle, że sama woda nie daje rady.

Nigdy w swojej karierze kierowcy nie czekałem z myciem auta dwa tygodnie... Co 2-3 dni jeżdżę więc akurat samą wodą się spłucze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, brud się nie będzie wgryzał, bo od lakieru dzieli go warstwa chemii.

Co do czystości po" bezdotyku", to tak naprawdę auto wygląda na czyste wcale czystym nie będąc. Taka prawda. 

Zawsze na autach "coś" mam na lakierze, raz lepsze raz bardzo dobre. Jadąc na myjnie bezdotykową (nie myję auta co dwa dni) owszem brud, owady, osad przemysłowy, schodzi od programu spłukiwanie wodą, pomijając pierwszy program myjni, czyli chemię aktywną. Ale to tylko pozory, jak auto przeschnie daleko mu z czystością jaką uzyskasz po tradycyjnym myciu na dwa wiadra. Wszystko zależy kto jakiego efektu oczekuje.

Ale z drugiej strony, nie o to chodzi? Aby niskim nakładem pracy, auto utrzymywać "w jako takiej" czystości? 

Edytowane przez Lelupi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana lusterka na fotochrom, pociągnięcie przewodów :) 

 

--- Dodane 9 lipca 2019 ---

 

No to moja przygoda z Meganką się prawdopodobnie skończyła (chyba, że znajdę nową w dobrym stanie). Taki tam prezent urodzinowy... Oprócz widocznych strat to prawe przednie zawieszenie również mocno ucierpiało (koło nie skręca, mocno luźne)

 

20190709_093826.thumb.jpg.1bcf0d885eca8d1ccbacf890fa169e6a.jpg20190709_092854.thumb.jpg.f5ef7e005545646d5e4a5a2eb7095ccf.jpg
20190709_094216.thumb.jpg.4b6960f880d4e88f6e3ce6fc55c095a3.jpg20190709_092939.thumb.jpg.52d4e11c303b840571082939e992ef91.jpg

Edytowane przez KDKJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam przyczyny braku napięcia +12V na silniku od otwierania klapy bagażnika. jest ok 3V. Po podaniu +12V, z oświetlenia zamek działa jakoś dziwnie. Może wiecie gdzie szukać przyczyny braku +12V w klapie, bo mi się już pomysły kończą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!